Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2012 - 09)

Čagčarane lankėsi NATO pajėgų Afganistane vadavietės, kuriai pavaldūs Lietuvos kariai, vadas
2012.10.01
img

Rugsėjo 29 d.  Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje (PAG-15) ir Čagčarano mieste su pirmuoju oficialiu vizitu lankėsi naujasis NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Vakarų regiono vadavietės, kuriai pavaldi Goro PAG, vadas brigados generolas Dario Ranieri.

 

null
Karo akademijos absolventams krašto apsaugos viceministrė įteikė magistro diplomus
2012.09.29
img

Rugsėjo 28 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė įteikė Žmonių išteklių vadybos ištęstinių studijų magistro diplomus. Diplomų įteikimo ceremonijoje, kuri vyko Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje, taip pat dalyvavo ir magistrus pasveikino akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius ir prorektorius doc. dr. Valdas Rakutis, Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktorius jūrų kapitonas Renius Pleškys.

null
Misijai Afganistano Goro provincijoje pradėjo ruoštis paskutinioji karių pamaina
2012.09.29
img

Fotogalerija

 

 

Palaipsniui įsibėgėja septynioliktosios Lietuvos karių pamainos pasirengimas misijai Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG).

 

Ši karių pamaina, kuri tarnybą Afganistane pradės kitų metų gegužę, yra paskutinioji prieš baigiant Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės misiją Afganistane, todėl kariams teks susidurti su ypatingais logistiniais iššūkiais, teks vykdyti užduotis misijos uždarymo sąlygomis.

null
NATO investicijų komitetas pritarė lėšų skyrimui aviacinio kuro saugyklos statyboms
2012.09.28
img

Rugsėjo 25 d. NATO investicijų komitetas pritarė lėšų skyrimui aviacinio kuro saugyklai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose statyti. Apie 24 mln. litų šiam projektui skirta iš NATO saugumo investicijų programos lėšų.

 

„Šiuo projektu bus pagerinta Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės, kuri yra ir visos NATO bazė, infrastruktūra, taip pat pagerės sąlygos iš čia vykdomai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. Džiaugiamės, kad iš NATO saugumo investicijų programos lėšų aviacinio kuro saugyklos statybos projektui skirta apie 24 mln. Lt“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Ministerijoje lankėsi Italijos nacionalinis ginkluotės direktorius
2012.09.28
img

Rugsėjo 27 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Italijos nacionalinis ginkluotės direktorius generolas leitenantas Claudio Debertolis, atvykęs į Lietuvą susipažinti su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene, aptarti konkrečių dvišalio bendradarbiavimo projektų perspektyvas, supažindinti su esamomis ginkluotės programomis ir vykdomais įsigijimų projektais.

 

Su svečiu susitiko krašto apsaugos viceministras resursams, finansams, įsigijimams ir infrastruktūrai Mykolas Juozapavičius ir Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Valdas Šiaučiulis.

null
KAM generalinei inspekcijai vadovaus plk. O. Eitminavičius, Logistikos valdybai – plk. ltn. S. Mundris
2012.09.28
img

Rugsėjo 28 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje Vilniuje vykusioje ceremonijoje Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius savo pareigas perdavė iki šiol Lietuvos kariuomenės Materialinių resursų departamento direktoriaus pareigas ėjusiam pulkininkui leitenantui Sigitui Mundriui.

 

Su naujosiomis pareigomis karininkus pasveikino ceremonijoje dalyvavę krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kariuomenės pajėgų vadai, kariai, kt.

null
Kariūnų organizuotoje kraujo donorystės akcijoje dalyvavo pusantro šimto donorų
2012.09.28
img

Rugsėjo 27 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko kariūnų organizuota neatlygintinos kraujo donorystės akcija „Dalinkis gyvenimu", kurios metu Nacionaliniam kraujo centrui kraują davė 143 asmenys. Prie akcijos prisijungė ne tik akademijos kariūnai ir darbuotojai, bet ir akcija susidomėję vilniečiai, sostinės svečiai. Kariūnų tarybos nario kariūno Manto Blėdos teigimu, Karo akademijoje surengta akcija visų pirma buvo renginys, skatinantis visuomenę suvokti kraujo donorystės svarbą ir vaidmenį gelbstint gyvybes.

null
Mokomajame pulke prisiekė bazinių karinių mokymų kariai
2012.09.28
img

Rugsėjo 28 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajam pulkui minint 14-ąsias įkūrimo metines, Lietuvos Respublikai prisiekė daugiau nei aštuoniasdešimt karių, Mokomajame pulke dalyvaujančių baziniuose kariniuose mokymuose. Tai jau vienuoliktoji bazinių karinių mokymų laida nuo 2011 metų, kai buvo pradėti šie mokymai.

null
Lietuvos kariuomenės orkestras sekmadienį koncertuoja Prezidentūros kieme
2012.09.28
img

Kviečiame šį sekmadienį apsilankyti Lietuvos Respublikos Prezidentūros kieme ir paklausyti Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamos muzikinės programos. Koncerto pradžia - 12.30 val.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo neformaliame ES gynybos ministrų susitikime Nikosijoje
2012.09.27
img

Rugsėjo 26-27 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Nikosijoje, Kipre. Susitikime buvo aptarti aktualūs Europos saugumo ir gynybos politikos klausimai. Ministrai aptarė saugumo situaciją ir grėsmes ES pietinėje kaimynystėje – Libijoje, Sirijoje, Malyje ir visame Sachelio regione. Ministrai aptarė ir šiuo metu vykdomas ES operacijas ir misijas – kovos prieš piratavimą operacijas ATALANTA ir NESTOR, Somalio saugumo pajėgų apmokymo misiją, ALTHEA operaciją Bosnijoje ir Hercegovinoje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media