Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Ministerijoje vyko Baltijos šalių ir JAV kariuomenių štabų atstovų strateginiai pokalbiai

2012.09.19
image

Rugsėjo 18 d. Lietuvoje vyko Baltijos šalių ir JAV strateginiai gynybos ministerijų pokalbiai, kuriuos moderavo Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis. JAV delegacijai vadovavo JAV Gynybos departamento gynybos sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Europos ir NATO politikai James J. Townsend. Rugsėjo 19 d. vyko dvišaliai Lietuvos ir JAV delegacijų strateginiai pokalbiai.

 

Susitikimų metu buvo aptarti konkretūs žingsniai, kaip Baltijos šalims ir JAV stiprinti bendradarbiavimą gynybos planavimo, pratybų ir kitose srityse, tiek keturšaliu pagrindu, tiek ir dalyvaujant NATO veikloje.

 

Bendros karinės pratybos Baltijos jūros regione – svarbi JAV ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo sritis. „Turint omenyje, kad buvo priimti NATO gynybos planai, oro policijos misija Baltijos valstybėse tapo ilgalaike NATO misija, o Baltijos regione nuolat vyksta Aljanso pratybos, saugumo situacija mūsų regione ženkliai pagerėjo. Tai didelis JAV indėlis į mūsų regiono saugumą“, – vertindamas Baltijos šalių ir JAV tarpusavio santykių svarbą ir perspektyvas sakė V. Urbelis.

 

JAV atstovai pažadėjo ir toliau intensyvinti savo dalyvavimą nacionalinėse ir NATO vykdomose pratybose mūsų regione, tačiau išreiškė didelį susirūpinimą dėl išlaidų gynybai mažinimo Europoje. Pokalbių metu JAV atstovai pabrėžė, kad Europa išlieka svarbiausiu JAV partneriu tarptautinėje politikoje.

 

Dvišalių Lietuvos ir JAV atstovų strateginių pokalbių metu buvo aptarti bendrai šiuo metu vykdomi ir potencialūs ateities bendradarbiavimo projektai, kurie stiprintų mūsų šalies saugumą ir plėstų Lietuvos kariuomenės pajėgumus. Abiejų šalių gynybos ministerijų politikos direktoriai susitarė siekti, kad būtų toliau tęsiamos pratybos Baltijos šalių regione, taip užtikrinant konkretų Baltijos šalių gynybos planų įgyvendinimą. JAV delegacijos atstovai labai gerai įvertino Lietuvos indėlį Afganistane ir siūlė toliau vykdyti bendrus projektus NATO operacijose.

 

 

EBD informacija

 

Alfredo Pliadžio nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media