Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

ISAF Vakarų regioninėje vadavietėje, kuriai pavaldi Lietuvos PAG, įvyko kontingentų pasikeitimo ceremonija

2012.09.15
image

Rugsėjo 14 dieną Afganistane, Herate, įvyko NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. trump. ISAF) Vakarų regioninės vadavietės, kuriai pavaldi Lietuvos vadovaujama PAG Gore, kontingentų pasikeitimo ceremonija. Pusę metų vadavietei ir vienuolikos šalių kariams vadovavusį brigados generolą Luigi Chiapperini pakeitė naujasis vadas brigados generolas Dario Ranieri.

 

Pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo Italijos krašto apsaugos viceministras Gianluigi Magri, ISAF vadas generolas Johnas Alenas, Herato provincijos gubernatorius Daud Shah Saba, Vakarų regioninės vadavietės Provincijų atkūrimo grupių vadai, tarp kurių buvo ir PAG-15 vadas pulkininkas Artūras Radvilas, PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, kiti aukšti pareigūnai, žiniasklaidos atstovai.

 

Tarnybą Afganistane baigiantis Vakarų regioninės vadavietės vadas, brigados generolas Luigi Chiapperini padėkojo visoms valstybėms, kurių kariai tarnauja kartu su Italijos pajėgomis, už puikiai atliktas užduotis ir įgyvendintus projektus. Savo kalboje vadas akcentavo, kad Garibaldžio brigada, kurios pagrindu buvo suformuota vadavietė, palieka geresnį Afganistaną, bet tik tolimesnis bendras nepertraukiamas darbas paliks šalį tokią, kokios reikia Afganistano žmonėms. Naujajam vadui brigados generolui Dario Ranieri palinkėta visokeriopos sėkmės ir ryžto atliekant sunkias ir pavojingas užduotis Afganistane.

 

Ateinančius šešis mėnesius Vakarų regioninei vadavietei vadovaus naujasis italų kontingentas, kurio pagrindą sudaro Alpių šaulių brigada „Taurinense“ iš Turino.

 

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina (PAG 15), kuri suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 m.

 

PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV ofisų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybes ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus. Lietuvos ofiso veiklą organizuoja du specialiosios misijos darbuotojai, Japonijos – keturi vystomojo bendradarbiavimo patarėjai, o JAV – vienas valstybės departamento atstovas ir du JAV tarptautinės vystymo agentūros patarėjai.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

 

Nuotraukos: vyr. ltn. Jurgio Norvaišos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media