Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Kartu su NATO esame stipriausi mūsų šalies istorijoje“

2014.03.29
image

Filmuota medžiaga (autorius Eugenijus Žygaitis)

 

Fotogalerija

 

Kovo 29 dieną S. Daukanto aikštėje Vilniuje minint Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje (NATO) dešimtmetį surengta iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Jos metu visus Lietuvos žmones pasveikino Lietuvos Prezidentė ir Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

 

„Lygiai prieš dešimt metų Lietuva tapo stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare. Šiandien Lietuvos kariuomenė yra daugiau nei du milijonus karių turinčio NATO aljanso dalis. Tai galinga jėga, kelianti baimę net ir didžiausiam agresoriui,“ – iškilmingoje ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Pasak krašto apsaugos ministro, per narystės NATO dešimtmetį Lietuvos kariuomenė tapo profesionali, patikima bei pasirengusi geriau nei bet kada ginti savo kraštą tiek savarankiškai, tiek kartu su kitais NATO nariais.

 

„Tarptautinėse operacijose užgrūdinti kariai šiandien yra Lietuvos kariuomenės stiprybė ir didžiausias turtas. Jų dėka mes tapome stipresni, stipresnis tapo mūsų šalies bei visų mūsų saugumas,“ – sakė krašto apsaugos ministras.

 

„Dešimt metų vykdoma NATO oro policijos misija yra ne tik saugumo garantas, bet ir puikus kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys. Šiandien, netoli Lietuvos vykstant neramumams, mūsų sąjungininkai sustiprino oro policijos misiją, atsiųsdami papildomus naikintuvus ir yra pasiruošę imtis visų būtinų karinių priemonių, kad būtų užtikrintas mūsų šalies saugumas. Tai akivaizdus Aljanso solidarumo ir įsipareigojimų vykdymo įrodymas,“ – sakė ministras, pabrėždamas, jog narystė NATO yra vienas iš svarbiausių Lietuvos politikos laimėjimų, kuriuo pagrįstai galime didžiuotis, bet ir nepamiršti ir atsakomybės už savo sprendimus ir poreikio skirti reikiamą dėmesį krašto gynybai.

 

Sveikindamas visus Lietuvos žmones NATO dešimtmečio proga, ministras J. Olekas padėkojo kariams už garbingą tarnybą ir visiems Lietuvos žmonėms už palaikymą ir supratimą, nes NATO jėga slypi ne tik 28 Aljanso narių bendroje veikloje, bet ir Lietuvos kariuomenės ir tautos vienybėje. „Kartu su NATO mes esame stiprūs, “ – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Ceremonijos metu skambant Lietuvos ir NATO himnams Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kariai pakėlė Lietuvos ir NATO vėliavas, skrydžiu virš Vilniaus pasveikino du NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys JAV karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais F-15 C „Eagle“. Pasirodymus susirinkusiems vilniečiams ir miesto svečiams surengė Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės orkestras, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

 

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Seimo nariai, NATO ir Europos Sąjungos šalių ambasadoriai, gynybos atašė, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

Lietuva stipriausio pasaulyje gynybinio aljanso NATO nare tapo 2004 m. kovo 29 d., Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus. Narystė NATO yra Lietuvos saugumo politikos pagrindas. Būdama NATO nare Lietuva yra kolektyvinio saugumo sistemos, kurioje pabrėžiamas sąjungininkų solidarumas, kolektyvinės gynybos garantijos, įsipareigojimas vieni kitiems, dalis.

 

Nuo pat pirmos narystės NATO dienos Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę pradėjo saugoti sąjungininkai į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atsiųsdami savo karius ir naikintuvus. Jau dešimtmetį vykstanti ši misija – ne tik saugumo garantas, bet ir puikis kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys. Per šį laiką jau 14 NATO sąjungininkų 34 kartus rotuodamiesi patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas.

 

Mūsų sąjungininkai operatyviai reaguoja į saugumo situacijos pokyčius. Šiuo metu NATO oro policijos misijoje budintys JAV karinių oro pajėgų kariai yra atsiuntę papildomus šešis naikintuvus, apie papildomų pajėgų atsiuntimą yra pranešusios Danija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija. Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies pagalbą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms, jei to prireiktų.

 

Praėjusių metų pabaigoje atlikta apklausa rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų pritaria, kad Lietuvos kariuomenė yra neatsiejama NATO pajėgų dalis.

 

Nuotraukų autorius Alfredas Pliadis

 

Daugiau nuotraukų KAM FACEBOOK  paskyroje čia:

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media