Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Baltijos šalys paskelbė siųsiančios bendrą Baltijos batalioną į didžiausias nuo Lietuvos įstojimo į aljansą NATO pratybas

2013.10.23
image

Spalio 22 – 23 dienomis Briuselyje vykusiame NATO gynybos ministrų susitikime, kuriame dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, daugiausia dėmesio skirta kibernetinio saugumo, NATO pratybų, mokymo misijos Afganistane bei NATO ir Rusijos bendradarbiavimo klausimams.

 

NATO gynybos ministrai aptarė, kokiomis aplinkybėmis ir priemonėmis NATO galėtų teikti pagalbą šalims narėms kibernetinių krizių atveju. Krašto apsaugos ministras J. Olekas susitikimų metu pabrėžė poreikį sukurti mechanizmus, kurie leistų suteikti NATO pagalbą šalims kibernetinės atakos atveju.

 

„Aš visiškai sutinku, kad kibernetinė gynyba pirmiausia yra NATO šalių nacionalinis reikalas. Tačiau didelio masto kibernetiniai išpuoliai prieš sąjungininkus kelia vis didesnę grėsmę ir turi būti sprendžiami kolektyviai,“ – sakė J. Olekas. Ministras taip pat pabrėžė NATO ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo svarbą kibernetinės gynybos srityje. J. Olekas išreiškė viltį, kad šis klausimas bus sprendžiamas Europos Vadovų Tarybos posėdyje šių metų gruodžio mėnesį.

 

Gynybos ministrai taip pat diskutavo dėl Sąveikių pajėgų iniciatyvos (angl. CFI) įgyvendinimo progreso. Šia iniciatyva siekiama išlaikyti NATO šalių pajėgų gebėjimus veikti kartu mažėjant operacijos Afganistane tempui. Susitikimo metu sutarta 2015 metais organizuoti didelio masto pratybas, kurios taps CFI įgyvendinimo pradžia. Pratybos vyks Ispanijoje, Portugalijoje ir Italijoje. Baltijos šalių ministrai deklaravo, kad į šias pratybas siųs bendrą Baltijos šalių batalioną. Baltijos regione šių metų lapkričio mėnesį vyksiančios pratybos „Steadfast Jazz 2013“ („Tvirtas džiazas“) taps pasirengimu pradedant Sąveikių pajėgų iniciatyvą.

 

NATO ir Rusijos tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo ir Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, aptartas NATO ir Rusijos karinis bendradarbiavimas, situacija Sirijoje, priešraketinės gynybos klausimai. Ministras J. Olekas pažymėjo, kad karinėje srityje bendradarbiavimas su Rusija stiprėja, tačiau jis turėtų vykti laikantis skaidrumo ir abipusiškumo principų. „Mes sveikiname Rusijos sprendimą atviriau ir skaidriau teikti informaciją apie pratybas, tačiau to skaidrumo dar trūksta ir tai parodė „Zapad“ pratybos,“ – kalbėjo J. Olekas.

 

Susitikime su NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Afganistane šalimis, ministrai įvertino atsakomybės už saugumą perdavimo Afganistano valdžiai proceso įgyvendinimo eigą ir pažangą apmokant Afganistano nacionalines saugumo pajėgas.

 

Briuselyje krašto apsaugos ministras J. Olekas taip pat susitiko su Ukrainos gynybos ministru Pavelu Lebedevu. Susitikime Lietuvos krašto ministras Juozas Olekas padėkojo Ukrainos gynybos ministrui už bendradarbiavimą Afganistane ir pažadėjo toliau remti glaudesnį Ukrainos bendradarbiavimą su vakarų šalimis. Taip pat J. Olekas išreiškė viltį, kad Ukraina artimiausiu metu pasirašys bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo sutartį. Ministrai taip pat sutarė ir toliau išlaikyti dvišalio bendradarbiavimo intensyvumą, ieškodami naujų bendradarbiavimo galimybių.

 

Taip pat Briuselyje krašto apsaugos ministras J. Olekas ir Juodkalnijos gynybos ministrė Milica Pejanovič Djurišič pasirašė dvišalį susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

nato.int nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media