Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Aptarta mokinių pilietinio ir kūno kultūros ugdymo modulio įgyvendinimo patirtis ir perspektyvos

2014.02.28
image

 

Vasario 27 d. Pilietinės gynybos centras prie Krašto apsaugos ministerijos savivaldybių administracijų švietimo padalinių ir mokyklų atstovams organizavo seminarą „Mokinių pilietinio ugdymo ir kūno kultūros ugdymo galimybių įvairovė“.

 

Seminaro dalyviai aptarė mokyklų ir gimnazijų, taikančių pilietinio ir kūno kultūros ugdymo modulį „Krašto gynyba“, patirtį.

 

Susirinkusius dalyvius sveikino krašto apsaugos ministro patarėja Gintarė Janulaitytė.

 

Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento NATO, JAV ir Kanados skyriaus vedėjas Darius Mereckis pristatė NATO istoriją ir Lietuvos narystės dešimtmečio renginius.

 

Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistai pristatė parengtas modulio įgyvendinimo rekomendacijas. Šios rekomendacijos rengtos remiantis kariuomenės praktika, derintos su švietimo sistemos atstovais ir pritaikytos mokiniams. Modulis sudaro sąlygas susipažinti mokinius su būsimo krašto gynėjo fizinio pasirengimo reikalavimais ir vertybinėmis nuostatomis, ugdo būtinas fizines savybes ir gebėjimus, padeda stiprinti sveikatą, suprasti ir įvaldyti kariuomenėje taikomo fizinio rengimo pagrindus, ugdyti bendradarbiavimo komandoje ir lyderio savybes.

Modulio galimybes ir perspektyvas apžvelgė Ugdymo plėtotės centro metodininkė Irma Neseckienė. Pasak jos, mokyklų ir gimnazijų vyresnių klasių mokiniai, pasirinkę kūno kultūros modulį, turi daugiau galimybių realizuoti save patinkančioje fizinėje veikloje, atskleisti asmeninius kūrybinius gebėjimus, įgyvendinti projektinę veiklą.

 

Lietuvos valstybės strateginiuose dokumentuose („Lietuvos pažangos strategija Lietuva 2030“, „Lietuvos sveikatos programa 2020“) įvairaus amžiaus žmonių grupių sveikos gyvensenos ugdymas pažymimas kaip sveikos ir veiklios visuomenės raidos prielaida.

 

Viena iš valstybės vizijų ir pokyčių sričių yra sumanios visuomenės kūrimas, kuris tiesiogiai susijęs su gera visuomenės sveikatos būkle, užtikrinančia kiekvieno asmens aktyvų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.

 

Specialieji tikslai susiję su vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimu ir palankių sąlygų ugdyti sveiką gyvenseną sudarymu yra keliami kaip prioritetiniai tarptautiniuose ir Lietuvos valstybės strateginiuose dokumentuose. Lietuvos valstybės strateginiuose politinio lygmens dokumentuose pabrėžiama, kad esminiai visuomenės pokyčiai turi būti nukreipti į sąlygų formuotis kūrybingai, atsakingai ir atvirai asmenybei sudarymą.

 

Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinės mokyklos, kurioje mokymo modulis „Krašto gynyba“ įgyvendinamas nuo 2011 metų, direktoriaus pavaduotoja Birutė Janauskienė seminare pasidalijo modulio įgyvendinimo patirtimi.

 

Pilietinės gynybos centro informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media