Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2012 - 09)

Kariūnai iškilmingai prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei
2012.09.22
img

Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo vidiniame kieme rugsėjo 22 d. iškilmingai prisiekė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnai, pasiryžę tarnauti Lietuvos valstybei ir jausti atsakomybę už būsimus darbus, suvokti pasirinktos karininko profesijos reikšmę ir garbę.

null
Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektorius JAV inspekcijos sudėtyje lankosi Rusijos Federacijos kariniuose vienetuose
2012.09.21

Rugsėjo 17-21 dienomis Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus inspektorius kartu su JAV inspektoriais lankosi Rusijos Federacijos kariniuose daliniuose, kur atlieka nurodyto rajono inspekciją pagal 2011 m. Vienos dokumentą.

 

Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

null
Akademijos kariūnai iškilmingai prisieks tarnauti Lietuvos valstybei
2012.09.21
img

Rugsėjo 22 d. Žemutinės pilies Senojo arsenalo vidiniame kieme, Vilniuje, vyks iškilminga Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Kariūnus pasveikins krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė. Ceremonijoje taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, kariuomenės dalinių atstovai, Danijos karališkosios sausumos pajėgų akademijos delegacija, kariūnų artimieji.

null
Baigėsi tarptautinės pratybos „Klevo skliautai“
2012.09.21
img

Rugsėjo 21 d. 11 valandą tarptautinėse pratybose „Klevo skliautai 2012“ dalyvaujantis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių būrys sėkmingai atakavo ir užėmė pastatą, kuriame buvo įsitvirtinusios tariamų sukilėlių pajėgos. Lietuvos kariams talkino prieš tai savo objektus atakavę ir paramos pozicijas užėmę Lenkijos mechanizuotųjų pėstininkų ir Ukrainos motodesantininkų būriai.

null
Akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai
2012.09.20
img

Rugsėjo 20 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Danielis Geleynas (Daniel Geleyn). Su naujosios pareigomis naująjį Kanados gynybos atašė Lietuvai pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Kanados ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Kevinas Hamiltonas (Kevin Hamilton), Kanados karinių mokymų departamento direktorius Andrew Rasiulis, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

null
Vyks baigiamasis tarptautinių pratybų „Klevo skliautai 2012” etapas
2012.09.20
img

Rugsėjo 21 dieną Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone vyks baigiamasis tarptautinių pratybų „Klevo skliautai 2012“ etapas ir uždarymo ceremonija. Baigiamojo etapo metu jungtinė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karių kuopa vykdys taktinį žygį ir objekto ataką.

null
Lietuvos kariai vyko į patrulį į Tulak rajoną
2012.09.20
img

Rugsėjo 19 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) kariai lankėsi Goro provincijos Tulak rajono, kuris nutolęs apie 160 kilometrų į pietvakarius nuo Čagčarano miesto, centre. Patrulio tikslas buvo plėsti centrinės vyriausybės ir saugumo pajėgų įtaką šiame rajone, įvertinti PAG ir partnerių galimybes vykdyti vystomuosius projektus, saugumo situaciją, susitikti su vietos valdžios atstovais ir aptarti rajono gyventojams rūpimus valdymo ir vystomojo bendradarbiavimo klausimus.

null
Siūloma karių skatinimo tvarką labiau susieti su tarnybos rezultatais
2012.09.20
img

 

Krašto apsaugos ministerija parengė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma karių ir krašto apsaugos sistemos statutinių valstybės tarnautojų premijavimo tvarką labiau susieti su veiklos kokybe ir rezultatais. Šiam įstatymo pakeitimo projektui rugsėjo 19 d. pritarė Vyriausybė.

 

Siūloma premijavimą įtvirtinti kaip nepriekaištingai tarnybą atliekančių karių ar tarnautojų paskatinimo galimybę, kuri būtų įgyvendinama tik esant pakankamoms finansinėms sąlygoms, iš sutaupytų darbo užmokesčio lėšų.

null
Krašto apsaugos viceministras M. Juozapavičius dalyvaus kasmetinėje Baltijos šalių konferencijoje gynybos klausimais
2012.09.19
img

Rugsėjo 19 d. krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius Taline (Estija) dalyvaus kasmetinėje Baltijos šalių konferencijoje gynybos klausimais.

 

Ši konferencija – tai regioninis forumas, kuriame saugumo ir gynybos ekspertai – politikai, karininkai, akademikai, apžvalgininkai ir žiniasklaidos atstovai diskutuoja su NATO ir Europos Sąjunga susijusiais klausimais.

null
Krašto apsaugos ministrė susitiko su JAV gynybos departamento atstovu
2012.09.19
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretoriaus padėjėjo pavaduotoją NATO ir Europos politikai Jamesą J. Townsendą (James J. Townsend) ir apdovanojo jį krašto apsaugos sistemos medaliu civiliams „Už nuopelnus". JAV gynybos departamento pareigūnas apdovanotas už nuolatinę ir aktyvią politinę paramą Lietuvai, ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį plėtojant ir stiprinant dvišalį Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media