Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Ministras Juozas Olekas su JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos vadu aptarė karinio bendradarbiavimo klausimus

2013.10.28
image

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tęsdamas oficialų vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) spalio 26 dieną pirmą kartą lankėsi Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos štabe ir susitiko su gvardijos vadu generolu majoru Wesley E. Craigu (Wesley E. Craig). Susitikimo metu aptarti Lietuvos kariuomenės ir gvardijos artėjančio bendradarbiavimo 20-mečio bei kiti klausimai.

 

Susitikimo metu ministras J. Olekas ir gen. mjr. W. E. Craigas aptarė Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo dvidešimtmečio renginius, kurie vyks šių metų lapkričio 21–24 dienomis Lietuvoje. Suplanuotų renginių metu vyks susitikimai su Krašto apsaugos ministerijos vadovybe, taip pat planuojamas svečių šventinis priėmimas Valdovų rūmuose, dalyvavimas kariuomenės vado priėmime Kariuomenės dienos proga.

 

Apsilankymo Pensilvanijos Nacionalinėje gvardijoje metu ministras taip pat susipažino su mokymo infrastruktūra, karine-technine baze. Ministras J. Olekas ir gen. mjr. W. E. Craigas sutarė artimiausius kelis metus tarpusavyje derinti tarptautinių pratybų planus. Taip pat sutarė, kad po Afganistano karinis bendradarbiavimas tarptautinių operacijų srityje nemažės, o plėsis kuriant kitus bendrus projektus.

 

Aktyvus Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas vyksta nuo 1993 m. Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos kariai rengia kursus ir seminarus Lietuvos kariuomenės atstovams, siunčia savo instruktorius ir stebėtojus į pratybas Lietuvoje, Lietuvos kariai dalyvauja pratybose, instruktorių rengimo (angl. train-the-trainer) programose bei kituose renginiuose Pensilvanijoje.

 

Lietuvai įstojus į NATO, JAV lieka bene vienintelė partnerė tęsianti realiai apčiuopiamą krašto apsaugos sistemos karių ir civilių tarnautojų kursų, mokymų, studijų JAV bei įvairių programų Lietuvoje finansavimą. Tai pat vyksta aktyvus bendradarbiavimas tarp Lietuvos kariuomenės ir Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos tarptautinėse operacijose, pavyzdžiui, misijoje Afganistane gvardija buvo skyrusi savo karius tarnauti Lietuvos Nacionaliniame paramos elemente, taip pat bendroje Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupėje Goro provincijoje.

 

Tęsdamas vizitą JAV, spalio 28 d. ministras J. Olekas susitinka su Atstovų rūmų Kariuomenės reikalų komiteto pirmininku Howardu P. McKeonu (Howard P. McKoen). Ministras su kongresmenu aptars JAV ir Baltijos šalių prezidentų pasirašytas gaires tolimesniam trijų Baltijos valstybių bei JAV bendradarbiavimui tokiose srityse kaip energetinis ir kibernetinis saugumas. Taip pat bus aptariami regioninis Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas, išlaidos gynybai, Rytų partnerystės klausimai. „Susitikimo metu sieksime sustiprinti JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje, kuriant jungtines partnerystės grupes, kurios reaguotų į kibernetines grėsmes“, – prieš susitikimą su komiteto pirmininku H. P. Howardu sakė ministras J. Olekas.

 

Iš vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose krašto apsaugos ministras Juozas Olekas planuoja grįžti rytoj, spalio 29 dieną.

 

Krašto apsaugos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Vaidotas Linkus, tel. 8 5 273 5520, mob. 8 620 81779, el. paštas: [email protected]

 

Rolando Putniko nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media