Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

PAG 15 išminuotojai sunaikino Afganistano saugumo pajėgų perduotus sprogmenis

2012.06.07
image

Birželio 6 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) Sprogmenų neutralizavimo skyriaus kariai sunaikino apie 100 kilogramų sprogmenų, kuriuose buvo iki 50 kilogramų sprogstamosios medžiagos. Tarp sunaikintų sprogmenų – prieštankinės minos, reaktyvinės granatos, artilerijos sviediniai, raketos.

 

Sprogstamąsias medžiagas PAG kariams perdavė Nacionalinio saugumo direktorato (angl. National Directorate of Security, NDS) atstovai. Jiems vietos gyventojai nuolat praneša apie surastus improvizuotus sprogstamuosius užtaisus, naudojamus kovotojų. NDS pareigūnai taip pat surenka sprogstamąsias medžiagas, kaupia ir ruošia sprogdinimui reintegracijos proceso, kai kovotojai atsisako kovos ir prisijungia prie taikaus gyvenimo, metu gautus sprogmenis.

 

Goro provincijos saugumo pajėgos neturi galimybių savarankiškai naikinti sprogmenis ir šaudmenis, todėl radę juos ar surinkę, provincijos atstovai dažnai kreipiasi pagalbos į PAG Sprogmenų neutralizavimo skyriaus karius, kurie turi reikalingus pajėgumus ir įgūdžius tokiems sprogmenims neutralizuoti. Amuniciją PAG kariams dažniausiai perduoda ANA kariai, Goro provincijos Nelegalių ginkluotų grupuočių nuginklavimo komiteto (angl. Disbandment of Illegal Armed Groups, DIAG) bei NDS (angl. National Directorate of Security) atstovai.

 

Išminavimo skyriuje kartu su Lietuvos išminuotojais tarnauja Ukrainos kariuomenės specialistai ir Ukrainos kariuomenės tarnybinis šuo Rema. Rotveilerių veislės patelė yra išmokyta užuosti ir aptikti įvairias sprogstamąsias medžiagas, improvizuotus sprogstamus užtaisus, kuriuos dažnai naudoja vietos sukilėliai.

 

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti penkioliktoji karių pamaina yra suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja šio bataliono vadas pulkininkas Artūras Radvilas. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 metais.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

Parengė: PAG-15 visuomenės informavimo karininkas – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša

Nuotraukos vyr. ltn. Jurgio Norvaišos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media