Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas: „Goro provincijoje įgijome neįkainojamos patirties“

2013.10.09
image

Konferencijos vaizdo medžiaga 

 

Afganistano Goro provincijos nuotraukų pristatymas

 

„Manau, kad mūsų misija buvo prasminga, ir, svarbiausia, sėkminga. Goro provinciją palikome padariusią didelę pažangą, o patys įgijome neįkainojamos patirties. Į kitas galimas operacijas žvelgiame kaip į iššūkį, tačiau žinome, kad su juo susidorosime. Esame pasirengę panaudoti visas įgytas žinias. Pasirengę prisidėti kuriant saugesnį pasaulį“, – apibendrindamas aštuonerius metus trukusios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės misijos Afganistane rezultatus Seime vykusioje konferencijoje kalbėjo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

„Praėjus aštuoneriems metams esame stipresni, labiau patyrę ir geriau pasirengę. Sakau tai ramia širdimi, perteikdamas mūsų sąjungininkų vertinimus, kurie ne kartą buvo išsakyti čia Vilniuje, Briuselyje, Vašingtone ar Kabule. Mes tapome tikraisiais saugumo teikėjais. Įgijome patikimo partnerio reputaciją. Įgyvendinome užduotis ir provinciją palikome pasirengusią būti savarankiška“, – teigė ministras.

 

Vertindamas Lietuvos dalyvavimo misijoje Afganistane reikšmę, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius konferencijoje taip pat parėžė, kad prisidėdama prie tarptautinės bendruomenės pastangų atkurti karų nuniokotą šalį Lietuva parodė, kad yra atsakinga tarptautinės bendruomenės narė, prisiimanti atsakomybę už tarptautinį saugumą ir stabilumą.

 

„Ir štai reikšmingo etapo pabaiga, pažanga akivaizdi: veikia daugiau ligoninių, gyventojus prižiūri daugiau gydytojų, daugiau moksleivių, ypač mergaičių, susirenka į mokyklas. Tačiau dar svarbiau yra gyventojams suteikta viltis, kad galima gyventi be karo ir patiems kurti savo valstybės gyvenimą“, – teigė ministras L. Linkevičius.

 

Pritardama Lietuvos atstovų išsakytiems misijos vertinimams, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Deborah Ann Mc Carthy teigė, kad amerikiečiai visuomet prisimins Afganistaną kaip vietą, kur kartu su Lietuva ir kitais sąjungininkas petys petin ginė bendras vertybes.

 

Konferencijoje pranešimą skaitęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ypač akcentavo Lietuvos kariuomenės Goro provincijoje įgytą patirtį. Pasak jo, neįkainojamos patirties įgijo kiekvienas dalyvavęs karys ir kariniai vienetai. 

 

„Misijoje daugiau ne po vieną kartą dalyvavo visi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pėstininkų batalionai ir keturios savanorių pajėgų rinktinės. Dabar galime drąsiai pasakyti, kad Lietuvoje veikiantys padaliniai yra išbandyti operacijos sąlygomis, jie yra pasirengę vykdyti ir savo krašto gynybą“, – sakė gen. ltn. A. Pocius.

 

Spalio 9 d. Seime vyko konferencija „Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė Afganistane: misija baigta“. Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų organizuojamame renginyje buvo aptarti misijos rezultatai, įgyta patirtis, įgyvendinti projektai, bendradarbiavimo su Afganistanu perspektyvos.

 

2013 m. rugpjūčio pabaigoje Lietuva oficialiai perdavė atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir taip pabaigė 2005 m. birželį pradėtą ir daugiau nei aštuonerius metus trukusią pirmąją ir didžiausią savo savarankišką tarptautinę misiją – vadovavimą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Goro provincijos atkūrimo grupei Afganistane. Tai buvo bendras karių ir civilių projektas. Lietuva drauge su kitomis užsienio šalimis – Danija, Gruzija, Islandija, Japonija, JAV, Kroatija ir Ukraina – padėjo Afganistano valdžiai plėsti įtaką Goro provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Per visą misijos laikotarpį Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnavo daugiau nei 2,5 tūkst. Lietuvos karių. Jie kartu su kitų Gore bendradarbiavusių šalių kariais užtikrino saugumą ir stabilumą provincijoje, sudarė sąlygas veikti vietos valdžiai ir saugiau vykdyti civilinius projektus, mokė ir konsultavo nacionalines saugumo pajėgas – Goro provincijos karius ir policijos pareigūnus, kurie šiuo metu rūpinasi saugumu Goro provincijoje.

 

Per misijos laikotarpį Goro provincijoje su Lietuvos parama įgyvendinta daugiau nei 200 vystomojo bendradarbiavimo projektų, kurie sustiprino valdžios institucijų gebėjimus, švietimo ir sveikatos sektorius, paskatino kaimo plėtrą, pagerino infrastruktūrą.

 

 

 

 Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis (KAM)


Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media