Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Baltijos valstybės pirmą kartą istorijoje bendrai pirks šaudmenis

2012.06.08
image

Baltijos šalių gynybos ministrų komunikatas

 

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė birželio 7-8 dienomis dalyvaudama Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Amaryje (Estija) kartu su kolegomis bei Lenkijos gynybos viceministru Zbiegnewu Wlosowicziumi aptarė saugumo situaciją regione, gynybos planavimą.

 

Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą, kuriuo iš principo sutarė dėl naujojo Baltijos šalių karinio bendradarbiavimo susitarimo principų ir turinio. Naujasis susitarimas sudarys geresnes galimybes Baltijos valstybėms dalyvauti bendrose su Šiaurės šalimis karinio bendradarbiavimo iniciatyvose.

 

Be to, ministrai sutarė, jog valstybės nuo 2016 metų, kas ketveri metai, skirs NATO greitojo reagavimo pajėgoms bendrą bataliono dydžio vienetą.

 

„Su ministrais sutarėme artimiausiu metu pradėti bendrą naują pilotinį projektą – „Carl-Gustaf“ granatsvaidžių amunicijos įsigijimą. Reikalingos procedūros bus pradėtos jau šiemet“, – sakė R. Juknevičienė.

 

„Carl-Gustaf“ tipo granatsvaidis yra vienas pagrindinių Baltijos šalių kariuomenėse naudojamų tokios rūšies ginklų. Ginklas naudojamas tiek karių mokymui Lietuvoje, tiek tarptautinėse operacijose.

 

Ministrai apžiūrėjo ir Amario aviacijos bazę. „Esu patenkinta dėl to, kad estai turi puikią modernią aviacijos bazę, kuri yra reikalinga viso Baltijos regiono saugumui. Stipri Estija reiškia stiprią Lietuvą bei Latviją“, – sakė R. Juknevičienė.

 

Ministrai taip pat aptarė strateginės komunikacijos aspektus Baltijos šalyse. Ministrams didelį rūpestį kelia aktyvėjanti neigiama informacinė veikla, paneigianti NATO ir ES vaidmenį užtikrinant Baltijos šalių saugumą ir kitas mums svarbias iniciatyvas, pvz. parama krizės metu, tarptautinės operacijos, kaltinimai bandymais perrašyti istoriją, kt. Ministrai sutarė formalizuoti ir struktūrizuoti bendradarbiavimą šioje srityje. Pagrindinį vaidmenį atliks Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamentas.

 

Pasak R. Juknevičienės, Lenkijos gynybos viceministro atvykimas į šį susitikimą yra antras ir jau tampa tradiciniu. Tai svarbu stiprinant Baltijos valstybių ir Lenkijos strateginį dialogą. Lenkija rodo didelį susidomėjimą bendrais Baltijos šalių projektais - diskutuoja dėl saugumo situacijos, gynybos planų, kt. Baltijos šalys aktyviai siekia, kad Lenkija dalyvautų bendrose pratybose, vykstančiose Baltijos šalyse.

 

Ugnė Naujokaitytė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 640 45376.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media