Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Baltijos šalių oro erdvėje treniruosis NATO karinės oro pajėgos

2014.03.29
image

„Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „Spartan“ skrenda virš Baltijos jūros. Netikėtai jis praranda ryšį ir nebegali tęsti kelionės. Švedijos karalystės oro erdvės kontrolės centras aktyvuoja Švedijos karinių oro pajėgų budinčius naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Tuo pačiu metu yra įspėjamas Suomijos oro erdvės kontrolės centras, kad leistų ryšį praradusiam orlaiviui įskristi į Suomijos oro erdvę, tam aktyvuojamas Baltijos šalyse NATO oro policijos misijoje dalyvaujantis JAV kontingentas su F-15C naikintuvais. Kai JAV kariniai orlaiviai priskrenda prie ryšį praradusio transporto lėktuvo, jį iki tarptautinės erdvės jau yra atlydėję švedai. Lėktuvas perimamas ir palydimas į Šiauliuose esančią Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę".

 

Tokie ir panašūs įvykiai gali nutikti bet kurioje pasaulio vietoje bet kuriam orlaiviui, tačiau šis scenarijus – tai balandžio 1–2 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyksiančios NATO karinių oro pajėgumų treniruotės dalis.

 

Treniruotės metu bus imituojamas ir avarinis orlaivio nusileidimas, organizuojama paieškos ir gelbėjimo operacija Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniu Mi-8.

 

„Šiandien netoli Baltijos šalių vykstant neramumams mūsų sąjungininkai sustiprino NATO oro policijos misiją ir atsiuntė papildomus naikintuvus, kad būtų užtikrintas mūsų saugumas. Todėl ir ši NATO karinių oro pajėgumų treniruotė – tai ne tik akivaizdus Aljanso solidarumo ir įsipareigojimų vykdymo įrodymas, bet ir galimybė Lietuvos kariams nuolat atnaujinti savo žinias ir sąveikumą su sąjungininkais bei partneriais,“ – sako krašto apsaugo ministras Juozas Olekas.

 

Balandžio 1 d. prasidedančioje dviejų dienų treniruotėje dalyvaus šiuo metu Baltijos šalių oro erdvėje patruliuojantys JAV karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais F-15C „Eagle“, Švedijos karinių oro pajėgų naikintuvai JAS-39 Gripen, Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „Spartan“, sraigtasparnis Mi-8. Be to, planuojama, jog treniruotėje dalyvaus ir išankstinio perspėjimo ir kontrolės orlaivis AWACS iš Vokietijos ir JAV degalų papildymo ore orlaivis KC-135R.

 

Per šią treniruotę siekiant tobulinti procedūras ir treniruotis bendrai dirbti su civiliniais oro uostais dienomis yra planuojami žemi praskridimai Palangos ir Vilniaus oro uostuose.

 

Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotę jau penkerius metus organizuoja NATO Jungtinė oro pajėgų vadavietė Ramšteine ir Bendrasis oro operacijų centras Uedeme (Vokietija).

 

Paprastai per metus Baltijos šalių oro erdvėje vyksta trejos tokios treniruotės. Pirmosios ir trečiosios metu NATO oro policijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys kontingentai koordinuoja savo veiksmus su sąjungininkų ir partnerių karinėmis oro pajėgomis. Antrosios treniruotės metu žemės ir oro padaliniai tobulina ryšio procedūras.

 

Šia treniruote siekiama pademonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą. Tai ir galimybė NATO valstybėms ir partnerėms dirbti ir treniruotis kartu.

 

Baltijos karinių oro pajėgus treniruotės yra koordinuojamos su atitinkamomis civilinėmis institucijomis ir žinybomis. Dalyvauti treniruotėje kviečiamos ir NATO Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančios šalys.

 

Informacija žiniasklaidai:

Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti ir nufilmuoti renginį, kviečiami iki kovo 31 d. 17 val. registruotis Aviacijos bazės telefonu 8 41 59 21 51 arba el. paštu [email protected]. Atvykti į Aviacijos bazę reikia 10 val. Lakūnų g. 3. Renginio programa: treniruotėje dalyvavusių orlaivių pristatymas/apžiūrėjimas, vykimas į greitojo reagavimo zoną, naikintuvų F-15 C „Eagle“ pakilimas. Galimybė pakalbini krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, Karinių oro pajėgų vadą gen. mjr. Edvardą Mažeikį, Bendrojo oro operacijų centro Uedeme vadą, JAV karinių oro pajėgų vadą, aptarnaujantį personalą.

 

Žiniasklaidos atstovams, norintiems vykti į Aviacijos bazę iš Vilniaus, pasiūlysime transportą. Norintieji pasinaudoti šia galimybe kviečiami iki pirmadienio, kovo 31 d., 17 val., registruotis el. paštu [email protected] 8 5 273 5519, pažymint TRANSPORTAS. Vietų skaičius ribotas. Išvykimas nuo Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25/3) – balandžio 1 d. 07.00 val.

 

Taip pat atkreipiame dėmesį, jog abi treniruotės dienas, balandžio 1-2, apie 11 val., Palangos oro uoste treniruosis Švedijos orlaiviai JAS-39, apie 11.15 val., - Lietuvos KOP transporto lėktuvas C-27J ir JAV KOP naikintuvai F-15C. Vilniuje abi dienas apie 15 val. treniruosis JAV KOP naikintuvai F-15C.

 

Nuotraukos: KAM archyvo 1.  Thomas Dillschneider, 2. Gintaro Šiupario,  3.  David Schreier

 

 

2016-07-20 13:01

Alexavier

Kiitos paljon FCC-vinkistä! Suuntaamme ensi viikolla Turkuun ja tässäpä olisi yksi mielenkiintoinen raeottolavaihnivhto. Voisitko vinkata mistä teit pöytävarauksen, kun se ei mulle tuolta nettisivuilta selvinnyt?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media