Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2013 - 12)

Nuo kitų metų pradžios NATO greitojo reagavimo pajėgose budės logistikos kariai, nuo antrojo pusmečio prisijungs ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos
2013.12.31
img

Sausio 1 d. budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose pradės nauja Lietuvos karių grupė. Šioms aukštos parengties ir bet kada ir bet kurioje pasaulio vietoje greitai išsiskleisti ir įvairaus spektro operacijoms vykdyti skirtoms NATO pajėgoms Lietuva kitiems metams skiria apie 100 karių.

 

Naujosios rotacijos pagrindą sudarys kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir Logistikos valdybos. Jie metus truksiantį budėjimą pradeda jau sausio 1 dieną.   Nuo antrojo kitų metų pusmečio NATO greitojo reagavimo pajėgų NATO priešmininių laivų junginyje budės ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos.

null
Keisis NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys kariniai kontingentai
2013.12.31
img

Sausio 3 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius Belgijos karius pakeis Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, patruliuosiantys su keturiais naikintuvais F-15 C Eagle. Prieš kontingentų pasikeitimo ceremoniją krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su Lietuvoje viešėsiančiu JAV oro pajėgų Europoje bei oro komponento vadavietės Ramšteine vadu generolu Franku Gorencu (Frank Gorenc), su kuriuo aptars NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse klausimus ir aktualijas.

null
Nuo naujųjų metų bus atkurti per sunkmetį sumažinti karių tarnybinių atlyginimų koeficientai
2013.12.30
img

Nuo 2014 metų sausio 1 d. bus atkurti sunkmetį sumažinti profesinės karo tarnybos karių tarnybinių atlyginimų koeficientai.

 

Taip pat nuo naujųjų metų rezervo kariams (kariams savanoriams, kitiems aktyviojo rezervo ir parengtojo rezervo kariams), pašauktiems į pratybas, mokymus ar vykdyti tarybos užduočių, už tarnybos dienas bus mokama 100 procentų atitinkamo karinio laipsnio profesinės karo tarnybos kariams patvirtinto tarnybinio atlyginimo pirmaisiais tarnybos metais.

 

 

null
NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse rengiasi perimti JAV kariai
2013.12.27
img

Gruodžio 30 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose leisis keturi JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-15C „Eagle“, pakeisiantys šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančius Belgijos karinių oro pajėgų karius, patruliuojančius Estijos, Latvijos ir Lietuvos oro erdvėje su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“.

null
Bazinius karinius mokymus baigė dvidešimt trečioji karių laida
2013.12.20
img

Gruodžio 20 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje iškilmingos rikiuotės metu 81 kariui, baigusiam visą bazinių karinių mokymų programą, įteikti mokymų baigimo pažymėjimai. Mokymus geriausiai baigė jaunesnieji eiliniai Nikodemas Kilmonas, Adas Kurauskas ir Alius Mačėnas – jiems Mokomojo pulko vadas plk. Algirdas Norkus įteikė padėkas. Šie kariai - tai ir paskutinė šiais metais Bazinių karinių mokymų laida.

null
Ministras J.Olekas pasveikino Europos lyderių sutarimą stiprinti Europos saugumą ir gynybą
2013.12.20
img

 

logo

 

„Šiomis dienomis Briuselyje posėdžiaujančios Europos Vadovų Tarybos (EVT) išvadose atsispindėjo principinis sutarimas, kad Europos šalys turi imtis didesnės atsakomybės stiprindamos Europos saugumą ir gynybą, – sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas apie EVT, kurioje buvo svarstomi Europos gynybos ateities klausimai, rezultatus. – Viliuosi, kad ši valstybių lyderių nuomonė padės ir mūsų žmonėms suprasti, kad reikia daugiau dėmesio skirti gynybai“.

null
Geriausiu Baltijos gynybos koledžo aukštųjų štabo karininkų kursų studentu paskelbtas Lietuvos karininkas
2013.12.18
img

Gruodžio 17 d. Tartu universiteto istorijos muziejuje geriausiu šių metų Baltijos gynybos koledžo aukštųjų štabo karininkų kursų studentu paskelbtas Lietuvos karinių oro pajėgų karininkas pulkininkas leitenantas Devis Martusevičius – jam už puikius akademinius rezultatus, išskirtines lyderio savybes ir draugiškumą koledžo komendantas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras įteikė geriausio studento apdovanojimą.

 

Plk. ltn. D. Martusevičių ir dar kitus tris šiuos kursus baigusius Lietuvos atstovus pasveikino ir kursų baigimo ceremonijoje dalyvavę krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

null
Krašto apsaugos ministras J.Olekas. Pasvarstymai Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pabaigtuvių proga
2013.12.18
img

logo

 

Apie pirmininkavimo sėkmę

 

Daugelį, gal net ir mus pačius, nustebino sklandus ir rezultatyvus Lietuvos pirmininkavimo pusmetis. Kalbos apie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai sėkmę – ne vien mūsų pačių vertinimas. Tą nuoširdžiai (ir su tam tikra nuostaba) tvirtina Europos institucijų senbuviai, neturintys jokių priežasčių mums pataikauti. Tokius komplimentus itin malonu girdėti, jei turėsime omenyje, kad pirmininkavimas vyko ne pačiomis palankiausiomis aplinkybėmis.

null
Bus modernizuojama artimojo nuotolio oro erdvės gynybos sistema RBS-70
2013.12.18
img

Atnaujinant Lietuvos kariuomenės ginkluotę bus modernizuojamos šiuo metu Lietuvos karinėse oro pajėgose naudojamos artimojo nuotolio oro gynybos sistemos RBS-70.

 

Pagal gruodžio viduryje Lietuvos kariuomenės ir Švedijos kompanijos „SAAB Dynamics AB“ pasirašytą sutartį 2014–2015 metais bus modernizuojami artimojo nuotolio oro erdvės gynybos sistemų RBS-70 paleidimo mechanizmai. Taip pat bus užtikrintas jų logistinis aptarnavimas iki 2019 metų.

null
Apdovanoti Lietuvos kariuomenės sportininkai
2013.12.18
img

Gruodžio 17 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje iškilmingai pagerbti Lietuvos kariuomenės sportininkai, padalinių specialistai, atsakingi už sporto renginius. Komisija išrinko ir apdovanojo geriausius ir populiariausius kariuomenės sportininkus, kurie rezultatais džiugino ne tik krašto apsaugą, bet ir visą Lietuvą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media