Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Dalelė lietuviškos šilumos ir gėrio perduota Afganistano Goro provincijos vaikams

2012.09.18
image

Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane vyko paskutinis „Misija Afganistane: parama, pareiga“ akcijos renginys. Už labdaringo vakaro, vykusio Alytuje, metu surinktas lėšas nupirktos higienos priemonės perduotos Sultan Alawudin Ghori berniukų mokyklai.

 

„Nuo šiol Lietuvos kariuomenėje yra ne tik Karinės Jūrų, Oro, Sausumos, Specialiųjų operacijų bei Savanorių pajėgos, bet ir nauja rūšis – „Gerų širdžių pajėgos“, kurios išsiskiria visuomenės ir kariuomenės vienybe siekiant kilnaus tikslo. Juk tik pagalba ir užuojauta kitam, leidžia kiekvienam iš mūsų suvokti, kas tokie esame. Net ir patys mažiausi darbai, daromi iš širdies, tampa didžiais“, – vienbalsiai teigia akcijos renginius organizuojantys kariai.

 

„Svarbu ne tik, kas yra daroma, bet ir kaip tai vyksta ir kokią naudą atneša. Jūs esate mūsų provincijos šviesi ateitis, todėl tik nuo jūsų priklauso kokioje šalyje mes gyvensime“, – kreipdamasis į moksleivius ir dėkodamas PAG už iniciatyvą ir teikiamas žinias kalbėjo Švietimo reikalų departamento direktorius.

 

Į misijos rajoną PAG-15 kariai atsivežė ne tik higienos priemonių. Papuošalų kolekcija, pagaminta ir padovanota menininkės Agnės Ramonaitės-Bočkienės, „Žaislų turgaus“ savininkės Violetos Valainytės perduoti meškinai su lietuviškais simboliais, Europos informacijos centro dovanoti žaislai ir Alytaus Afganistano karo veteranų nupirktos kanceliarijos priemonės – visa tai mūsų žmonių pagalba šiai šaliai. Alytuje vykusio renginio metu iš viso surinkta trys tūkstančiai penki šimtai septyniasdešimt penki litai, už kuriuos buvo perkamos būtiniausios higienos priemonės Afganistano Goro provincijos gyventojams.

 

Pagal Lietuvos karo medikų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, rekomendacijas nupirktos higienos priemonės perduotos gydymo ir švietimo įstaigomis. Be to, suderinę su Švietimo ir Sveikatos reikalų departamentais kariai organizavo paskaitas apie Lietuvą, jos žmones ir jų norą suvienyti įvairių padalinių karių, jų šeimų narių, Alytaus miesto gyventojų širdis ir gerumą bendram tikslui. Tikimasi, kad mažieji Goro provincijos gyventojai gautas žinias bei informaciją paskleis plačiai po savo namus ir šeimas ir taip Lietuvos žmonių linkėjimai bei širdžių jėga pasieks kiekvieno provincijos gyventojo širdį perduodami dalelę lietuviškos šilumos bei gėrio.

 

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti PAG-15 yra suformuota daugiausiai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. PAG civilinį elementą sudaro Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus. Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

Parengė: PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša

Nuotraukų autorius: CIMIC grupės kariai

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media