Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Goro provincijoje aptarti buvusių kovotojų nuginklavimo ir reintegravimo į taikią visuomenę klausimai

2013.01.24
image

Sausio 23 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-16) stovykloje Čagčarane lankėsi NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Reintegracijos skyriaus vadovas generolas majoras Smithas Osbourne (Smith Osbourne). Generolas atvyko  su Goro provincijos ir PAG vadovybe aparti klausimų, susijusių su buvusių Goro provincijos kovotojų nuginklavimo ir reintegravimo į taikią visuomenę.

 

Susitikime su generolu dalyvavo Goro provincijos gubernatorius Sayed Anwar Rahmati, PAG-16 vadas pulkininkas Linas Kubilius, PAG Civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis ir Goro provincijos Taikos komiteto nariai.

 

„Goro provincijoje vykstantis reintegracijos procesas yra vienas iš daugelio svarbių indikatorių, rodančių apie vietos valdžios ir saugumo pajėgų gebėjimą savarankiškai užtikrinti saugumą provincijoje. Šiuo metu apie 340 asmenų yra prisijungę prie nuginklavimo ir reintegravimosi į taikią visuomenę programos, dar apie 20 asmenų turi kandidato į reintegrantus statusą,“ – pristatydamas NATO ISAF generolui esamą situaciją Goro provincijoje sakė PAG-16 vadas plk. L. Kubilius.

 

Afganistano taikos ir reintegracijos programa (angl. Afghanistan Peace and Reintegration Program) pradėta įgyvendinti 2011 metų vasarį. Šią programą sukūrė ir jai vadovauja patys afganistaniečiai, ja siekiama padėti buvusiems kovotojams pakeisti savo gyvenimo būdą atsisakant kovos ir taikiai reintegruotis į savo visuomenę.

 

Goro provincijoje šia programa rūpinasi Taikos komitetas (angl. Provincial Peace Committee, PPC), kurį sudaro 23 nariai. Programoje dalyvaujantys kovotojo gyvenimo atsisakę asmenys turi galimybę įgyti specialybę arba pradėti savo verslą. Projektai, kuriais siekiama į visuomenės gyvenimą įtraukti reintegrantus, organizuojami taip, kad jie būti naudingi ne tik kovotojo gyvenimo atsisakiusiems asmenims, bet ir visai bendruomenei.

 

NATO ISAF gen. mjr. S. Osbourne vadovaujamas skyrius yra atsakingas už reintegracijos proceso tarp ISAF pajėgų ir Afganistano valdžios bei saugumo institucijų koordinavimą.

 

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų pabaigos iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją.

 

Šiuo metu Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja 16-oji Lietuvos karių pamaina. Lietuvos karių atitraukimo iš Goro provincijos PAG veikloje dar dalyvaus misiją užbaigianti 17-oji Lietuvos karių pamaina. Kartu su Lietuvos kariais Goro provincijos atkūrimo grupėje taip pat tarnauja kariai iš Gruzijos ir Ukrainos.

 

Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui ir praėjusių metų pabaigoje visą Goro provinciją įtraukus į atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms procesą, Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis – stiprinti vietos valdžios gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai. Tikimasi, Goro provincijoje atsakomybės perdavimas bus baigtas iki 2013 metų rudens.

 

Lietuvos vadovaujama karinė-civilinė Goro provincijos atkūrimo grupė buvo įsteigta 2005 metais, ji yra NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane dalis.

 

Provincijos atkūrimo grupės civilį elementą, kuriam vadovauja Lietuvos specialiosios misijos Afganistane diplomatai, sudaro atstovai iš Japonijos ir JAV, jie vykdo ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo projektus. Prie Goro provincijos atkūrimo grupės veiklos taip pat prisideda Gore dirbantys Europos Sąjungos vadovaujamos vietos policijos mokymo misijos (angl. EUPOL) pareigūnai iš Čekijos, Kroatijos, Lenkijos ir Lietuvos.

 

Lietuvos kariuomenė tarptautinėje operacijoje Afganistane dalyvauja nuo 2002 metų.

 

Parengta pagal PAG-16 informaciją.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media