Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Čagčarane lankėsi NATO pajėgų Afganistane vadavietės, kuriai pavaldūs Lietuvos kariai, vadas

2012.10.01
image

Rugsėjo 29 d. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje (PAG-15) ir Čagčarano mieste su pirmuoju oficialiu vizitu lankėsi naujasis NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Vakarų regiono vadavietės, kuriai pavaldi Goro PAG, vadas brigados generolas Dario Ranieri.

 

Svečių delegacija, lydima PAG-15 vado pulkininko Artūro Radvilo, Lietuvos Respublikos Specialiosios misijos Afganistane vadovo Gintaro Bagdono ir PAG civilinio vadovo Jurgio Stanaičio, susitiko su Goro provincijos gubernatoriumi Sajedu Anvaru Rachmati. Vakarų regiono vadavietės vadas ypač pasidžiaugė glaudžiu PAG ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų bendradarbiavimu, kuris yra itin svarbus dabar, kai atsakomybė už šalies saugumą yra perduodama vietos pajėgoms. Generolas pažadėjo visokeriopą paramą siekiant saugumo ir kovojant su pagrindinėmis grėsmėmis bei iššūkiais. Pokalbio metu taip pat daug dėmesio skirta kelio HW2, jungiančio sostinę Kabulą su didžiausiu miestu šalies vakaruose – Heratu, projektui.

 

Vėliau Lietuvos karių stovykloje vykusiame susitikime PAG-15 vadas plk. A. Radvilas Vakarų regiono vadavietės vadui pristatė šiuo metu tarnaujančią karių pamainą, saugumo situaciją provincijoje, karių užduotis. Specialiosios misijos vadovas G. Bagdonas ir PAG civilinis vadovas J. Stanaitis kalbėjo apie Lietuvos ir tarptautinių partnerių vykdomą veiklą ir projektus.

 

Šiuo metu Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnaujanti 15-oji Lietuvos karių pamaina yra sudaryta daugiausiai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Lapkritį juos pakeis šiuo metu pasiruošimą misijai bebaigianti 16-oji Lietuvos karių pamaina, o kitų metų gegužę – pasirengimą taip pat jau pradėjusi Lietuvos karių misiją Provincijos atkūrimo grupėje užbaigsianti 17-oji Lietuvos karių pamaina.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus.

 

Šių metų sausio pradžioje Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono perdavimą vietos pajėgoms, o gegužės 13 d. pradėjus trečią atsakomybės už saugumą perdavimo etapą, į kurį pateko dar trys Goro provincijos rajonai (Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras) bei šiam perdavimo procesui vykstant, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų (kariuomenės ir policijos) atsakomybė už savo krašto saugumą. Lygiagrečiai yra stiprinami vietos administracijos gebėjimai ir tęsiami vystomojo bendradarbiavimo projektai. Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui, planuojama iki 2013 m. pabaigos išvesti Lietuvos karius iš Afganistano Goro provincijos ir užbaigti Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą. 

 

Lietuvos vadovaujama tarptautinė provincijos atkūrimo grupė Gore savo veiklą pradėjo 2005 metais.

 

 

 Parengė: PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša Nuotraukos: vyr. ltn. Jurgio Norvaišos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media