Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2014 - 03)

Bus apdovanoti humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“ nugalėtojai
2014.03.31
img

Balandžio 1 d. Dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje bus apdovanojami humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“ nugalėtojai ir atidaroma konkurso paroda.

null
Narystės NATO 10-metis bus paminėtas balandį vyksiančioje „Vilniaus konferencijoje“
2014.03.31
img

Prezidentūra, Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijos, bendradarbiaudamos su NATO energetinio saugumo kompetencijos centru, Vytauto Didžiojo universitetu ir Geopolitinių studijų centru, balandžio 3–4 dienomis rengia tarptautinę „Vilniaus konferenciją“ (Vilnius Conference 2014).

 

Pagrindinė Prezidentūroje vyksiančio renginio tema – NATO atvirų durų politika. Diskusijų metu bus aptarta NATO plėtros reikšmė tarptautiniam saugumui, NATO atvirų durų politikos aktualijos ir perspektyvos, taip pat – Aljanso ateities vizija bei šalių partnerių vaidmuo joje.

null
Artėja konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrasis etapas
2014.03.31
img

Balandžio 7–9 dienomis prasidės antrasis konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas, kuriame dalyvaus apie 200 moksleivių. Šio etapo metu I turą laimėję ir tolesniam dalyvavimui užsiregistravę moksleiviai spręs užduotis internetu.

null
NATO karinių oro pajėgų orlaiviai treniruosis ir Vilniaus bei Palangos oro uostuose
2014.03.31
img

Informuojame, kad balandžio 1–2 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyksiančios NATO karinių oro pajėgumų treniruotės (angl. BRTE) metu planuojami žemi orlaivių praskridimai ir treniruotės Palangos ir Vilniaus oro uostuose. Jų metu bus tobulinamos karinės procedūros ir bendras darbas su civiliniais oro uostais.

 

Priklausomai nuo oro sąlygų ir treniruotės veiksmų, planuojama, jog abi treniruotės dienas apie 11 val. Palangos oro uoste treniruosis Švedijos orlaiviai JAS-39, apie 11.15 val. - Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J ir JAV KOP naikintuvai F-15C. Vilniuje abi dienas apie 15 val. treniruosis JAV karinių oro pajėgumų naikintuvai F-15 C.

null
Karinių jūrų pajėgų karininkai tęsia pasirengimą vadovauti NATO junginiui
2014.03.31
img

 Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkai tęsia pasiruošimą budėti NATO greitojo reagavimo pajėgų NATO priešmininių laivų junginyje (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1), kuriam nuo liepos 1 d. vadovaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas.

 

Lietuva NATO junginiui skirs ir vadovavimo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis” bei štabo karininkų, kurie sudarys tarptautinio junginio štabo pagrindą. Tai bus pirmas kartas, kai vienos iš Baltijos šalių karininkas vadovaus NATO nuolatinės parengties junginiui.

 

null
Lietuvos karo akademija duris atvėrė būsimiems kariūnams
2014.03.30
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kovo 29 d. vyko atvirų durų dienos renginys. Jame dalyvavo gausus būrys jaunuolių, susidomėjusių studijomis Karo akademijoje.

 

Atvykusiems į renginį buvo pristatytos universitetinių studijų programos, karinis rengimas, stojimo sąlygos, Atrankos centro reikalavimai. Svečiai galėjo iš arčiau pamatyti kariūnų gyvenimo ir mokymosi sąlygas, kultūrinę veiklą, sužinoti, kokios yra karjeros perspektyvos baigusiems studijas Lietuvos karo akademijoje.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas: Lietuva ir NATO – kartu saugiau
2014.03.29
img

Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko apžvalginis straipsnis apie Lietuvos narystę NATO.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Kartu su NATO esame stipriausi mūsų šalies istorijoje“
2014.03.29
img

Filmuota medžiaga (autorius Eugenijus Žygaitis)

Fotogalerija

 

Kovo 29 dieną S. Daukanto aikštėje Vilniuje minint Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje (NATO) dešimtmetį surengta iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Jos metu visus Lietuvos žmones pasveikino Lietuvos Prezidentė ir Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

 

„Lygiai prieš dešimt metų Lietuva tapo stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare. Šiandien Lietuvos kariuomenė yra daugiau nei du milijonus karių turinčio NATO aljanso dalis. Tai galinga jėga kelianti baimę net ir didžiausiam agresoriui,“ – iškilmingoje ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

null
Šalies saugumo užtikrinimas – įsipareigojimas Lietuvos žmonėms
2014.03.29
img

Susitarimo tekstas

Kovo 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo susitarimo dėl 2014-2020 metų Lietuvos saugumo politikos strateginių gairių pasirašymo ceremonijoje, vykusioje Prezidento rūmuose. Lietuvai minint narystės NATO dešimtmetį, Prezidentės inicijuotą užsienio, saugumo ir gynybos politikos susitarimą pasirašė 7 parlamentinės partijos. Šio susitarimo tikslas - užtikrinti Lietuvos ekonominį, energetinį, karinį ir informacinį saugumą.

null
Baltijos šalių oro erdvėje treniruosis NATO karinės oro pajėgos
2014.03.29
img

"Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „Spartan“ skrenda virš Baltijos jūros. Netikėtai jis praranda ryšį ir nebegali tęsti kelionės. Švedijos karalystės oro erdvės kontrolės centras aktyvuoja Švedijos karinių oro pajėgų budinčius naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Tuo pačiu metu yra įspėjamas Suomijos oro erdvės kontrolės centras, kad leistų ryšį praradusiam orlaiviui įskristi į Suomijos oro erdvę, tam aktyvuojamas Baltijos šalyse NATO oro policijos misijoje dalyvaujantis JAV kontingentas su F-15C naikintuvais. Kai JAV kariniai orlaiviai priskrenda prie ryšį praradusio transporto lėktuvo, jį iki tarptautinės erdvės jau yra atlydėję švedai. Lėktuvas perimamas ir palydimas į Šiauliuose esančią Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę.

 

Tokie ir panašūs įvykiai gali nutikti bet kurioje pasaulio vietoje bet kuriam orlaiviui, tačiau šis scenarijus – tai balandžio 1–2 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyksiančios NATO karinių oro pajėgumų treniruotės dalis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media