Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Kariūnai įveikė pirmąjį lauko pratybų etapą

2012.09.14
image

Rugsėjo 14 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso jaunuoliai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos raj.) pratybomis „Šlovės takas“ pabaigė Bazinį kario kursą. Septynias savaites trukusį kursą išėjusiems kariūnams įteikti kurso baigimo pažymėjimai, leidžiantys tęsti studijas Lietuvos karo akademijoje ir parodantys jų ištvermę ir reikalingas psichologines, fizines ar profesines savybes.

 

Šiemet studijuoti akademijoje priimti kandidatai liepos 30 d. išvyko septynioms savaitėms į Mokomąjį pulką eiti Bazinio kario kurso (BKK). Iš 358 jaunuolių, pareiškusių norą studijuoti LKA nuolatinėse studijose ir sėkmingai perėjusių atranką, buvo pakviesta 60 kandidatų. Tačiau BKK sėkmingai baigė 58 kariūnai – 53 vaikinai ir 5 merginos.

 

Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius, stebėdamas baigiamąsias kariūnų lauko pratybas, džiaugėsi naujaisiais akademijos auklėtiniais. „Šio kurso metu jaunuoliai jau įgijo taktinių žinių, išmoko šaudybos elementų ir kitų veiksmų, kuriuos būtina žinoti ir mokėti juos tinkamai atlikti. Ateityje kariūnai dar bus mokomi juos tobulinti ir per mokymus plačiau gilintis, – kalbėjo Akademijos viršininkas. – Tačiau visi matėme, kad šie žmonės, nors ir pavargę, grįžo ir jų veiduose švietė šypsena – užduotis jie atliko su užsidegimu ir noru tobulėti. Tai mūsų ateities karta, kuri, tikimės, pasieks dar geresnių rezultatų.“

 

Pratybų vadas Mokomojo pulko Mokomojo bataliono I mokomosios kuopos III būrio vadas vyresnysis leitenantas Modestas Lapienis pasakojo, kad per šias pratybas kariūnai visų pirma turėjo parodyti savo ištvermę. „Šio kurso ir pratybų esmė – patikrinti ir išmėginti jaunuolius. Kartu turime pamatyti, kokią įtaką turi nuovargis jų atliekamoms užduotims – ar jie sugeba su tuo susidoroti ir efektyviai atlikti nustatytus darbus“, – aiškino vyr. ltn. M. Lapienis.

 

Pirmakursių atliktas Bazinis kario kursas (BKK) organizuojamas siekiant parengti kariūną, gebantį įvykdyti nustatytas individualias užduotis. Kariūnai kurso metu įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurių reikės studijuojant ir tolesnėje karo tarnyboje.

 

Didžiąją BKK dalį sudarė praktinės pratybos klasėje ir vietovėje. Kariūnai buvo supažindinti su taktikos, šaudybos, inžinerinio rengimo, karo topografijos, ryšių, rikiuotės ir karinių ceremonijų elementų pagrindais.

 

Kario moralinės, psichologinės, fizinės ir profesinės savybės buvo ugdomos pavyzdingu mokymo procesu, aukštu metodinių pratybų lygiu, griežtu krašto apsaugos statutų reikalavimų vykdymu bei asmeniniu instruktorių pavyzdžiu.

 

BKK metu prioritetas skirtas kariūnų fizinei būklei sustiprinti ir paruošti organizmą dar sunkesniems fiziniams krūviams atlaikyti.

 

I kurso kariūnai, sėkmingai Mokomajame pulke baigę lauko pratybas, š. m. rugsėjo 22 d. Žemutinės pilies Senojo arsenalo kieme, Vilniuje, visų akivaizdoje, prisieks tarnauti Lietuvos kariuomenei ir toliau tęs studijas.

 

Lietuvos karo akademijos absolventams, sėkmingai baigusiems studijas ir davusiems karininko priesaiką, bus suteikiamas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis ir aukštasis išsilavinimas.

 

Po studijų Akademijos absolventai paprastai yra skiriami į būrio vado pareigas Lietuvos kariuomenės daliniuose. Lietuvos karo akademija, bendradarbiaudama su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutu, rengia lakūnus, skrydžių vadovus ir aviacijos inžinierius Karinėms oro pajėgoms.

 

Lietuvos karo akademijoje taip pat keliama krašto apsaugos sistemos karininkų kvalifikacija, yra organizuojami kursai užsienio valstybių karininkams. Vykdomi mokslo tiriamieji darbai, rengiama ir išleidžiama mokomoji metodinė medžiaga, moksliniai leidiniai.

 

 

LKA informacija

 

Nuotraukos K. Dijoko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media