Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Ketvirtą kartą Baltijos šalys tikrina savo pajėgumus teikti priimančiosios šalies paramą

2012.06.29
image

Birželio 28 d. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vienu metu prasidėjo tarptautinės priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas 2012“ (angl. „Baltic Host 12“). Šių visoms Baltijos šalims svarbių pratybų uždavinys – didinti Baltijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir tobulinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas, nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

 

Pagal pratybų „Baltijos Šeimininkas 2012“ scenarijų Lietuvos kariuomenės, įvairių ministerijų, institucijų ir organizacijų specialistai treniruojasi įveikti netikėto jūrų uosto užteršimo, transportinių lėktuvų nukreipimo į civilinius oro uostus, transporto srautų reguliavimo, hospitalizavimo, sveikatos apsaugos ir kitas krizes, kurias įveikti Baltijos šalims padeda sąjungininkų pajėgos.

 

„Priimančiosios šalies parama yra didžiulis darbas, kurį turime atlikti kartu. Mes esame NATO nariai, esame Europos Sąjungos nariai, ir turime suprasti, kad prireikus tai bus mūsų visų užduotis ginti savo valstybę“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Jis padėkojo ministerijų ir kitų įstaigų atstovams už indėlį stiprinant valstybės pastangas užtikrinant priimančiosios šalies paramą. Kariuomenės vadas atkreipė dėmesį, kad sąjungininkų pajėgų atvykimas į šalį turi įtakos įvairiose srityse – logistikos, transporto, sveikatos apsaugos, ekonomikos, kt. 

 

Iki liepos 2 d. pratybose be Baltijos šalių karių ir civilių, taip pat dalyvauja kariai iš Lenkijos, Vokietijos, Nyderlandų, JAV karinių pajėgų Europoje vadavietės (angl. United States European Command) ir NATO greitojo reagavimo ir paramos pajėgų (angl. Naval Striking and Support Force) vadavietės.

 

Šiemet vadovaujantis pratybų štabas veikia Estijoje, Tartu įsikūrusiame Baltijos gynybos koledže. Lietuvos nacionalinis pratybų štabas įsikuręs Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Jame drauge su Lietuvos kariuomenės atstovais priimančiosios šalies paramos operacijas planuoti, koordinuoti ir vykdyti treniruojasi atstovai iš įvairių šalies civilinių institucijų – iš viso apie 80 dalyvių. Taip pat treniruojamasi praktiškai taikyti Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo nuostatas, kurios reglamentuoja kariuomenės ir civilinių šalies institucijų sąveiką teikiant priimančiosios šalies paramą.

 

Prieš metus pradėtų planuoti pratybų metu modeliuojamos ir sprendžiamos įvairios probleminės situacijos, vertinami valstybių infrastruktūros ir institucijų gebėjimai priimti sąjungininkų pajėgas,­ - visa tai atliekama bendromis Lietuvos kariuomenės ir kitų civilinių institucijų atstovų pajėgomis tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmeniu.

 

„Šių metų pratybos nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad jų metu atliekamas eksperimentas, kurio metu įvertinamos galimybės suformuoti bendrus regioninius priimančiųjų šalių paramos pajėgumus ir pateikti  rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų, – sakė pratybų „Baltijos šeimininkas 2012“ tiesioginės atsakomybės karininkas Lietuvai majoras Vaidotas Šidlauskas. – Taip pat per šias pratybas pirmą kartą išbandomi kitais metais Baltijos regione vyksiančių NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybų serijos „Tvirtas džiazas“ (angl. „Steadfast Jazz“) naujai rengiamo scenarijaus pagrindai“.

 

Šiųmetinėse pratybose nauja ir tai, kad jas remia 1-asis Vokietijos ir Nyderlandų korpusas, kuris pratybų vietose užtikrins NATO slaptą ryšį. Šio korpuso kariai užpildė ir aukštesniojo štabo personalo pozicijas.

 

Pratybose Lietuvoje kartu su kariais dalyvauja civiliai atstovai iš Vidaus reikalų, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų, Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, Vidaus reikalų ministerijai pavadžių tarnybų: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Taip pat dalyvauja atstovai iš AB „Lietuvos geležinkeliai“, VĮ „Oro navigacija“, VĮ „Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija".

 

Pratybos „Baltijos šeimininkas“ – kasmetiniai tarptautiniai mokymai, kurie pirmą kartą buvo surengti 2009 metais Estijoje. Nuo tada rotacijos principu jos rengiamos vienoje iš Baltijos šalių. Pernai vadovaujantis pratybų štabas veikė Lietuvoje.

 

Priimančiosios šalies parama – civilinė ir karinė pagalba, kurią taikos metu nenumatytais atvejais, krizių ir ginkluotų konfliktų metu teikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms, kurios atvyksta, vykdo operacijas ar tranzitu vyksta per priimančiosios šalies teritoriją.

 

 

Pratybų Lietuvoje kontaktinis asmuo – kapitonas Linas Dungveckis, mob. 8 657 47 006, kontaktinis asmuo pratybose Estijoje – kapitonas Ričardas Uzelka, tel. + 370 686 79 624.

 

 

Giedrės Maksimovicz nuotraukose – birželio 29 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vyko pratybų Svečių ir žiniasklaidos diena, kurioje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Krašto apsaugos ministerijos kancleris Leonardas Bakaitis, pratybose dalyvaujančių Lietuvos ministerijų ir kitų institucijų atstovai, užsienio šalių gynybos atašė.

2012-07-04 19:26

Dėdė

Norėjau pasakyt,kad nieko ir nevyksta išskyrus "tusus".Esam neturtinga valstybė ir draugus su partneriais galėtume sudomint savo padorumu,taupymu,racionaliu lėšų panaudojimu.Lyg jie nežino kur atvažiuoja.
2012-07-02 13:41

arturas

Reikia ir tokiu zmoniu kaip Dede. tik dede per daug nuvertinate seminaru ir pokyliu nauda. Esame maza valstybe ir be draugu pagalbos patys neatsilaikytume, o tie pokyliai ir seminarai tam ir skirti. Tik klausimas kitas, ar musu krasto apsaugos ministre tikrai yra tas zmogus, kuris galetu tinkamai atstovauti musu kariuomene ir karini bendradarbiavima su partneriais... Nieko pries ja neturiu, bet nelimpa ji man prie kariuomenes nors tu ka..
2012-07-02 12:05

karys

Tai kad dėdule ir temoki (bjaurokai)provokuot. Padaryk ką nors Gero!? ..o jeigu nemoki, eik šieno ravėt!
2012-07-01 21:53

Dėdė

Matot,tos institucijos,deja,to nusipelno.Ne vien KAM ir kitos.Matėm,kas vyksta su teisėsauga ir pan.Turiu ir daug konkrečios informacijos,deja,KAM vadovybė stručio pozoje.Tai nors paprovokuoju,kartais bjaurokai.
2012-07-01 21:23

dviguba uzuojauta dedei

Dede, ka jus darot yra eiline destruktyvi propaganda menkinanti Lietuvos institucijas, ju pasiekimus ir pastangas, kad tauta neduok dieve nejaustu nacionalinio pasididziavimo. Ir bent jau sitame tinklalapyje nei vienas dar tiek neprisiprasivardziavo ir nepuole kiek Dede.
2012-07-01 20:58

Dėdė

Ruskiam dirba tie,kurie švaisto mokesčių mokėtojų pinigus,skirtus šalies gynybai.Patys žinot,kad padėtis apverktina-nė vieno sukomplektuoto kovinio dalinio,tik seminarai,pokyliai ir kvailysčių kvaksėjimas apie mus kaip partnerius.
2012-07-01 20:55

Dėdė

Rašykit lietuviškai.Dirbat Lietuvai,o rašot tolerstiškai-be lietuviškų raidžių.Na,puola Lietuvoj visus kitaip matančius padėtį,bjauriai pravardžiuoja,šmeižia.Tai laikina.
2012-07-01 20:52

dviguba uzuojauta

ar gali buti, kad Dede dirba didziajam ir dar veltui? tikrai, gerbtinas isitikinimu grynumas.
2012-07-01 20:44

Dėdė

Man Tamstos gaila...Nieko čia tokio-gailestingumas krikščioniškas bruožas.Na, gražu...Pasirodo ir zombyne galima išlikt žmogumi.
2012-07-01 19:58

Kazys

Man gaila tokių žmonių, kaip tu, dėde...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media