Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos ir JK gynybos ministerijų politikos direktoriai aptarė šalių bendradarbiavimą ir bendras pozicijas NATO ir ES darbotvarkės klausimais

2012.06.28
image

 

Birželio 26–27 d. Jungtinėje Karalystėje viešėjęs Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis susitiko su šalies gynybos ministerijos tarptautinio saugumo politikos direktoriumi Steavu McCarthy. Su savo kolega V. Urbelis aptarė galimybes stiprinti Lietuvos ir JK dvišalį bendradarbiavimą ir derino bendras pozicijas NATO ir ES darbotvarkės klausimais.

 

„Šiandien turime geras prielaidas stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą tiek dvišaliu pagrindu, tiek ir dalyvaudami NATO ir ES veikloje. Mūsų interesas – didėjantis JK vaidmuo mūsų regione“, – vertindamas abiejų šalių tarpusavio santykių svarbą ir perspektyvas, sakė V. Urbelis.

 

V. Urbelis pabrėžė JK strateginį sprendimą skirti didesnį dėmesį Baltijos regionui: „Lietuva skiria ypatingą dėmesį bendradarbiavimui su JK, siekiame vykdyti konkrečius bendradarbiavimo projektus, kurie sustiprins mūsų šalies saugumą“.

 

Dar visai neseniai abiejų šalių karinis bendradarbiavimas apsiribojo keliais nedideliais projektais. Šiuo metu įgyvendinami svarbūs bendri projektai NATO, ES ir dvišalių santykių formatuose.

 

Bendros karinės pratybos – svarbi šalių bendradarbiavimo sritis. JK gynybos ministerijoje šiuo metu diskutuojama apie tai, kaip stiprinti karinių pajėgų pasirengimą vykdyti joms skirtas užduotis. Vienas pasirengimo aspektų – dalyvavimas tarptautinėse pratybose. „Dabar NATO šalių galimybes vykdyti didelio masto tarptautines pratybas stipriai riboja operacija Afganistane. Visų pirma taip yra dėl finansinių priežasčių. Be to, ir pačių karinių pratybų poreikis yra sumažėjęs, nes kariuomenė dalyvauja realiose karinėse operacijose. Situacija iš esmės pasikeis po 2014 m., pasibaigus NATO koviniams veiksmams Afganistane, – teigė KAM politikos direktorius. – JK karių dalyvavimas karinėse pratybose Baltijos jūros regione nėra stipriai matomas, todėl Lietuva pakvietė JK atstovus į nacionalines ir NATO vykdomas pratybas mūsų regione“.

 

Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Taryboje, Lietuva siekia stiprinti tarpusavio ryšius ES gynybos ir saugumo politikos srityje. Savo pirmininkavimo metu Lietuva ketina prisijungti prie JK vadovaujamos ES kovinės grupės. Pasak V. Urbelio, Lietuvos ir JK karių budėjimas vienoje ES kovinėje grupėje, kurio metu bus diegiami bendri veikimo standartai, vyks bendri mokymai ir, pagaliau, kariai bendraus vieni su kitais, padės šalių kariniams vienetams pasiruošti bendroms operacijoms. „Bendra kovinė grupė – tai didelis iššūkis, todėl turime skirti ypatingą dėmesį pasirengimui budėti joje“, – akcentavo V. Urbelis.

 

Pasak KAM politikos direktoriaus, pirmininkavimas ES Tarybai taip pat pareikalaus glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo ir bendrų pozicijų formavimo įvairiais Bendros saugumo ir gynybos politikos klausimais ir ypač prioritetiniais Lietuvos pirmininkavimo metu – ES santykių su Rytų kaimynais stiprinimo ir energetinio saugumo užtikrinimo.

 

KAM archyvo  nuotr.  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media