Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Italija dalyvaus NATO oro policijos misijoje“

2012.09.13
image

 

Filmuota medžiaga (aut. srž. sp. L. Kalvaitis)

 

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė po rugsėjo 13 d. Vilniuje įvykusio susitikimo su Italijos gynybos ministru Giampaolo Di Paola pažymėjo, kad Italija žada įsijungti į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. „Šiandien gavau puikią žinią, kad Italija žada įsijungti ir į mūsų oro policijos misiją“, – sakė R. Juknevičienė.

 

Italijos gynybos ministras pažymėjo, kad ši misija yra vienas iš pavyzdinių NATO projektų ir kad Italija joje dalyvaus su savo naikintuvais.

 

Lietuvos ir Italijos gynybos ministrai aptarė regioninio saugumo aktualijas, bendras NATO pratybas, priešraketinės gynybos klausimus, operaciją Afganistane ir kt.

 

Pasak R. Juknevičienės, pratybos „Steadfast Jazz 2013“ – labai svarbios Lietuvai, visam Baltijos regionui, Lenkijai, kuri yra vadovaujanti šalis šiose pratybose.

 

„Jos pirmą kartą regione vyks pagal NATO 5-ąjį straipsnį. Tai reiškia, jog NATO partnerės mokysis, treniruotis, kaip konkrečiai, pagal konkretų scenarijų gintų šį regioną, jei to prireiktų“, –sakė ministrė. Italijos gynybos ministro teigimu, Italija dalyvaus šiose pratybose, norėdama parodyti, kad jai rūpi Lietuvos saugumas. „Jūsų saugumas yra ir mūsų saugumas“, – pažymėjo G. Di Paola.

 

Taip pat susitikime buvo kalbėta apie NATO energetinio saugumo centrą. G. di Paola pasveikino Lietuvos iniciatyvą steigti NATO energetinio saugumo centrą. Italija prisidėjo prie šio centro įsteigimo ir skyrė aukšto rango pareigūną jo veiklai nuo kitų metų. Susitikime buvo apsikeista nuomonėmis šiuo klausimu, Italijos gynybos ministrui pateikta detalesnė informacija apie kitų metų centro planus ir veiklą.

 

Be to, ministrai kalbėjo apie operaciją Afganistane ir jos perspektyvą po 2014 metų, R. Juknevičienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai prioritetus saugumo, gynybos srityje.

 

Lietuvoje Italijos gynybos ministras lankosi jau trečią kartą. Pirmąjį kartą G. di Paola lankėsi 2006 m., būdamas tuometiniu Italijos ginkluotųjų pajėgų vadu, o prieš trejetą metų – ir kaip NATO karinio komiteto pirmininkas, tad tiek Lietuva, tiek mūsų regiono saugumo problemos ministrui yra gerai žinomos.

 

Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 1999 m. pasirašytu tarpvyriausybiniu susitarimu. Šiuo metu šalių bendradarbiavimas gynybos srityje tampa vis intensyvesnis tiek NATO pratybų, tiek dvišalio bendradarbiavimo kontekste.

 

 

 

Nuotraukų aut. A.Pliadis.

2012-09-13 16:58

Išeivis

Turėjau galvoje ne kuopos karius, o kaip ir rašiau, svečius pasitinkančioje grupėje, tai turbūt kariuomenės vadovybės atstovai, suprantu. Jie rankos iš jaudulio nepakėlė, matyt...
2012-09-13 16:42

To Išeivis

Taip, rikiuotėje stovintys kariai (nepriklausomai nuo to ar jie karininkai, ar kareiviai, ar seržantai) atsižvelgdami į rikiuotės statutą, pagarbą atiduoda stovėdami „ramiai“, galvą pasukdami į nurodytą pusę arba gerbdmi ginklu kaip buvo šiuo atveju, kaip matėte rikiuotės vadas pagarbą atiduoda ginklu – kardu. Ne rikiuotėje stovintys kariai pagarbą atiduoda pakeldami ranką prie galvos.
2012-09-13 14:20

Išeivis

Visai atsitiktinai šiandien vaikščiodami po senamiestį regėjom šią sutikimo ceremonija- viskas tikrai gražu, reprezentatyvu, tik visiškai nesupratom, kodėl skambant valstybės himnams svečius pasitinkančioje grupėje buvę karininkai pagarbos pakeldami ranką neatiduoda? Čia nauja tradicija ar kaip?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media