Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos saugumą užtikrins apie tūkstantis aukštos parengties budinčių karių

2014.01.04
image

Šiemet apie 950 karių bus priskirti Lietuvoje budinčioms Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėms pajėgoms. Visus metus kariai išlaikys aukštą parengtį, kad prireikus galėtų operatyviai reaguoti į galimas karinio ir nekarinio pobūdžio grėsmes valstybės teritorijoje, ekstremalias situacijas, teikti paramą valstybės ir savivaldybių institucijoms krizių atvejais.

 

„Budėdami Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose mūsų kariai yra pasirengę ne tik padėti reaguoti į ekstremalias situacijas, bet ir suduoti greitą atkirtį tiek kariniam, tiek nekariniam lokaliam incidentui, kol prireikus bus priimti sprendimai dėl didesnių pajėgų ar kitų jėgos struktūrų, institucijų panaudojimo. Tokiai aukštai karinei parengčiai palaikyti ir įvairioms užduotims vykdyti kariai yra specialiai sistemingai rengiami prieš budėjimą ir viso budėjimo metu“, – sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 

Kaip ir ankstesniais metais, šiemet Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budės kariai iš visų kariuomenės pajėgų: Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų.

 

Gausiausias karių skaičiumi yra budinčių pajėgų sausumos elementas, kurį sudaro apie 700 karių – šiemet dauguma jų yra iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono. Vienetą remia kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Karaliaus Mindaugo husarų batalionų, taip pat iš Logistikos valdybos padalinių. Iš Dragūnų bataliono karių taip pat suformuotas ir šiemet budinčių Taikos meto užduočių operacinių pajėgų štabas.

 

Taikos meto užduočių operacinių pajėgų sausumos elementui priskirti kariai budi po dvejus metus, kitų elementų kariai keičiasi kasmet. 2010 ir 2011 metais budėjusių pajėgų sausumos elemento daugumą sudarė kariai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių, 2012 ir 2013 metais – iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Per praėjusius 2013 metus Taikos meto užduočių operacinėms pajėgoms priskirti kariai ir techniką kelis kartus buvo aktyvuoti teikti pagalbą civilinėms institucijoms: sausio–balandžio mėnesiais kariai buvo pasirengę padėti nukentėjusiems nuo potvynio Pagėgių savivaldybėje ir Šilutės rajone.

 

2013 metų antrąjį pusmetį Vadovybės apsaugos departamento prašymu Taikos meto užduočių operacinių pajėgų kariai-išminuotojai padėjo užtikrinti saugumą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių metu.

 

Per praėjusius metus Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono kariai apie tūkstantį kartų vyko pagal iškvietimus nukenksminti sprogmenų, ištisinio išminavimo metu išžvalgė ir išvalė apie 300 ha plotą, neutralizavo kelis tūkstančius standartinių ir nestandartinių sprogmenų.

Be budėjimo Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose, Lietuvos kariai taip pat deleguojami budėti NATO ir ES greitojo reagavimo pajėgose, skirtose reaguoti į tarptautines krizes.

 

Šiemet NATO greitojo reagavimo pajėgose budės apie 100 Lietuvos karių: logistikos specialistai ir Karinių jūsų pajėgų kariai. Praėjusiais metais NATO greitojo reagavimo pajėgose visus metus budėjo apie 200 karių iš Sausumos, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų. Dar apie 120 karių – daugiausia pėstininkų – buvo priskirti 2013 m. antrą pusmetį budėjusiai daugianacionalinei ES kovinei grupei.

 

Daugiau informacijos apie Sausumos pajėgų karių budėjimus ES kovinėse grupėse ir NATO greitojo reagavimo pajėgose.

 

Nuotraukose - Taikos meto užduočių operacinių pajėgų pratybos. Paskutinėje nuotraukoje - bendros karių ir civilinių institucijų reagavimo į incidentą pratybos. Nuotr. aut. - Alfredas Pliadis (dviejų pirmų nuotr. aut.) ir kiti autoriai (KAM archyvo nuotr). 

 

Asmuo ryšiams  kpt. Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380.

 

 

2014-01-05 13:13

:I

Jo keistai čia. 950 išlaikys aukštą parengtį.O likę tada?Suprantu SSSR būdavo mobilizacinės divizijos, kur realiai gal pulkas buvo, o visa kita užkoncervuota ir divizija būtų kovinė tik po mobilizacijos.Bet Lietuvoj batalionai tai profesinės tarnybos-kadriniai.Ar tie kur į 950 skaičių neįeina-kariautų nuo 8 iki 17 val?
2014-01-05 12:41

Dėdė

Klausimas būtų:kuo užsiima visi kiti tarnaujantys KAS?Gauna algas,laukia"pencijos",gauna aprangą ir rašinėja nesąmones?Manau,kad mūsų ginkluotas pajėgas turėtų sudaryti kariai,paruošti visoms gyvenimo situacijoms.Jų turėtų būti kokie 4-5 tūkstančiai.Kiti-į darbo biržą!
2014-01-05 12:35

povilas

kszkokie paistalai.... ziemai negalime pasiruosti normaliai kaip sniego daug prisninga, cia kariniams ar ne kariniams konfliktams pasiruosia.....
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media