Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Kariūnų organizuotoje kraujo donorystės akcijoje dalyvavo pusantro šimto donorų

2012.09.28
image

Rugsėjo 27 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko kariūnų organizuota neatlygintinos kraujo donorystės akcija „Dalinkis gyvenimu“, kurios metu Nacionaliniam kraujo centrui kraują davė 143 asmenys. Prie akcijos prisijungė ne tik akademijos kariūnai ir darbuotojai, bet ir akcija susidomėję vilniečiai, sostinės svečiai. Kariūnų tarybos nario kariūno Manto Blėdos teigimu, Karo akademijoje surengta akcija visų pirma buvo renginys, skatinantis visuomenę suvokti kraujo donorystės svarbą ir vaidmenį gelbstint gyvybes.

 

„Daug kas klausia, kaip kilo mintis surengti tokią akciją, – pasakojo kariūnas. – Galima sakyti, kad pati idėja pas mus užaugo, nes kariūnai dažnai dalyvauja įvairiuose kraujo donorystės renginiuose ir kaip įmanydami stengiasi pagelbėti Nacionaliniam kraujo centrui, todėl akademijoje tai jau tapo tradicija. Bendradarbiaudami su Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentais ir Šaulių sąjungos atstovais norėjome šią kariūnų iniciatyvą išplėsti ir paskatinti dar daugiau žmonių pasidalyti krauju.“

 

Medikai atkreipia dėmesį, kad kiekvienam sveikam asmeniui duoti kraujo kartu yra ir naudinga, nes tuomet organizme gerėja medžiagų apykaita, žmogus tampa energingesnis ir linksmesnis – tai pastebėjo ne vienas kraujo donoras šiame renginyje.

 

Į Karo akademiją atvykusi studentė Deimantė Elksnytė pasakojo, kad ji ir jos draugai, išgirdę apie kariūnų organizuotą akciją „Dalinkis gyvenimu“, iškart susižavėjo gražia idėja ir nusprendė prie jos prisijungti. Mergina kraują davė pirmą kartą.

 

„Paprastai žmones gąsdina vien kraujo davimo mintis. Tačiau šįkart nebuvo jokios priežasties bijoti – čia buvo maloni aplinka, vyko koncertas“, – kalbėjo pirmąkart kraujo donore tapusi akademijos darbuotoja Dovilė Radovičiūtė.

 

Atsidėkodami už dalyvavimą akcijoje Nacionalinio kraujo centro darbuotojai visiems kraujo donorams įteikė simbolines dovanėles, o pirmą kartą kraują davusiems – padėkos raštus. Gražiu ir sektinu pavyzdžiu visiems tapo Karo akademijos Humanitarinių mokslų katedros lektorės Rasos Gedminienės šeima. Rasa ir Česlovas Gedminai buvo apdovanoti už nuolatinę kraujo donorystę.

 

Prieš porą dienų, rugsėjo 25-ąją, kariūnai skirtingose Vilniaus miesto vietose – Rotušės ir Lukiškių aikštėse, Odminių skvere ir prie Baltojo tilto – informavo visuomenę apie akademijoje vyksiančią akciją ir aktyviai ragino žmones prie jos prisidėti. Čia buvo piešiamos kraujo lašo dėlionės dalys ir dalijami lankstinukai. Akcijos metu visos nupieštos dėlionės dalys buvo surinktos į vieną šios akcijos simbolį – kraujo lašą.

 

Akcijos metu buvo surengtas koncertas, kuriame dalyvavo Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, Karo akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis, kariūnai ir kiti, savo dainomis prisidėję prie šio kilnaus Kariūnų tarybos sumanymo. Buvo rodomi filmai apie kariūnų ir karių pratybas, kraujo donorystę.

 

Kariūnai mielai parodė svečiams savo gyvenimą iš arčiau – kvietė apsilankyti Karo akademijos muziejuje, lazerinėje šaudykloje, sporto komplekse, Kariūnų batalione.

 

Nacionalinio kraujo centro darbuotojai pastebėjo, kad kariškiai – tiek kariūnai, tiek karininkai ir kariai – yra vieni aktyviausių neatlygintinų kraujo donorų. Jais jie tampa reguliariai, kas gali – į kraujo centrus atvyksta po tarnybos arba yra pakviečiami, kai trūksta vienos ar kitos kraujo grupės. Tarp kariškių jau senokai vyrauja nuostata, kad kraujo donorystė turi būti tik neatlygintina. Tai kilnus pavyzdys visai visuomenei.

 

 

Kariūnų ir K. Dijoko nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media