Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Kviečiame dalyvauti fotografijų apie Lietuvos kariuomenę konkurse

2014.02.25
image

Konkurso nuostatai

 

 

Krašto apsaugos ministerija jau dešimtą karinės fotografijos Tado Dambrausko konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2013-2014“ ir norinčius jame dalyvauti kviečia darbus teikti iki kovo 28 dienos. Ir šiais metais konkurse laukiami profesionalų, mėgėjų, civilių ir kariškių fotografų darbai, kuriuose būtų kuo įvairiau atspindėtas karių gyvenimas. Tikslių temų nėra, svarbiausia, kad karinė akimirka būtų pagauta 2013-2014 metais.

 

Šiuo konkursu siekiame skatinti šalies fotografus ir žurnalistus domėtis karių gyvenimu, karius – fotografuoti, visuomenę supažindinti su Lietuvos kariuomenės veikla. Krašto apsaugos ministerija visus fotografuojančius jau nuo dabar kviečia peržvelgti praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis ir apsiginklavus geriausiais kadrais dalyvauti konkurse. Svarbiausia, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria.

 

Nuotraukos gali būti spalvotos, nespalvotos ar tonuotos, nenaudojant programos, koreguojančios spalvas. Galimi tik fotografuojant gauti specialieji efektai. Apdorojant nuotraukas kompiuteriu, galima naudotis tik tomis priemonėmis, kuriomis galima naudotis spaudžiant nuotraukas laboratorijoje rankiniu būdu.

 

Darbus ir geriausius kadrus išrinks tarptautinė fotomenininkų komisija. Jai pirmininkaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

 

Nuo 2005 m. rengiamame konkurse jau dalyvavo dešimtys fotografų. Kasmet geriausių darbų autoriai apdovanojami ne tik organizatorių ir rėmėjų įsteigtais prizais ir piniginėmis premijomis, bet ir kviečiami į apdovanojimo renginį.

 

Geriausios konkurso  nuotraukos bus pristatytos viešai parodoje, taip pat bus išleistas parodos katalogas.

 

 Jubiliejinio dešimtojo konkurso proga dalyvių laukia dar daugiau prizų ir laimėjimų: premijinis fondas šiemet siekia 10 000 litų. Taip pat specialius prizus įsteigė ir nugalėtojus šiose kategorijose išrinks Tado Dambrausko fotokonkurso rėmėjai: naujienų portalas „Delfi“, fotolaboratorija „Fotoservisas“ ir UAB „Baltijos arsenalas“ parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“.

 

Geriausių nuotraukų parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks gegužės antroje pusėje vienoje iš Vilniaus galerijų. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas, kurį gaus visi konkurso dalyviai.

 

Asmenis, nusprendusius dalyvauti konkurse, savo darbus prašome atsiųsti ne vėliau kaip iki šių metų kovo 28 d. 12.00 val. Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite čia .

 

Konkursas skirtas karo fotografui Tadui Dambrasukui atminti

 

Jau dešimtą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

 

Nuotraukų įkėlimo instrukcija

Dalyvio anketa

 

Asmuo ryšiams: vyr. ltn. Irina Černiauskienė, tel. nr. 8 680 65 213.

 

Nuotraukose – 2013 metų fotokonkurso dalyvių darbai. Aut. - 1. A. Česnauskas, 2. V. Balkūnas, 3. Raimondas Kuliavas, 4. Ieva Budzeikaitė, 5. Andželika Kavolėlė, 6. Karo fotografas Tadas Dambrauskas (KAM archyvo nuotrauka)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media