Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

PAG kariai pravedė pirmuosius vadybos mokymus Goro provincijos lyderiams

2013.01.30
image

 

Sausio 26–29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) instruktoriai pravedė pirmąjį vadybos kursą, kuriame dalyvavo įvairių Goro provincijos valdžios institucijų ir nevyriausybinių organizacijų vadovaujantis personalas. Mokymų tikslas – gilinti vadybos žinias bei tobulinti vadovavimo įgūdžius.

 

„Esu nepaprastai laimingas galėdamas šiandien pasveikinti Jus – pirmuosius Vadybos kurso absolventus. Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad esate pirmieji, baigę tokio pobūdžio kursą čia, Goro provincijoje, o gal ir visame Afganistane. Mokymo metu jūsų pademonstruota motyvacija bei noras tobulėti nuteikia labai optimistiškai – šalies, turinčios tokius energingus piliečius, laukia šviesi ateitis“, – įteikdamas kurso baigimo pažymėjimus mokymo dalyvius sveikino PAG vadas pulkininkas Linas Kubilius.

 

Kurso metu dalyviai sprendė įvairias vadybines užduotis, diskutavo grupėse bei aktyviai dalinosi patirtimi stengdamiesi išsiaiškinti, kokią įtaką vadovavimui turi bendradarbiavimo faktorius. Iš viso mokymuose dalyvavo ir sėkmingai baigė kursą 13 atstovų iš šešių skirtingų Goro provincijos institucijų.

 

„Visų kurso dalyvių vardu norėčiau padėkoti PAG vadovybei ir kurso instruktoriams už suteiktą galimybę dalyvauti šiame kurse. Džiaugiamės turėję puikią progą pasidalinti savo žiniomis bei patirtimi vadovavimo srityje. Šių mokymų metu ne tik sužinojome daug naujų dalykų, bet ir praplėtėme draugų ratą ¬– tai neabejotinai pagerins bendradarbiavimą tarp mūsų organizacijų. Vienas žmogus savo pastangomis gali nuveikti labai daug, tačiau komanda, veikdama bendromis pastangomis, gali sukurti stebuklus“, – kalbėjo labiausiai patyręs kurso dalyvis, buvęs Goro provincijos gubernatorius Fazel Ahmad.

 

Kursą inicijavo ir pravedė PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės kariai. Analogiški mokymai ilgą laiką buvo vedami Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, tačiau pritaikyti sukauptą dėstomo patirtį vietinės kultūros ypatumams buvo didelis iššūkis. Kurso sėkmė paskatino tęsti pradėtus darbus, todėl šie mokymai nebus paskutiniai: iki PAG šešioliktosios Lietuvos karių pamainos misijos pabaigos planuojama pravesti dar ne vieną vadybos ir metodinio rengimo kursą.

 

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų pabaigos iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją, todėl dabar, įsibėgėjant atsakomybės perdavimo procesui saugumo srityje, viena pagrindinių PAG užduočių – stiprinti vietos valdžios gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Šiuo metu Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja šešiolikta Lietuvos karių pamaina. Kartu su Lietuvos kariais Goro provincijos atkūrimo grupėje taip pat tarnauja kariai iš Gruzijos ir Ukrainos.

 

Parengta pagal PAG-16 Civilių ir karių bendradarbiavimo karininko kpt. Vaido Bimbirio informaciją. Nuotraukos PAG-16 Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media