Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

NATO karinio komiteto susitikime aptartos aljanso vykdomos operacijos, taip pat ir oro policijos misija Baltijos šalyse

2012.04.27
image

Balandžio 24–26 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius dalyvavo Briuselyje (Belgijoje) vykusiuose Europos Sąjungos (ES) ir NATO karinių komitetų susitikimuose.

 

Balandžio 25–26 dienomis vykusiame NATO karinio komiteto posėdyje NATO ir NATO šalių partnerių kariuomenių vadai susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu, aptarė NATO ateities prioritetus ir iššūkius.

 

Susitikimo metu aptartos NATO vykdomos operacijos, tarp jų ir NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse perspektyvos. Kartu su NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) operacijoje dalyvaujančiais partneriais aptartas NATO strateginis planas Afganistane, ISAF vadas gen. Johnas R. Allenas vaizdo konferencijos metu pristatė operacijos aktualijas. NATO kariuomenių vadai taip pat daug dėmesio skyrė kitoms aljanso karinėms operacijoms, vykdomoms Afganistane, Kosove, taip pat NATO antipiratinėms ir antiteroristinėms operacijoms ir aptarė įgytą patirtį NATO operacijoje Libijoje.

 

Lietuvos kariuomenės vadas taip pat dalyvavo NATO ir Rusijos bei NATO ir Ukrainos susitikimuose, aptarė dvišalius santykius gynybos srityje su sąjungininkais ir partneriais Baltijos regione.

 

Dviejų dienų diskusijų metu aptarti klausimai, parengti pasiūlymai ir gairės, kurias NATO karinis komitetas pateiks Šiaurės Atlanto Tarybai, bus panaudoti NATO viršūnių susitikime Čikagoje vyksiančiame gegužės 20–21 dienomis.

 

Balandžio 24d. vykusiame ES karinio komiteto posėdyje buvo aptarti ES strateginiai prioritetai gynybos srityje, daug dėmesio skirta pajėgumų telkimo ir pasidalijimo tarp šalių narių galimybėms, taip pat konfliktų prevencijos vystymo perspektyvoms. ES šalių kariuomenių vadai aptarė ES vykdomas karines operacijas Vakarų Balkanuose ir Afrikos regione.

 

NATO karinis komitetas yra aukščiausia NATO karinė vadovavimo struktūra, pavaldi Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir branduolinio planavimo komitetams. Kariniame komitete priimami kariniai strateginiai sprendimai ir formuojami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, kuri priima politinius sprendimus. Nuolatinis darbas NATO kariniame komitete atliekamas per posėdžius, kuriuose dalyvauja šalių deleguoti kariniai atstovai.

 

ES karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Komitetas veikia nuo 2001 metų, jis vadovauja ES šalių kariniams veiksmams, teikia karinius patarimus ES Politiniam ir saugumo komitetui, kuris formuoja bendrą sąjungos užsienio ir saugumo politiką.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis, tel. 852785091, 8 682 25359.


Nuotraukose:
NATO karinio komiteto susitikimas Briuselyje balandžio 25 d., šaltinis: www.nato.int
Europos Sąjungos karinio komiteto nariai, šaltinis: www.consilium.europa.eu

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media