Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2013 - 02)

V. Urbelis: „Rytų partnerystė – tai mūsų visų kasdienybė, vienijanti visų šalies institucijų darbotvarkes“
2013.02.28
img

EU zenklas

 

ATNAUJINTA

 

„Santykiai su Rytų partnerėmis – nėra kažkas tolima, tai yra mūsų visų kasdienybė, vienijanti visų šalies institucijų darbotvarkes“, – per tarptautinio seminaro, skirto Europos Sąjungos santykiams su Rytų partnerystės šalimis aptarti, atidarymą Vilniuje vasario 28 d. sakė Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis.

 

„Tai realybė, su kuria susiduriame vos už keliolikos minučių kelio nuo Vilniaus važiuojant mašina“, – kalbėjo politikos direktorius.

 

null
Afganistano kariuomenė grūdinasi naujo pobūdžio kovose
2013.02.28
img

Čagčaranas, Goro provincijos sostinė. Sešanbe (antradienis), lygiai 8 valandos ryto. „Tijarsei!“ („Ramiai!“) - komanduoja rikiuotės vadas kaip stygoms išsitempusiems kariams. Netrukus apie karių pasiruošimą jis raportuoja kandako (dari kalba - bataliono) vadui. Tokia rikiuote prasideda kiekvienas rytas Afganistano nacionalinės armijos bataliono bazėje, esančioje vos už kelių šimtų metrų nuo Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos. Dar mažesnis atstumas yra jaučiamas bendraujant lietuvių ir afganistaniečių kariams. Ir, nors pirmieji ANA kariai Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrė tik 2011 metų sausį, tačiau per šį trumpą laiko tarpą aktyvus bendradarbiavimas, pagarba vietinei kultūrai, papročiams ir tradicijoms išugdė tvirtą abipusę pagarbą ir pasitikėjimą.

 

null
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos darbuotoja tapo Lietuvos šaškių čempione
2013.02.28
img

Vasario 21–24 d. vyko Lietuvos šimtalangių šaškių čempionatas. Šeštą kartą Lietuvos čempione tapo tarptautinė šimtalangių šaškių sporto meistrė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos dizainerė Laima Adlytė. Lietuvos čempionė iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Pasaulio šimtalangių šaškių čempionate Mongolijoje. Svariausias jos laimėjimas – 2001 m. Pasaulio moterų šimtalangių šaškių čempionate iškovotas bronzos medalis.

null
Išleista knyga apie svarbiausius Lietuvos kariuomenės mūšius
2013.02.28
img

Vaizdo medžiaga iš knygos pristatymo (Aut. L. Kalvaitis)

 

Vilniaus knygų mugės metu buvo pristatyta knyga „Žymiausi Lietuvos mūšiai ir karinės operacijos". Leidinyje plačiam Lietuvos skaitytojų ratui pristatomi visų laikų Lietuvos kariuomenės mūšiai ir karinės operacijos, lėmusios Lietuvos valstybingumo raidą. Tekstus šiai knygai parengė 14 istorikų.

null
PAG stovykloje – piešinių paroda „Afganistano moteris ateityje“
2013.02.27
img

Šią savaitę, Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos ramovę papuošė Čagčarano Dari Quazi mokyklos mergaičių piešiniai. Mergaitės nupiešė apie 100 piešinių tema „Afganistano moteris ateityje“. Parodos metu kariai išrinks geriausius piešinius, o jų autores apdovanos Provincijos atkūrimo grupės atminimo dovanomis.

null
Vilniaus knygų mugėje pristatyti Lietuvos karo akademijos leidiniai
2013.02.25
img

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija vasario 21–24 d. dalyvavo Vilniaus knygų mugėje, kur pristatė naujausius Akademijos leidinius, o Karo akademijos kariūnai visus norinčius supažindino su studijomis Lietuvos karo akademijoje ir atrankos į akademiją tvarka.

null
Misijai Goro provincijoje besirengiantys kariai treniruojasi planuoti ir valdyti operacijas
2013.02.25
img

Vasario 25–28 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (KRC) Nemenčinėje (Vilniaus r.) vyksta vertinamosios pratybos naudojant taktinį treniruoklį „PAG-17 iššūkis 2013“. Jų metu Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) septynioliktoji Lietuvos karių pamaina treniruojasi veikti įvairiose situacijose misijos rajone.

null
Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos perima saugumą didesnėje Goro provincijos dalyje
2013.02.24
img

Vasario 23 d. Goro provincijos sostinėje Čagčarane įvyko iškilminga ceremonija, kurioje Goro provincijos gubernatorius Sayed Anwar Rahmati provincijos žmonėms paskelbė, kad Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos perima atsakomybę už saugumą keturiuose Goro provincijos rajonuose (Čacharsadoje, Lal va Sardžangale, Daulatjare ir Čagčarane), kuriuose gyvena per 80 proc. visų provincijos gyventojų. Taip pat į atsakomybės už saugumą perdavimo procesą įtraukiami visi likusieji Goro provincijos rajonai, o galutinis atsakomybės už saugumą perėmimas bus galutinai užbaigtas, kai Goro provincijoje veiklą baigs ir iš jos pasitrauks Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG).

null
Kariai potvynio zonoje gelbėjo sunegalavusį žmogų
2013.02.23
img

Naktį iš vasario 22 dienos į 23 dieną Karinių oro pajėgų Paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio įgula, budinti Nemirsetoje, gavo pranešimą iš Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro, kad Kucių kaime Pagėgių savivaldybėje vyresnio amžiaus žmogui įtariamas infarktas arba insultas, o greitoji medicinos pagalba įprastinėmis transporto priemonėmis negali atvykti dėl potvynio. Buvo nuspręsta į pagalbą nukentėjusiajam siųsti Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnį Mi-8.

null
NATO gynybos ministrai sutarė 2015 m. surengti didelio masto karines pratybas
2013.02.22
img

Vasario 21 d. Briuselyje posėdžiavę NATO valstybių gynybos ministrai sutarė, kad pastaraisiais metais įvairiose operacijose išvystytą karių gebėjimą veikti kartu išlaikyti padės ambicingi mokymo ir pratybų tikslai.

 

„Aljanso kariai įgijo unikalią sąveikumo patirtį vykdydami bendras operacijas Kosove ir Afganistane. Periodiškas šių gebėjimų patikrinimas organizuojant didelio masto, skirtingų scenarijų karines pratybas leistų ne tik išlaikyti sukauptą patirtį, bet ir padidinti NATO, kaip patikimos ir stiprios organizacijos tvirtumą“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media