Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Čagčarano žurnalistams pristatyta misiją baigiančios Lietuvos karių pamainos veikla

2012.04.30
image

Balandžio 30 d. Afganistano Goro provincijoje įsikūrusios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje žiniasklaidos atstovams, dirbantiems Čagčarane, surengta spaudos konferencija apie misiją baigiančios PAG keturioliktosios pamainos veiklą.

 

Konferencijoje dalyvavo Goro provincijos gubernatorius Dr. Abdullah Heiwadas, PAG vadas pulkininkas Eligijus Senulis ir PAG Civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis.

 

Goro provincijos gubernatorius pasidžiaugė glaudžiu PAG-14 bendradarbiavimu su Goro provincijos valdžios atstovais, įvykdytais projektais. Dr. A. Heiwadas pabrėžė, kad PAG kariams užtikrinant saugumą Goro provincija sulaukia didesnės tarptautinių šalių paramos.

 

Apžvelgdamas saugumo situaciją provincijoje PAG-14 vadas plk. E. Senulis pristatė pusę metų vykdytą PAG-14 veiklą, kalbėjo apie sklandžiai vystomą glaudų bendradarbiavimą su vietos saugumo pajėgomis. Kaip vieną iš svarbiausių įvykių vadas nurodė šių metų sausio 4 d. Čagčarane paskelbtą atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą, valdymą ir vystymą perdavimo vietos valdžiai pradžią. „Šis valstybinės reikšmės procesas leidžia nuosekliai stiprinti vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – pasirengimą perimti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje, “ – sakė PAG-14 vadas.

 

Kaip puikų bendradarbiavimo su Goro provincijos saugumo pajėgomis pavyzdį pulkininkas išskyrė ir bendrai su Afganistano nacionalinės armijos (ANA) kariais organizuojamus ir vykdomus jungtinius patrulius į atokesnes provincijos vietoves ir kaimus. Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su Afganistano vietos policiją, plk. E Senulis pasidžiaugė Lietuvos vadovaujamos Policijos operacinės mokymo ir sąveikos trečiosios grupės (POMSG-3), padedančios rengti Goro provincijos pareigūnus, veikla, grupės organizuojamais kursais, kurių metu vietos policininkai įgyja reikalingų žinių ir patirties.

 

Vadas taip pat pasidžiaugė netoliese PAG bazės Čagčarane statoma Afganistano nacionalinės armijos stovykla (ANA), kurioje po kelių mėnesių įsikurs ANA kariai. Tikimasi, kad šioje stovykloje gyvens ir Goro provincijos saugumą užtikrins iki bataliono dydžio karinis vienetas (apie 600–700) karių.

 

Misiją Afganistane baigiantis PAG Civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis apžvelgė pagrindinius nuveiktus darbus, įvykdytus ir šiuo metu vykdomus projektus. Civilinio elemento vadovas akcentavo sparčiai gerėjančią vietos valdžios veiklą.

 

Misiją Afganistane baigiančią Lietuvos karių pamainą sudaro KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai. Gegužės viduryje juos pakeis nauja Lietuvos karių pamaina PAG-15, kurioje didžioji dalis karių - iš Alytuje dislokuoto Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Tekstas ir nuotraukos: PAG-14 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Tomas Pakalniškis

2012-05-01 14:49

žmogus

kodėl ištrinate komentarus? Noriu paklausti plk. V.Šiaučiulio ir brg.gen. A.Leikos kur dėjosi jų pirkti už aukso kainą šarvuoto Toyota visureigiai? Visose nuotraukose iš Afganistano matosi tik HMMWV. Tai kur tos Toyotos????
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media