Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Akademijoje baigėsi Baltijos jūros šalių karo akademijų konferencija

2012.09.13
image

Rugsėjo 13 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigėsi tris dienas vykusi Baltijos jūros šalių karo akademijų kasmetinė konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos, Estijos, Lenkijos ir Vokietijos karo akademijų atstovai. Lietuvos delegacijai atstovavo akademijos karininkai ir kariūnai.

 

Konferenciją atidarė ir jos dalyvius pasveikino krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė ir Akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius. Dalyviams buvo pristatyta Lietuvos karo akademija ir jos veikla.

 

Susirinkę Baltijos jūros šalių karo akademijų atstovai rugsėjo 11–13 d. dirbo darbo grupėse, klausėsi paskaitų apie energetinį saugumą ir tarptautines operacijas, aptarė veiksmus nereguliaraus konflikto metu. Pranešimus skaitė kviestiniai renginio svečiai: Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Operacijų valdybos viršininkas plk. Egidijus Karvelis, Energetinio saugumo centro vyr. specialistas dr. Arūnas Molis.

 

Konferencijoje akcentuota, kad pagrindinis Baltijos jūros šalių karo akademijų susitikimo tikslas – abipusiškai remti vienai kitą ir prisidėti prie stabilios bei saugios aplinkos Baltijos jūros regione kūrimo.

 

Lietuvos atstovai užsienio valstybių delegacijas skatino ir ateityje atvykti į tokius susitikimus, nes dabartinė konferencijos forma ir karių, karininkų ir instruktorių dalyvavimas yra naudingas visiems dalyviams – skatina daugiašalį Baltijos jūros šalių bendradarbiavimą ir padeda geriau suprasti bendras problemas, kylančias NATO ar Europos Sąjungos valstybėse.

 

Svečiams buvo surengta ekskursija po Vilniaus miestą, leidusi iš arčiau pažinti Lietuvos sostinę, pamatyti jos įžymias, istorines ir įdomiausias vietas. Kitais metais konferencija planuojama Estijoje.

 

Nuo 1998 metų visose Baltijos jūros regiono šalyse rengiamoje konferencijoje susipažįstama su skirtingomis karininkų rengimo sistemomis, vyksta diskusijos tiek karo akademijų vadovybei, tiek kiekvienam kariūnui aktualiais klausimais. Rengti tokias konferencijas buvo nuspręsta karinių institucijų viršininkams pareiškus pageidavimą glaudžiau bendradarbiauti ir prisidėti prie saugesnės bei stabilesnės aplinkos kūrimo Baltijos jūros regiono šalyse.

 

LKA informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media