Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Žinių archyvas (2014 - 01)

Minima Laisvės gynėjų diena
2014.01.13
img

Fotogalerija

Sausio 13 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius kartu su Lietuvos valdžios atstovais dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjime Seime, vidurdienį vykusioje Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje (Vaizdo medžiaga). Šiandien pagerbiami Laisvės gynėjai, palaidoti Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Rokiškio ir Vilniaus Antakalnio kapinėse.

null
Šiemet Lietuva vadovauja NATO Judėjimo kontrolės Tarptautiniam integruotam logistikos vienetui
2014.01.13
img

Šiais metais Lietuva vadovauja NATO Judėjimo kontrolės Tarptautiniam integruotam logistikos vienetui (angl. Movement Control Multinational Integrated Logistic Unit, angl. MOVCON MILU), kurio užduotis – būti pasirengusiam dislokuotis į operacijų zoną kartu su įvairių šalių NATO pajėgomis. Dalis šio vieneto karių grupių dalyvauja NATO vadovaujamoje operacijoje Kosove (angl. Kosovo Force, KFOR).

null
Medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ apdovanotas UAB „Cgates“ generalinis direktorius P. Dambrauskas
2014.01.12
img

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12 d., LR Seime už tvirtą pilietinę poziciją, principingumą ir ryžtingus sprendimus, siekiant užkirsti kelią piktavališkam Lietuvos šmeižimui ir jos istorinių įvykių iškraipymui medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“  apdovanotas uždarosios akcinės bendrovės „ Cgates“ generalinis direktorius Paulius Dambrauskas.

 

Šiam garbingam apdovanojimui kandidatūrą visuomeninei apdovanojimų komisijai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ savo iniciatyva pateikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Šiais metais planuojamas didesnis BKM karių skaičius ir daugiau galimybių atlikti tarnybą vasarą
2014.01.12
img

Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją – tarnybą Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) pradės pirmoji šių metų Lietuvos kariuomenės Bazinių karinių mokymų laida. Konstitucinę pareigą pasiryžę atlikti 66 kariai. Po 12 savaičių mokymų šie karo prievolininkai bus atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą ir galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą.

null
Medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ apdovanotas plk. ltn. G. Berkevičius
2014.01.12
img

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12 d.,  medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“  apdovanotas  Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo  Logistikos valdybos Planavimo skyriaus karo medicinos gydytojas pulkininkas leitenantas Gintaras Berkevičius. 

 

Šį garbingą apdovanojimą visuomeninė apdovanojimų komisija „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“  plk. ltn. G. Berkevičiui skyrė už pirmos medicininės pagalbos teikimą ir koordinavimą Sausio 13-osios naktį, aktyvų dalyvavimą atkuriant mūsų Valstybės Nepriklausomybę, Lietuvos karo medicinos kūrimą.

 

null
Krašto apsaugos sistemos vadovybė dalyvauja Laisvės gynėjų dienos renginiuose
2014.01.12
img

Vaizdo medžiaga iš atminimo laužų uždegimo ceremonijos (aut. Lukas Kalvaitis)

 

Sausio 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius dalyvavo Laisvės gynėjų dienos renginiuose.

 

Iškilmingoje 1990-1991 m. Lietuvos valstybės gynėjų rikiuotėje Seimo I rūmų fojė ministras J. Olekas dėkojo visiems pirmiesiems dabartinės krašto apsaugos savanoriams ir gynėjams. „Prieš dvidešimt trejus metus jūs buvote vieni iš tų, kurių dėka šiandien galime gyventi laisvai. Jūs praskynėte kelią į laisvę mums ir mūsų vaikams, parodydami visam pasauliui mūsų tautos dvasios stiprybę,“ – sakė krašto apsaugos ministras, prisimindamas ir keturiolika gynėjų, garbingai paguldžiusius galvas už laisvą Lietuvą, kurie tapo ir pirmaisiais žuvusiais nepriklausomos Lietuvos piliečiais ir kariais.

null
23-asis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ išsiskyrė rekordiniu dalyvių skaičiumi
2014.01.11
img

Sausio 11 d. Vilniuje vykęs 23-asis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ nuo ankstesniųjų išsiskyrė dalyvių skaičiumi. Pagarbą atiduoti žuvusiems už Lietuvos laisvę prie starto linijos stojo 4,2 tūkst. bėgikų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Italijos, Norvegijos, Švedijos bei JAV. Tarp jų – apie 1 tūkst. Lietuvos karių.

 

Sveikindamas bėgimo dalyvius prieš startą Antakalnio kapinėse vykusioje žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kovotojų pagerbimo ceremonijoje krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ragino nešti Laisvės gynėjų dvasią, Lietuvai sunkiu metu mus vienijusią, suteikusią drąsos ir ryžto kovojant už Lietuvos valstybę, laisvę ir nepriklausomybę.

 

null
Bazinius karinius mokymus baigę kariai gali kreiptis dėl kompensacijų už aukštąjį mokslą
2014.01.10
img

Bazinius karinius mokymus baigę kariai jau gali kreiptis į Valstybinį studijų fondą, norėdami gauti už studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose sumokėtos kainos dalies kompensaciją.

null
Skelbiamas humoristinių piešinių ir karikatūrų konkursas „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“
2014.01.09
img

Kovo 29 d. sukanka 10 metų, kai Lietuva tapo Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) nare. Norėdami linksmai paminėti šią sukaktį, kviečiame visus dalyvauti humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurse „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“.

 

Konkursui pateikti savo darbus gali visi norintys – profesionalai ir mėgėjai, kariai ir civiliai, valdantys pieštukus, teptukus ar šiuolaikines skaitmeninio piešimo priemones ir mokantys taikliai ir šmaikščiai pajuokauti.

null
Afganistano Goro provincijoje naudotos transporto priemonės atgabentos į Lietuvą
2014.01.09
img

Sausio 8 d. Klaipėdos jūrų uoste iš išvakarėse atplaukusio krovininio laivo iškrauta iš Afganistano atgabenta Lietuvos kariuomenės Afganistano Goro provincijoje naudota karinė technika. Lietuvai baigus misiją Goro provincijoje technika ir įranga buvo sukaupta Kabule ir Herate ir per tarpinį Omano jūrų uostą plukdoma į Lietuvą.

 

Pirmąja iš dviejų suplanuotų siuntų su technika iš Afganistano į Lietuvą pargabenti 15 įvairaus tipo automobilių: šarvuoti visureigiai HMMWV ir TOYOTA LC200, kuro papildymo ir medicininės evakuacijos automobiliai MB UNIMOG, vikšrinis transporteris BV 206.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media