Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „ Tikiu, kad šis mano vizitas į Japoniją – tai tik pirmas žingsnis į reguliarias konsultacijas tarp įvairių mūsų šalių institucijų saugumo ir gynybos klausimais“

2014.02.25
image

Vasario 25 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Tokijuje susitikęs su Japonijos gynybos ministru Itsunori Onodera aptarė svarbiausias tarptautinio ir regioninio saugumo aktualijas, bendradarbiavimo plėtojimo galimybes.

 

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Japonijos santykius gynybos ir saugumo srityje, ministras J. Olekas teigė, jog sėkmingas bendradarbiavimas Afganistano Goro provincijoje davė teigiamą impulsą tolimesniam bendradarbiavimui. „Norėčiau tikėti, kad mano vizitas į Japoniją – tai tik pirmasis žingsnis į reguliarias konsultacijas tarp įvairių mūsų šalių institucijų saugumo ir gynybos klausimais,“ – sakė ministras J. Olekas.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas taip pat pasiūlė plačiau bendradarbiauti energetinio saugumo srityje ir pakvietė Japoniją prisidėti prie 2012 m. Vilniuje įkurto NATO energetinio saugumo kompetencijos centro, kuriame jau dirba 16 specialistų iš įvairių NATO šalių, veiklos. „Jūs turite labai didelės patirties siekiant apsaugoti svarbiausius energetikos infrastruktūros objektus įvykus stichinėms nelaimėms. Japonijos ekspertų dalyvavimas NATO energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje būtų naudingas ir geras bendradarbiavimo pavyzdys“, – teigė ministras.

 

Kita Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo sritis galėtų būti kibernetinis saugumas. „Nors kibernetinio saugumo pajėgumų stiprinimas yra kiekvienos valstybės pareiga, tačiau konsultacijos su partneriais šioje srityje palengvintų tarptautinį atsaką į kibernetinius išpuolius,“ – pabrėžė ministras.

 

Ministrai taip pat aptarė galimus bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos kompanijų, kurios specializuojasi gynybos pramonės srityje.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas pakvietė Japonijos gynybos ministrą apsilankyti Lietuvoje.

 

Vizito metu krašto apsaugos ministras taip pat susitiko su užsienio reikalų viceministru Nobuo Kishi, Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos bei Japonijos ir Lietuvos apsikeitimų centro atstovais, apsilankė Nacionaliniame gynybos studijų institute.

 

J. Olekas, kaip LR Seimo tarpparlamentinių ryšių su Japonija narys, susitiko ir su Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininku Hirofumi Nakasone.

 

Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas gynybos srityje labiausiai buvo matomas, kai Lietuva vadovavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei. Japonija per visą paramos laikotarpį nuo 2009 metų iki Goro provincijos atkūrimo grupės veiklos pabaigos 2013 m. rudenį Goro provincijoje finansavo projektų už 122,2 mln. litų. Už šias lėšas buvo statomos mokyklos, rekonstruojamos ligoninės, tiesiami keliai, kt. Japonijos biuras veikė Lietuvos karių stovykloje Čagčarane.

 

Į Vilnių krašto apsaugos ministras J. Olekas grįš kovo 1 dieną. Tai pirmasis oficialus Lietuvos krašto apsaugos ministro vizitas Japonijoje.

 

Mjr. Rolando Putniko nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media