Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2012 - 06)

„Melomanas“, IT konsultantas ir firmos direktorius vėl apsiavė kariškus batus
2012.06.15
img

„Galų gale pasportuoti normaliai galiu. Informacinių technologijų konsultantu dirbu jau penkerius metus, vis dėlto ne toks darbas ten – fizinės veiklos nėra, tik visą dieną vaikštai ant kojų ir konsultuoji,“– Vilniaus „Akropolyje“ dirbantis 29-ių Mindaugas Slavinskas neslėpė, jog Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalione vykstančios kartotinės rezervo karių pratybos jam yra tarsi dviejų savaičių poilsis nuo nuolatinio bendravimo su klientais.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiko su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi
2012.06.15
img

Birželio 13–14 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir jį lydinti delegacija lankėsi Vokietijoje (Berlyne), kuriame įvyko susitikimas su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi Christianu Schmidtu (Christian Schmidt) ir Vokietijos Parlamento (Bundestago) Gynybos komiteto nariais.

null
Krašto apsaugos ministrė susitiko su Lietuvoje viešinčiu JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu
2012.06.15
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį susitikusi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Wesley Craigu (Wesley Craig) pažymėjo, kad JAV karių dalyvavimas Lietuvoje ir Baltijos šalyse vykstančiose pratybose – matoma ir praktinė Lietuvos ir JAV solidarumo išraiška.

null
JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos medaliais apdovanoti Lietuvos kariai
2012.06.15
img

Krašto apsaugos ministerijoje penktadienį įvyko Afganistane tarnavusios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos trečiosios grupės (POMLT-3) apdovanojimo JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos medaliais už puikią tarnybą ceremonija.

null
Kariai ir krepšininkai bendradarbiaus skleisdami garbingo atstovavimo Lietuvai idėjas
2012.06.15
img

 

Birželio 18 d. Rukloje Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos krepšinio federacijos Prezidentas Arvydas Sabonis pasirašys Krašto apsaugos ministerijos ir Krepšinio federacijos bendradarbiavimo sutartį. Šalys įsipareigos bendradarbiauti skleidžiant bendras Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos krepšinio federacijos vertybes – atsakomybę už savo šalį, patriotizmą, fizinį aktyvumą.

 

null
Afganistane sužeisto kario sveikata gerėja
2012.06.15

Gegužę Afganistane sužeisto Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kario laukia reabilitacija po to, kai jam buvo atliktos visos reikalingos medicinos operacijos. Pasak karo ligoninėje Vokietijoje gydančių medikų, kario būklė gerėja greičiau negu buvo prognozuojama. Prieš keletą dienų karys buvo susisiekęs su artimaisiais ir su jais bendravo.

 

Karį ligoninėje prižiūri Lietuvos deleguotas karo medikas. Šiuo metu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis yra tariamasi dėl kario reabilitacijos šios šalies reabilitacijos įstaigoje.

null
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena ir Okupacijos ir genocido diena
2012.06.14
img

Birželio 14 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti ministerijos ir kariuomenės vadovybės atstovai, kariai dalyvavo Gedulo ir vilties dienos ir Okupacijos ir genocido dienos minėjimo renginiuose, skirtuose tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

 

"Birželio 14- oji mano šeimai yra ypatinga diena. Užaugau su savo Babytės ir Mamos pasakojimais apie Sibirą, tremtį. Vaikystėje netgi tikėjau, laukiau, kad mano Senelis Rešiotuose nežuvo, kad ims ir sugrįš. Kai būna labai sunku,  bandau lyginti, įsivaizduoti save ten, jų vietoje,  ir gyvenimas čia, Laisvoje Lietuvoje tampa labai gražus. Džiaugiuosi, kad tremčių, partizanų kovų atmintis pradeda gyventi jaunuose žmonėse. Tai patys geriausi skiepai mūsų valstybingumo išsaugojimui", - sako ministrė R. Juknevičienė.

 

 

null
Vilniuje lankėsi NATO gynybos koledžo Aukštesniųjų karininkų kurso klausytojai
2012.06.14
img

Birželio 13–14 d. Vilniuje su pažintiniu vizitu lankėsi NATO gynybos koledžo Aukštesniųjų karininkų kursų klausytojų grupė, vadovaujama šio koledžo viršininko generolo leitenanto Arne Bårdo Dalhaugo (Arne Bård Dalhaug).

null
Lietuvos kariai dalyvavo naujos mokyklos Afganistane atidarymo ceremonijoje
2012.06.14
img

Birželio 13 d. Goro provincijos sostinės Čagčarano rajono Tala kaime vyko iškilminga naujos kaimo mokyklos atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupės vadas majoras Marius Geležiūnas, PAG civilinio elemento patarėjas vystymo klausimais Vainius Kuzmickas, Japonijos ambasados Čagčarane atstovas, JAV valstybės departamento atstovė, kaimo bendruomenė.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiks su Vokietijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi
2012.06.13
img

Birželio 13-14 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir jį lydinti delegacija lankysis Vokietijoje (Berlyne), kur planuojami susitikimai su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi Christianu Schmidtu (Christian Schmidt), diskusijos su Vokietijos Parlamento (Bundestago) Gynybos komiteto nariais.

 

Susitikimų Vokietijos gynybos ministerijoje metu numatoma aptarti aktualius dvišalius ir daugiašalius klausimus gynybos ir saugumo srityje: NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse svarbą, NATO matomumo regione užtikrinimą, didinant bendrų pratybų ir mokymų skaičių, energetinio ir kibernetinio saugumo aktualijas, NATO priešraketinės gynybos skydo plėtros ir branduolinės ginkluotės ateities, kitus dvišalės darbotvarkės klausimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media