Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvos kariuomenės pėstininkų kuopa vyks į Lenkijos Dravsko poligoną

2013.10.12
image

Lietuvos kariai aktyviai ruošiasi artėjančioms didžiausioms šiais metais lapkričio 2–9 d. vyksiančioms NATO greitojo reagavimo pajėgų pratyboms „Steadfast Jazz 2013“ (liet. „Tvirtas džiazas 2013“). 140 karių Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 2-oji pėstininkų kuopa tarptautinio vieneto sudėtyje dalyvauti Lenkijos kariuomenės Dravsko poligone vyksiančioms lauko pratyboms treniruojasi Rukloje.

 

Algirdo bataliono 2-ąjai pėstininkų kuopai paskutinis pasirengimo mėnuo prasidėjo kovinio šaudymo pratybomis, kurių tema – skyrius/būrys gynyboje. Iki tol kuopos padaliniai pratyboms ruošėsi savarankiškai.

 

Pirmoji pasirengimo savaitė buvo skirta skyriams, antroji – būriams. Per šias pratybas kuopos būriai atliko gynybos veiksmus su koviniais šaudymais, panaudojant taktinę situaciją. Būrių ir skyrių vadai atliko padalinių valdymo procedūras: vyko į rekognoskuotę, žvalgė pozicijas, braižė mūšio schemas, rengė ir skelbė kovinius įsakymus. Kuopos kariai taip pat treniravo ir tiesioginio ugnies valdymo procedūras. Pasirengimo metu naudojama beveik visa turima ginkluotė, vidutinio sunkumo ir sunkieji kulkosvaidžiai, taip pat pasitelkta kuopos minosvaidžių parama.

 

Pasak 2-sios pėstininkų kuopos vado vyresniojo leitenanto Egidijaus Čiulados, kuopos pratybos buvo puiki proga ne tik pasitreniruoti prieš išvykstant į Lenkiją, bet ir įvertinti save, t.y. atsakyti į klausimą, ar gebame efektyviai stabdyti priešo puolimą. „Galime pasidžiaugti, jog tiek skyriai, tiek būriai užduotį įvykdė ir iškeltus tikslus pasiekė. Teigiamai nuteikia ir tai, jog kariai pajuto, kokį tikrąjį nuostolį priešui gali padaryti besiginantis būrys ar skyrius, todėl dabar galės tiksliau vertinti situaciją“, – apie pasirengimą tarptautinėms pratyboms kalbėjo kuopos vadas.

 

Pratybose „Steadfast Jazz“ iš viso dalyvaus apie 300 Lietuvos karių, kurie bus dislokuoti skirtingose vietose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje. Lietuvos karių kuopa (140 karių) tarptautinio vieneto sudėtyje dalyvaus Lenkijos kariuomenės Drawsko Pomorskie poligone vyksiančiose lauko pratybose. Šiame poligone taip pat bus dislokuotos ir Jungtinėse bei Taktinėse oro atakos grupėse veiksiantys Lietuvos kariai. Latvijoje - Adaži poligone išsiskleisiančiame NATO Jungtinių pajėgų vadavietės štabe ir pratybų kontrolės elemente - dalyvaus 10 štabo karininkų ir civilių. Dar 2 štabo karininkai bus dislokuoti Norvegijoje įsikūrusiame NATO Jungtiniame kovinio rengimo centre. Be to, Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai taip pat užtikrins priimančiosios šalies paramą išskleistai Italijos vadovaujamai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietei.

 

Pratybose „Steadfast Jazz 2013" bus treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir dalyvauti koviniuose veiksmuose. Taip pat jose bus įvertintas Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

 

PASTABA ŽINIASKLAIDAI: Žiniasklaidos atstovams bus sudarytos galimybės dalyvauti pratybų „Steadfast Jazz 2013" ir „Baltijos šeimininkas" svečių ir žiniasklaidos dienose: Lietuvoje, Gen. A. Ramanausko Kovinio rengimo centre, Nemenčinėje, lapkričio 5 d.; pagrindinėse oficialiose svečių dienose Latvijoje - Adaži poligone - lapkričio 6 d. ir Lenkijoje - lapkričio 7 d. Norintiems dalyvauti šiuose renginiuose būtina NATO akreditacija, kontaktiniai asmenys: http://aco.nato.int/for-journalists.aspx

 

Pratybų „Steadfast Jazz 2013" interneto tinklapis: http://aco.nato.int/steadfast-jazz.aspx

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Žilvinas Zakarauskas, tel. 8 5 211 3902, 8 698 02 290.

 


Algirdo bataliono nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media