Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2013 - 08)

Šiluvoje už Lietuvos kariuomenę buvo laikomos mišios
2013.09.10
img

Rugsėjo 10 d. Šiluvoje vykusiuose Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose (Šilinių) buvo Lietuvos kariuomenei skirta diena. Šios dienos mišiose, aukojamose už Lietuvos karius ir partizanus dalyvavo krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės ordinaras Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai.

null
Afganistano Goro provincijos atkūrimo misija baigta – kariai pakeliui į Lietuvą
2013.08.31
img

Informacinis biuletenis apie Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę Afganistane

 

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos kariai, dalyvavę Afganistano Goro provincijos atkūrimo misijoje, saugiai pasiekė Kabulą, iš kurio artimiausiu metu grįš į Lietuvą. Paskutinė jų grupė, apie 80 karių, šiandien į Kabulą atskrido NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų lėktuvais. Planuojama, kad į Lietuvą visa misijoje dalyvavusių karių grupė grįš iki rugsėjo vidurio.

null
Lietuvos kariuomenė kartu su visuomene minės okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-metį
2013.08.30
img

Šiemet sukanka 20 metų, kai okupacinė kariuomenė buvo išvesta iš Lietuvos teritorijos. Šia proga Lietuvos miestuose Alytuje, Jonavoje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šalčininkuose, Šiauliuose, Tauragėje ir Vilniuje organizuojami iškilmingi minėjimai. Jų metu miestų aikštėse išsirikiuos Lietuvos kariuomenės vienetų rikiuotės, kariai pakels Lietuvos valstybinę ir istorinę vėliavas, miestuose skambės šūvių salvės „Už Lietuvos valstybę“, „Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“, „Už visus Tėvynės gynėjus “.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas atidarė parodą, skirtą okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-osims metinėms
2013.08.30
img

Rugpjūčio 30 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seime atidarė Romualdo Jurgaičio parodą, skirtą Laisvės dienai ir 20-osioms okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos metinėms paminėti.

 

„Šiandien turime unikalią galimybę Romualdo Jurgaičio dėka dar kartą pažvelgti į didįjį nepriklausomybės žingsnį, nuo nepriklausomybės paskelbimo iki sovietinės kariuomenės išvedimo, kai Lietuva realizavo faktinę savo valstybės nepriklausomybę. Romualdo Jurgaičio fotografijos šiandien mums primena tų dienų ryžtą ir nepalaužiamą laisvės troškimą,“ – atidarydamas parodą sakė ministras.

null
Bazinius karinius mokymus baigė 20-oji laida
2013.08.30
img

Rugpjūčio 30 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje iškilmingai mokymus baigė ir pažymėjus gavo jubiliejinė, 20-oji bazinių karinių mokymų laida. Dalis baigusiųjų jau pirmadienį grįš į mokyklos suolus ar aukštąsias mokyklas, kiti tęs tarnybą, pasirašę profesinės karo tarnybos sutartis ar papildys parengtąjį rezervą.

 

Iš 72-jų birželio 10 d. bazinius karinius mokymus (BKM) pradėjusių karių 57 sėkmingai baigė visą dvylikos savaičių kursą. Šioje bazinių karinių mokymų laidoje buvo per 20 moksleivių.

 

null
Šiauliuose leisis NATO oro policijos misiją perimsiantys Belgijos karinių oro pajėgų naikintuvai
2013.08.30
img

Rugsėjo 2 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose leisis keturi Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon“, pakeisiantys šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančius Prancūzijos karinių oro pajėgų karius su naikintuvais „Mirage“ F1-CR.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas pasveikino šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato aukso medalio laimėtojus
2013.08.29
img

Rugpjūčio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasveikino pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Taivane aukso medalius iškovojusius Krašto apsaugos savanorių pajėgų eilinius Laurą Asadauskaitę- Zadneprovskienę ir Justiną Kinderį.

 

„Mums labai svarbu, kad žmonės, atėję tarnauti į kariuomenę, būtų arti sporto ir būtų gero fizinio pasirengimo. Noriu jums palinkėti išlaikyti tas aukštumas ir pasiekimus, kuriuos dabar esate pasiekę. Likime jums toliau sėkmės, ryžto, užsispyrimo ir gražių rezultatų,“ – dėkodamas Laurai ir Justinui bei visai jų komandai už Lietuvai iškovotus aukso medalius sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

null
Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Ispanijos gynybos atašė
2013.08.29
img

Rugpjūčio 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko naujojo Ispanijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko José M. Martínezo Cortéso (José M. Martínez Cortés) akreditacijos ceremonija. Su pareigomis naująjį Ispanijos gynybos atašė pasveikino krašto apsaugos viceministras Marijus Velička. Viceministras pasidžiaugė Ispanijos parama jau pasibaigusioje misijoje Afganistano Goro provincijoje ir plk. J. M. M. Cortésui palinkėjo sėkmės naujose pareigose.

null
Baigėsi tarptautinė išminavimo operacija
2013.08.29
img

Vaizdo medžiaga

 

Rugpjūčio 29 d. baigėsi Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusi tarptautinė išminavimo jūroje operacija „Atvira dvasia 2013". Išminavimo operacijoje dalyvavę kariniai laivai išžvalgė per 118 kv. km. plotą ir aptiko 10 jūrinių minų, 14 minų inkarų ir raketą. Operacijos metu taip pat buvo aptiktos ir pažymėtos 3 nuskendusių laivų liekanos. Rugpjūčio 28 d. vyko svečių diena, kurioje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos ir užsienio šalių kariuomenių atstovai, žurnalistai ir kiti garbingi svečiai.

null
Krašto apsaugos ministerijoje praktiką atlieka du projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę
2013.08.28
img

Rugpjūčio 26-30 d. Krašto apsaugos ministerijoje praktiką atlieka du projekto „Moksleiviai — į Vyriausybę“ dalyviai — Ringaudas Palubinskas iš Kauno Technologijos universiteto gimnazijos ir Ernestas Pravilionis iš Kauno Maironio universitetinės gimnazijos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media