Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Čagčarane atidarytas pirmasis Goro provincijoje prekybos centras

2012.09.18
image

Rugsėjo 16 d. Goro provincijos, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), sostinėje Čagčarane atidarytas pirmasis daugiafunkcinis prekybos centras. Pastate turėtų įsikurti ne tik prekybininkai, bet ir miesto savivaldybė ir mero biuras, konferencijų salė. Čia taip pat veiks naujai įsikūrusi moterų „shura“ (iš persų kalbos konsultacijos, susirinkimas), kur bus sprendžiami moterims aktualūs klausimai. Prekybos centre greitu metu atsidarys ir parduotuvės, kur daugiausia bus prekiaujama moteriškomis prekėmis.

 

Prekybos centro atidarymo ceremonijoje dalyvavo Goro provincijos gubernatorius Sajedas Anvaras Rachmati, Japonijos ambasados patarėjas Yo Takaba, PAG-15 vadas pulkininkas Artūras Radvilas, PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, pirmasis ir antrasis Japonijos ambasados sekretoriai Shunji Tabuchi ir Daisuke Shimizu, kiti svečiai, spaudos atstovai.

 

„Japonija skiria Goro provincijai tiek dėmesio, kiek neskiria jo jokiam kitam Afganistano regionui. Džiaugiamės šiuo projektu, kuris nebūtų įgyvendintas be PAG sudarytų sąlygų dirbti ir afganistaniečių noro kurti ir tobulėti. Šia iniciatyva siekiame ypač plėtoti privatų sektorių. Ant pastato stogo yra apžvalgos aikštelė, iš kurios kiekvienas Čagčarano gyventojas galės stebėti kaip gražėja miestas, keičiasi gyvenimo sąlygos ir kokybė“, – džiaugdamasis sėkmingu bendradarbiavimu ir dar vienu Japonijos projektu kalbėjo Japonijos ambasados atstovas Yo Takaba.

Pirmojo Goro provincijoje prekybos centro, kurio statybos truko pusantrų metų, darbų kaina – 313 tūkst. JAV dolerių.

 

Japonijos lėšomis Goro provincijoje taip pat yra statomos mokyklos, tiesiami keliai, vyksta kiti statybos ir atstatymo projektai. „Tai sėkmingo Lietuvos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, nevyriausybinių organizacijų ir vietos valdžios bendradarbiavimo pavyzdys. Projektas svarbus Čagčarano socialiniam ir ekonominiam vystymuisi,“ – sakė J. Stanaitis.

 

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti PAG-15 yra suformuota daugiausiai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. PAG civilinį elementą sudaryto Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus. Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

Goro provincijoje veikianti PAG, Lietuvos vadovaujama karinių patarėjų grupė ir policijos patarėjų grupė vykdo Goro provincijoje dislokuotos Afganistano policijos ir kariuomenės apmokymus, dalyvauja saugumo operacijose, patarinėja veiklos planavimo ir organizavimo klausimais.

 

Parengė: PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša

Kapitonės Rūtos Gaižutytės  (PAG-15)  nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media