Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Krašto apsaugos viceministras A. Valys: „Baltijos gynybos koledžas išaugo dėl sunkaus darbo ir noro pasiekti aukščiausius rezultatus“

2014.02.28
image

„Šiandien minime jau 15-ąsias Baltijos gynybos koledžo metines. Be galo džiugu, kad maža bendra trijų valstybių iniciatyva išaugo į vieną didžiausią tarptautinę karo mokslų įstaigą visame regione. Viską pasiekėme tik dirbdami kartu, siekdami pačių geriausių rezultatų ir nuolat judėdami į priekį. Galiu drąsiai pasakyti, jog pirmuosius išbandymus įveikėme nepriekaištingai“, – šventinėje ceremonijoje Tartu (Estija) įsikūrusiame Baltijos gynybos koledže sakė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.

 

Vasario 27 d. vykusiame bendro trijų Baltijos šalių projekto, Baltijos gynybos koledžo, penkioliktųjų įkūrimo metinių minėjimo renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai.

 

Baltijos gynybos koledžo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras džiaugėsi mokslo įstaigos pasiekimais. „Mūsų koledžas tapo labai svarbia profesinės karinės tarnybos dalimi visame Baltijos regione ir palaiko stiprius ryšius su tokio tipo įstaigomis visame pasaulyje. Mes judame į priekį, todėl Baltijos gynybos koledžas būsimiems kariniams ir civiliams vadams suteikia aukščiausio lygio išsilavinimą“, – sakė gen. mjr. V. Vaikšnoras.

 

Šventėje be Lietuvos delegacijos taip pat dalyvavo Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves), Estijos gynybos ministras Urmas Reinsalu, Estijos ir Latvijos kariuomenių vadai, kiti svečiai.

 

„Baltijos gynybos koledžas yra unikalus kariškių ir civilių susiejimu. Kitos šalys turėtų imti pavyzdį iš mūsų bendro, trijų Baltijos valstybių projekto“, – teigė Estijos prezidentas T. H. Ilvesas.

 

Ceremonijoje buvo pirmą kartą apdovanoti Baltijos gynybos koledžo garbės nariai. Pirmąjį kartą apdovanojimai buvo skirti Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovams. Pirmąją Baltijos gynybos koledžo garbės nare už ypatingus nuopelnus koledžui buvo įteiktas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus pavaduotojai studijoms doc. dr. Margaritai Šešelgytei. Garbės nariais taip pat tapo buvęs Latvijos gynybos ministras dr. Artis Pabrikas ir  Tartu Universiteto docentas Rene Verkas (Rene Verk). 

 

Šventinės ceremonijos metu susirinkusiems dalyviams koncertavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.

 

Estijos mieste Tartu veikiantis Baltijos gynybos koledžas yra bendras trijų Baltijos šalių projektas, įsteigtas 1999 m. vasario 25 dieną. Jame rengiami aukšto rango karininkai ir civiliai tarnautojai. Šis koledžas vis labiau populiarėja tarp NATO šalių, todėl tobulintis į jį siunčiami ne tik Baltijos šalių karininkai, bet ir kitų šalių atstovai. Baltijos gynybos koledžas taip pat yra ir viena iš nedaugelio karinių mokymo įstaigų NATO šalyse, kurioje organizuojamas strateginio ir operacinio lygmens vadų parengimas anglų kalba. Šiuo metu Baltijos gynybos koledžui vadovauja Lietuvos karininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.

 

Koledže rengiami Baltijos ir kitų valstybių štabų karininkai ir civiliai pagal tris mokymo programas: jungtinio štabo karininkų, civilių tarnautojų ir aukščiausio rango karininkų.

 

Didžioji dalis Lietuvos karinių dalinių vadų yra baigę įvairius Baltijos gynybos koledžo kursus.

 

Nuo 1999 m. Baltijos gynybos koledžą baigė beveik tūkstantis įvairių šalių karių ir civilių.

 

Baltijos gynybos koledže mokosi karininkai iš Balkanų regiono valstybių, Rytų ir Centrinės Europos ir kitų šalių, dalyvaujančių NATO partnerystės taikos labui programoje. Skatindama glaudesnį NATO bendradarbiavimą su Pietų Kaukazo ir Rytų Europos šalimis, Lietuva remia Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Ukrainos ir Moldovos kariškių ir civilių studijas Baltijos gynybos koledže.

 

Baltijos gynybos koledžo nuotraukos

2014-02-28 21:57

Dėdė

Tai gal gerbiamas Valys informuotų kaip baigėsi komisijos darbas dėl neteisėtų karių atleidimų?Ar KAM yra aukščiau žmogaus teisių?Kažkodėl nutilo apie tai.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media