Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos gynybos politikos direktorius: „Europa vis labiau supranta gynybos svarbą“

2013.10.31
image

logo

 

Lapkričio 29 d. Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos politikos direktorių susitikime.

 

„Gynybos finansavimas – tai fundamentalus klausimas, nuo kurio priklausys Europos gynybos ateitis: gynybos efektyvumas ir matomumas, pajėgumų plėtojimas, Europos gynybos pramonės perspektyvos, – teigė Lietuvos gynybos politikos direktorius V. Urbelis su kolegomis aptardamas Europos bendrosios saugumo ir gynybos politikos perspektyvas.

 

V. Urbelis atkreipė dėmesį į kintančią Europos saugumo aplinką ir pabrėžė būtinybę inicijuoti aukščiausio lygio diskusiją saugumo prioritetams iš naujo įvertinti ir peržiūrėti jau beveik dešimtmetį galiojančią Europos saugumo strategiją.

 

Lietuvos politikos direktorius taip pat išreiškė viltį, kad gruodį susirinksiantys Europos šalių vadovai skirs dėmesį partnerysčių klausimams, pabrėždami Europos Sąjungos kaip saugumo teikėjos vaidmenį kaimynystėje.

 

„Vadovaujamės logika, kad partneriai stiprina Europos Sąjungą, o mes stipriname partnerius, – susitikime teigė V. Urbelis. – Todėl turėtume nusiųsti kaimynams žinią, kuri paskatintų juos pasinaudoti bendradarbiavimo su Europos Sąjunga galimybėmis“

 

Lietuvos atstovas akcentavo ir tai, diskutuodami šalių vadovai turėtų pasiūlyti bendrą viziją dėl to, kaip Europos šalys galėtų imtis bendrų veiksmų atsakydami į naujus iššūkius saugumui: energetiniam, kibernetiniam ir pan.

 

Pabrėždamas energetinio saugumo aktualumą, V. Urbelis atkreipė dėmesį į tai, kad labiau energetinio efektyvumo principų diegimas karyboje padeda sumažinti karines išlaidas ir operacijų riziką, tuo pačiu didinant karinį efektyvumą, taip pat padeda skatinti technologines inovacijas ir kurti naujas darbo vietas.

 

Todėl, pasak Lietuvos atstovo, gruodį susirinksiantys Europos vadovai galėtų pritarti Komisijos pasiūlytoms priemonėms, skirtoms didinti energetinį efektyvumą karyboje.

 

Pasisakydamas sesijoje, skirtoje Europos Sąjungos kovinėms grupėms, tarp priemonių, padėsiančių didinti kovinių grupių efektyvumą ir jas panaudoti, V. Urbelis išskyrė galimybę sukurti scenarijus, kurie leistų panaudoti dalį grupės arba kovinę grupę su papildomais elementais.

 

V. Urbelis taip pat siūlė standartizuoti kovinių grupių vertinimo procesus ir tai, kad kovinių grupių panaudojimą galėtų palengvinti reguliariai ministrų lygmeny rengiami dialogai aptariant saugumo situaciją, galimą ES įsitraukimą ir ES kovinių grupių panaudojimą krizei spręsti.

 

Briuselyje surengtas ES gynybos politikos direktorių susitikimas – tai vienas iš renginių ruošiantis šių metų gruodį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, kuri po ilgos pertraukos vėl svarstys gynybos klausimus.

 

ES Tarybos Prezidento Hermano Van Rompuy siūlymu į 2013 metų Europos Vadovų Tarybos darbotvarkę buvo įtraukti gynybos klausimai, akcentuojant, kad kintanti tarptautinė saugumo aplinka reikalauja strateginio lygmens diskusijos dėl tolesnio ES šalių bendradarbiavimo gynybos srityje. 

 

Ruošdamiesi valstybių lyderių susitikimui, savo atstovaujamų šalių pozicijas aptaria valstybių gynybos politikos direktoriai, vėliau ministrai. Diskusijas sudaro trys pagrindiniai klausimai: Bendrosios saugumo politikos efektyvumo ir poveikio didinimo, ES karinių pajėgumų stiprinimo ir ES gynybos pramonės stiprinimo.

 

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis (KAM archyvo nuotr.) 

2013-10-31 21:35

Dėdė

Ne kariuomenę,sūnau,o grupę nedorėlių,diskredituojančių Lietuvos kariuomenę ir nepriklausomybę.Ir koks gi čia juodinimas?
2013-10-31 20:44

Dėdei

Atsargos seržante, nejuodinkit kariuomenės skleisdamas šmeižtą apie kariuomenę.
2013-10-30 21:36

Dėdė

O juoktis reikėjo iš to,kaip tas finansavimo lėšas iššvaisto niekams.Galbūt ir finansavimo pakaktų.
2013-10-30 17:33

simas

"Gynybos finansavimas – tai fundamentalus klausimas" pasakė Lietuvos atstovas ir salė nuvirto iš juoko turėdama prieš akis Lietuvos gynybos finansinius duomenis.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media