Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Misijai Afganistane besiruošiantys kariai skatina moksleivius sportuoti ir kviečia prisidėti prie jų organizuojamos paramos akcijos

2013.01.19
image

Sausio 16–18 dienomis Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą Afganistane užbaigsiančios septynioliktosios pamainos (PAG-17) kariai apsilankė Kauno Dainavos vidurinėje mokykloje, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje ir to paties miesto Raimundo Samulevičiaus pagrindinėje mokykloje. Kariai supažindino moksleivius ir mokytojus su Lietuvos vykdoma veikla Goro provincijoje ir pakvietė moksleivius prisidėti prie jų organizuojamos paramos akcijos „Sportuojantis jaunimas – sveika visuomenė!”.

 

Kariai su moksleiviais dalijosi savo žiniomis apie Afganistaną ir NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją, pristatė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną, kurio pagrindu suformuota PAG-17 pamaina, karių vykdomas užduotis ir tarnybos ypatumus misijos metu. Moksleiviai galėjo apžiūrėti artileristų ir misijoje tarnaujančių karių naudojamą techniką ir ginkluotę. Kariai moksleivius taip pat pakvietė kovo mėnesį apsilankyti Artilerijos batalione ir sudalyvauti sporto šventėje.

 

Apsilankymų mokymo įstaigose metu moksleiviams kariai taip pat papasakojo apie inicijuojamą paramos akciją „Sportuojantis jaunimas – sveika visuomenė!”, kurią planuojama vykdyti iki kovo pabaigos. Kariai, rengdami šią akciją, siekia ne tik populiarinti sportą ir aktyvų vaikų laisvalaikį, bet taip pat norima sporto inventoriumi paremti Afganistano Goro provincijos vaikus.

 

Afganistane yra didelė humanitarinės ir socialinės pagalbos stoka, šalyje labiausiai pažeidžiama ir neapsaugota visuomenės grupė – vaikai. Pastarieji yra labai aktyvus ir mėgsta sportuoti, tačiau neturi tam sąlygų ir stokoja elementariausio inventoriaus. Kariai puikiai žino, kad labiausiai jiems patinka žaisti futbolą ir tinklinį, todėl kiekvienas jų padovanotas kamuolys kelia jiems didžiausią džiaugsmą ir leidžia bent trumpam užmiršti rūpesčius. Siekdami praskaidrinti vietos vaikų kasdienybę kariai pakvietė aplankytų Lietuvos mokyklų vaikus prisidėti prie šios iniciatyvos ir padovanoti futbolo bei tinklinio kamuolių Gore gyvenantiems vaikams.

 

Akcijos „Sportuojantis jaunimas – sveika visuomenė!” metu misijai besiruošiantys kariai aplankys dar keletą mokyklų, o visas dovanotas sporto inventorius į Gorą nukeliaus kartu su PAG-17 karių pamaina ir bus padovanotas vietos vaikams.

 

Pasak vieno iš akcijos organizatorių, PAG-17 civilių ir karių bendradarbiavimo grupės vado kapitono Rimvydo Senkevičiaus, Lietuvos žmonių rodomas dėmesys, jų parama, palaikymas ir pagalba yra vertinama Goro provincijos gyventojų. „Mes džiaugiamės, kad Lietuvos žmonės aktyviai dalyvaudami gerumo ir paramos akcijose, savo kilniais darbais prisideda prie bendro visų mūsų tikslo“, – sakė kpt. R. Senkevičius.

 

Ši, Lietuvos karių organizuojama, akcija Goro vaikams yra ne pirmoji – anksčiau Afganistano vaikus jau pradžiugino Lietuvos žmonių dovanotos megztos kepurės, pirštinės ir kojinės, kanceliarinės ir asmens higienos priemonės, šilti rūbai bei kitos dovanėlės, kurias jiems perdavė PAG misijoje tarnavę kariai.

 

Goras – viena iš 34 Afganistano provincijų, įsikūrusi centrinėje Afganistano dalyje, turinti daugiau nei 600 tūkst. gyventojų. Provincijos sostinė – Čagčaranas. Tai viena skurdžiausių šalies provincijų, dažnai nepasiekiama dėl ją supančių kalnų ir sudėtingų klimato sąlygų, nuvarginta ilgamečių karų, ginkluotų tarpgentinių konfliktų bei stichinių nelaimių.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą Afganistane užbaigsianti Lietuvos karių pamaina yra suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Artilerijos batalionui tai bus antroji misija Goro provincijoje. Didelė dalis PAG-17 karių jau turi tarptautinių operacijų patirties. Planuojama, kad į Afganistaną PAG-17 kariai išvyks šių metų gegužę.

 

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai. Šiuo metu Gore veikiančios PAG užduotis – stiprinti vietos valdžios gebėjimus bei rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai. Iki 2013 metų pabaigos numatoma užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją.

 

Asmuo ryšiams – PAG-17 viešųjų ryšių karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis, mob. tel. 8 699 36 793, el. paštas [email protected]

 

Nuotraukos - seržanto Audriaus Matuzo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media