Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

NATO gynybos ministrai Briuselyje išreiškė paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui

2014.02.27
image

Vasario 26-27 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime. Jo metu daugiausia dėmesio buvo skiriama NATO pajėgumų, NATO veiklos Afganistane ir bendradarbiavimo su Ukraina klausimams.

 

Susitikimo metu įvyko NATO ir Ukrainos komisijos posėdis, kuriame dalyvavo Ukrainos pirmasis gynybos viceministras Oleksandras Oliynikas (Oleksandr Oliynik). Jis akcentavo, kad NATO ir Ukrainos komisijos posėdis yra pirmasis naujosios Ukrainos valdžios susitikimas su tarptautine bendruomene. O.Oliynikas taip pat pabrėžė, kad jo dalyvavimas posėdyje rodo Ukrainos naujosios valdžios įsipareigojimą tęsti bendradarbiavimą su NATO. Posėdžio metu buvo aptarti politiniai pokyčiai Ukrainoje ir tolesnis NATO bendradarbiavimas su šia šalimi. „Lietuva remia Ukrainos teritorinį vientisumą, Euroatlantinės integracijos siekius ir ragina Ukrainą toliau plėtoti bendradarbiavimą su NATO“, –  kalbėjo susitikime dalyvavęs krašto apsaugos viceministras M.Velička.

 

NATO generalinis sekretorius A.F. Rasmussenas išreiškė susirūpinimą dėl įvykių Kryme ir paragino Rusijos Federaciją susilaikyti nuo įtampos šalyje eskalavimo. NATO gynybos ministrai aptardami įvykius Ukrainoje išreiškė tvirtą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui. NATO ypač teigiamai įvertino faktą, kad Ukrainos kariuomenė sugebėjo išlaikyti rimtį ir nesikišti į politinį procesą krizės metu. Ministrai taip pat išreiškė užuojautą dėl žuvusiųjų Ukrainoje, paragino Ukrainą tęsti politines reformas, išlaikant pagarbą žmogaus teisėms, demokratinėms vertybėms ir teisės viršenybės principui. NATO išreiškė politinę valią tęsti tolimesnį bendradarbiavimą su Ukraina ir padėti šaliai įgyvendinti reformas.

 

Briuselyje vykusiame NATO gynybos ministrų susitikime ministrai taip pat daug dėmesio skyrė NATO pajėgumams ir NATO veiklai Afganistane.

 

Susitikime ministrai aptarė NATO veiklos Afganistane perspektyvas šiais metais pasibaigus Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai  ir numatomą naująją NATO vadovaujamą misiją Afganistane „Tvirta parama“ („angl. „Resolute Support“). Ministrai teigiamai įvertino vykstantį politinį ir karinį pasirengimą pradėti „Tvirtos paramos“ misiją, tačiau išreiškė susirūpinimą dėl įstrigusių derybų su Afganistano vyriausybe dėl pajėgų statuso susitarimo. Ministrai patvirtino aljanso narių pasirengimą tinkamai reaguoti į bet kokį situacijos Afganistane pasikeitimą ir įpareigojo NATO karinę vadovybę pradėti išankstinį karinį misijos „Tvirta parama“ planavimą.

 

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Jungtinėje Karalystėje rugsėjo mėnesį ministrai aptarė pagrindines pajėgumų sritis, skirtas svarbiausiems NATO pajėgumų trūkumams šalinti. NATO viršūnių sustikime bus siekiama patvirtinti keletą pagrindinių trūkstamų pajėgumų sričių, kurios bus tvirtinamos kaip prioritetinės. Ministrai taip pat aptarė sąveikių pajėgų iniciatyvą ir NATO kibernetinės gynybos politiką.

 

Ministrai pritarė NATO „Žaliosios gynybos pagrindų“ raportui, kurį inicijavo Lietuva ir Danija. „Žalioji gynyba“ leis efektyviau naudoti energijos išteklius, o tai savo ruožtu leis taupyti kaštus. Tai užtikrins ir didesnį operacinį efektyvumą, nes mažės operaciniai kaštai ir rizika, pvz., NATO, operacijose naudodama alternatyvius energijos išteklius, skirs mažiau pajėgumų konvojavimui, dėl to NATO kariai bus mažiau pažeidžiami.

 

Krašto apsaugos viceministras atkreipė aljanso narių dėmesį į būtinybę rengti daugiau pratybų, paremtų NATO 5-ojo straipsnio scenarijumi. M.Velička taip pat išreiškė viltį, kad NATO viršūnių susitikime bus patvirtintas sutarimas, jog NATO pagalba turi būti prieinama šaliai narei, nukentėjusiai nuo didelės kibernetinės atakos.

 

Prieš NATO ir Ukrainos komisijos posėdį įvyko dvišalis KAM viceministro M.Veličkos ir Ukrainos gynybos viceministro O.Oliynik susitikimas. Pareigūnas padėkojo Lietuvai už paramą Ukrainai sunkiu metu ir teigė, kad Ukraina pasirengusi įgyvendinti visus reikiamus žingsnius Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai LITPOLUKRBRIG sukurti. M.Velička išreiškė viltį, kad dvišalis bendradarbiavimas su Ukraina ir toliau bus sėkmingai tęsiamas.

 

www.nato.int nuotraukos

2016-07-20 13:08

Adonica

, both.I have yet to hear any good reasons for getting rid of these digital channels. The same arguments are being put forward in some pustoc-beclir areas; the assumption that the Tories will win somehow equates to pre-emptive cuts now. What is Mark Thompson thinking of, exactly? The prospect of a Tory peerage?
2016-07-20 13:03

Matee

Exclleent blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media