Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Kariai ir civiliai pratybose „Baltijos šeimininkas 2013“ treniruosis priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas

2013.10.24
image

Spalio 31 – lapkričio 8 d. kartu su NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybomis „Steadfast Jazz 2013“ (liet. „Tvirtas džiazas 2013“) vyks ir kasmetinės Baltijos šalių pratybos „Baltijos šeimininkas 2013“, kurių metu bus stiprinami Baltijos šalių gebėjimai priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas kilus krizei. Tai bus pirmas kartas, kai pratybos „Baltijos šeimininkas“ rengiamos kaip sudėtinė NATO pratybų dalis.

 

Pasak krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, labai svarbu, jog pratybos „Baltijos šeimininkas“ integruojamos į NATO pratybas. „Dabar mūsų kariai ir civiliai iš kitų ministerijų ir institucijų treniruosis veikti kartu ne tik regiono mastu, bet ir su visomis Aljanso pajėgomis. Tai žymiai pagerins Baltijos šalių pasirengimą teikti paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms“, – sakė krašto apsaugos ministras.

 

Pratybos vyks tuo pačiu metu pagal bendrą scenarijų, bendras planavimo procedūras, turės bendrą pratybų valdymo elementą bei ryšių ir informacijos tinklą. Pratybų „Baltijos šeimininkas“ dalyviai atliks dalį pratybų „Steadfast Jazz 2013“ štabų užduočių, susijusią su priimančios šalies paramos teikimu Aljanso šalių pajėgoms.

 

Nuo 2009 m. rengiamoms pratyboms „Baltijos šeimininkas“ pagal rotacijos principą vadovauja viena iš Baltijos šalių. Šiemet vadovaujančioji šalis yra Latvija, kurioje ir įsikurs vadovaujantis pratybų štabas.

 

Lietuvoje veiks mūsų priimančiosios šalies štabas Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centre, Nemenčinėje. Pratybose Lietuvoje dalyvaus daugiau nei 150 Lietuvos, Vokietijos, Nyderlandų ir Jungtinio karybos centro Stavangeryje (Norvegija) atstovų ir aptarnaujančio personalo. Panašus dalyvių skaičius veiks analogiškuose Latvijos ir Estijos nacionaliniuose štabuose.

 

Pratybose dalyvauja Baltijos šalių ministerijos, viešieji ir privatieji sektoriai, gynybos štabai ir NATO priskirti padaliniai.

 

Pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ tikslas – tobulinti Baltijos šalių gebėjimus priimti NATO šalių pastiprinimą kilus krizei. Tai itin svarbios pratybos, nes dalyvaus ne tik kariuomenė, bet ir civilinių institucijų atstovai. Per pratybas taip pat bus siekiama didinti Baltijos šalių ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą veikti kartu, stiprinti ir gerinti bendradarbiavimą priimant atvykstančias sąjungininkų pajėgas, vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas. Taip pat bus siekiama nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis siekiant stiprinti saugumo užtikrinimo ir gynybos galimybes.

 

Lietuvoje už pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ planavimą ir organizavimą atsakingas Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas ir Mobilizacijos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

Priimančiosios šalies parama – civilinė ir karinė pagalba, kurią nenumatytų atvejų, krizių ir ginkluotų konfliktų metu teikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms, kurios atvyksta, vykdo operacijas ar tranzitu vyksta per priimančiosios šalies teritoriją. Tokios pagalbos priėmimo ir teikimo pagrindą sudaro atitinkamų priimančiųjų ir siunčiančiųjų šalių ir (arba) NATO vadovybės pasirašyti susitarimai.

 

Informacija žiniasklaidai:

Lapkričio 5 d. kviečiame į Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centre, Nemenčinėje rengiamą pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ Svečių ir žiniasklaidos dieną. Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti pratybų Svečių ir žiniasklaidos dienoje, prašomi registruotis mob. telefonu: 8 675 70107 arba el. paštu: [email protected].  *Smulkesnė programa žiniasklaidai bus pateikta artimiausiu metu.

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Žilvinas Zakarauskas, tel. 8 5 211 3902, 8 698 02 290.

 

Nuotraukos autorius - Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media