Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Aviacijos bazėje Šiauliuose atidarytas NATO oro policijos misijos reikmėms skirtas štabo pastatas

2013.10.18
image

Spalio 18 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose atidarytas naujas NATO oro policijos štabo pastatas. Naujas statinys, kuris yra NATO oro policijai būtinos infrastruktūros dalis, sukurs patogesnes tarnybos sąlygas oro policijos misijoje dalyvaujantiems kariniams kontingentams.

 

„Jau beveik 10 metų trunkanti NATO oro policijos misija Baltijos šalyse yra tikras NATO valstybių vieningumo simbolis. Ši misija parodo, kad Aljanso šalys rūpinasi viena kita. Tebūnie šis administracinis pastatas vienas iš puikių bendradarbiavimo pavyzdžių“, – atidarymo ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Administracinio pastato atidarymo renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, laikinai kariuomenės vado funkcijas vykdantis Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas Vidmantas Raklevičius, NATO oro policijos misiją Baltijos šalių erdvėje šiuo metu vykdantis Belgijos karinių oro pajėgų kontingentas, užsienio ambasadų atstovai ir kiti svečiai.

 

Daugiau nei 1 tūkst. kv. m ploto pastatas yra Aviacijos bazės greitojo reagavimo zonoje, kur budi ir iš kurios kyla NATO naikintuvai. Jame įrengtos patalpos budintiems naikintuvų pilotams ir naikintuvus skrydžiui parengti reikalingam techniniam personalui, darbo ir kt. patalpos.

 

Apie 5 mln. Lt kainavusios pastato statybos ir įrengimas atliktas Lietuvos valstybės biudžeto ir NATO saugumo investicijų programos lėšomis. Iš valstybės biudžeto statyboms skirta apie 3,7 mln. Lt, NATO lėšų – apie 1,3 mln. Lt. Metus trukusius statybos darbus atliko projekto rangovas įmonė „Konsolė“.

 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės infrastruktūros plėtros projektas pradėtas įgyvendinti 2004 metais, kai Šiauliuose buvo dislokuoti NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys NATO šalių kariniai kontingentai ir naikintuvai.

 

Per tą laiką NATO oro policijos misijai reikalingai infrastruktūrai užtikrinti Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo pasatyti keturi angarai naikintuvams, įrengtos naikintuvų priedangos, avarinės naikintuvų gaudyklės ant pakilimo ir tūpimo tako, nuo angarų iki pagrindinio tako nutiesti riedėjimo takai.

 

Be NATO oro policijos misijai skirtų objektų, taip pat atnaujinta pagrindinė Aviacijos bazės infrastruktūra, reikalinga nacionalinėms ir atvykstančių sąjungininkų reikmėms: rekonstruotas pagrindinis ir atsarginis pakilimo ir tūpimo takai, pastatyti naikintuvų ir transporto orlaivių peronai, eskadrilės operacijų centras, amunicijos saugykla, ginkluotės užtaisymo ir nuginklavimo, variklių testavimo ir naikintuvų parkavimo aikštelės, suremontuoti ir naujai nutiesti privažiavimo keliai ir t.t.

 

Plėtojant Aviacijos bazės infrastruktūrą ir gerinant priimančiosios šalies paramą misijai įsigyta naujos technikos, skirtos bazei prižiūrėti ir naikintuvams aptarnauti: ugniagesių ir greitosios medicinos pagalbos, sniego valymo, krovimo mašinos, aviacinio kuro užpildymo, lėktuvų nuledinimo ir kt. technika.

 

Didžiąja dalį investicijų į Šiaulių aviacijos bazės infrastruktūros plėtrą iki šiol sudarė NATO saugumo investicijų programos lėšos – per 2004–2012 metų laikotarpį investuota apie 121,5 mln. litų, Lietuvos biudžeto lėšų atitinkamai – apie 59,5 mln. Lt.

 

Aviacijos bazės infrastruktūros plėtros projektuose dalyvavo Lietuvos įmonės: „Šiaulių plentas“, „Panevėžio statybų trestas“, „Konsolė“ ir kt.

 

Tęsiant aviacijos bazės atnaujinimą iki 2015 metų, planuojama pastatyti aviacinio kuro saugyklą, kuri padidins Lietuvos galimybę bazėje priimti sąjungininkų strateginius pajėgumus. Taip pat planuojama nutiesti geležinkelio atšaką, kuria į saugyklą bus gabenamas kuras, ir saugyklai reikalingas elektros linijas. Ateityje gerinant oro policijos misijoje dalyvaujančių kontingentų tarnybos sąlygas Aviacijos bazėje planuojama statyti sporto aikštelę, patalpas, skirtas oro policijos personalui gyventi visos misijos metu.

 

Nuo NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pradžios 2004 metais joje dalyvavo jau 33 pamainos, dauguma šalių savo karius saugoti Baltijos šalių oro erdvę siuntė po kelis kartus. 2012 metais NATO nusprendė NATO misiją pratęsti neribotam laikui.

 

Administracinio pastato atidarymo renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, laikinai kariuomenės vado funkcijas vykdantis Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas Vidmantas Raklevičius, užsienio ambasadų atstovai ir kiti svečiai.

 

Nuotr. aut. – Ieva Budzeikaitė

 

2013-10-28 14:46

Dėdė

O gal geriau su NATO partneriais suderintų ką geriau pirkti, ko jie iš mūsų tikisi ir pan.O ne žmones pykdyti ir juokinti.
2013-10-22 21:38

Audis

Lėktuvą geriau bent vieną nusipirktų, o dabar kaip Palangos koks orouostas, pinigus kiša , o lėktuvų 0.
2013-10-19 09:51

Magas

uniformos kamufliažas belgiškas
2013-10-19 08:14

sveikas

čia kitos šalies karys ne Lietuvos su komufliažu kitu ;)
2013-10-19 00:43

Kazys

Gal kas žino kas čia per naujas uniformos kamufliažas?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media