Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvos jaunieji šauliai dalyvavo tarptautinėje stovykloje „Baltijos sargai“ Latvijoje

2012.06.25
image

Birželio 18 – 22 dienomis  Cėsyje (Latvija) vyko tarptautinė jaunimo karinė stovykla „Baltijos sargai 2012“ (angl. Baltic Guards 2012), kurią surengė Atlanto sutarties Latvijos bendrija (LATO). Stovykloje dalyvavo 126 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

 

Šioje stovykloje Lietuvai atstovavo 36 Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai, kurie dėl galimybės patekti į stovyklą dalyvavo atrankoje Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune birželio 12-14 dienomis. Atrankos metu jaunieji šauliai tobulino šaudymo, orientavimosi vietovėje, radijo ryšio, išminavimo, veikimo chemiškai užterštoje teritorijoje ir kt. karybos mokslų teorijos ir praktikos žinias.

 

Stovykloje Latvijoje taip pat dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungai giminingų organizacijų – Estijos „Kodututred“ ir Latvijos „Jaunsargi“ – nariai.

 

Stovykla „Baltijos sargai 2012“ surengta siekiant išmokyti jaunuosius šaulius bendradarbiauti, ugdyti lyderystės gebėjimus, strateginį mąstymą, mokytis įveikti kultūrinį ir kalbos barjerą.

 

Jauniesiems stovyklos dalyviams buvo pasiūlyta intensyvi programa. Pirmąjį vakarą trijų Baltijos šalių jaunimo organizacijos prisistatė, turėjo progą vieni su kitais susipažinti. Taip pat dalyviai buvo supažindinti su stovyklos programa, jaunieji šauliai suskirstyti į 18 mišrių komandų, kurios stovyklos metu tarpusavyje rungėsi įvairiuose užsiėmimuose.

 

Pirmą dieną  stovykla prasidėjo rytine mankšta, po to komandos dalyvavo orientavimosi varžybose su kariniais pratimais kontroliniuose punktuose. Vakare visi susirinkusieji diskutavo apie NATO, Europos Sąjungą ir Baltijos šalims aktualius saugumo klausimus.

 

Antrą dieną dalyviai išėjo į žvalgybos patrulį, kurio metu lavino šaudymo įgūdžius, įveikė improvizuotą minų lauką, išardė ir surinko automatą „AK-4’’. Diena baigėsi susitikimu su JAV jūrų pėstininkais, kurie ne tik papasakojo apie savo tarnybą, bet ir kartu šoko liaudiškus šokius, bendravo su jaunaisiais šauliais prie stovyklos laužo, aktyviausiems ir drąsiausiems padovanojo savo tarnybos ženklelius.

 

Kitą dieną sporto ir poilsio bazėje „Pipariņi’, kurioje vyko tarptautinė stovykla, vyko dalyvių sporto žaidynės. Vėliau jaunieji šauliai vyko į ekskursiją po istorinį Cėsio miestą. Po pietų stovyklos dalyviai susitiko ir diskutavo su JAV ambasadore Latvijoje Judith G. Garber, Konrado Adenauerio fondo vadovu Baltijos šalyse Andreas Klein ir stovyklos patronu Latvijos gynybos ministru Artis Pabriks.

 

Paskutinę stovyklos dieną buvo apdovanotos geriausios komandos ir dalyvauta Cėsio mūšio minėjimo renginyje.

 

Kitąmet planuojama stovykla bus organizuojama kitoje Baltijos šalyje.

 

Stovyklos organizatorių nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media