Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2012 - 03)

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos atstovai Rukloje supažindinti su jaunesniųjų karininkų vadų kursais
2012.04.20
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės karininkai penktadienį dalyvavo Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje, kuriame pristatė naująsias Karo prievolės įstatymo nuostatas.

 

„Kariuomenė, krašto apsauga labai nori prisidėti prie jaunuolių ugdymo, ypač fizinio, kadangi duomenys rodo, jog į kariuomenę ateinantys jaunuoliai sunkiai išlaiko fizinius normatyvus“, – sakė ministrė. Ji taip pat kalbėjo apie saugumo aplinką Baltijos regione, iššūkius ir grėsmes regionui.

 

null
Minint Lietuvos įstojimo į NATO 8-ąsias metines iškeltos Lietuvos, NATO ir ES vėliavos
2012.03.29
img

Vaizdo medžiaga (Aut. L. Kalvaitis)

 

Kovo 29 d. vidurdienį, minint Lietuvos įstojimo į NATO aštuntąsias metines, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje buvo iškeltos Lietuvos Respublikos, NATO ir Europos Sąjungos vėliavos.

 

Vėliavų pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Seimo, kitų šalies institucijų atstovai.

null
Krašto apsaugos ministrė susitiko su Kinijos Centrinės karinės komisijos vicepirmininku
2012.03.29
img

Kovo 28 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Pekine susitikusi su Kinijos Centrinės karinės komisijos vicepirmininku generolu Caihou Hu pažymėjo, kad ateinantys metai Lietuvai bus svarbūs dėl pirmininkavimo Europos Sąjungai.

 

„Pirmininkausime Europos Sąjungai, kuri yra strateginė Kinijos partnerė. Tai svarbus šio vizito aspektas“, – sakė ministrė.

null
L. Nacytė: „Jei aš būčiau NATO Generalinė Sekretorė...“
2012.03.29
img

Lietuvos narystės NATO 8-osioms metinėms skirtas kūrybinių idėjų konkursas „Jei aš būčiau NATO Generalinis Sekretorius“ sulaukė nemažai originalių darbų. Tarp įdomiausių darbų, kurių autoriai konkuravo NATO temos ir aktualijų išmanymu, – VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto trečiakursės Lauros Nacytės rašinys.

null
Kūrybinio idėjų konkurso „Jei aš būčiau NATO Generalinis Sekretorius“ įdomiausios mintys
2012.03.29
img

Dalijamės įdomiausiomis mintimis iš darbų, kuriuos gavome Krašto apsaugos ministerijos paskelbtam kūrybiniam idėjų konkursui „Jei būčiau NATO Generalinis Sekretorius“. Konkursą skelbėme norėdami paminėti Lietuvos narystės NATO 8-ąsias metines. Džiaugiamės ne tik tuo, kad gavome nemažai labai įvairių darbų – rašinių, piešinių ir net filmuką – bet ir tuo, kad vertinant pagal kūrybiškumo, originalumo ir nuoširdumo kriterijus, į pagrindinį prizą pretenduoja dauguma atsiųstų darbų.

null
Lietuvos karo akademijoje lankėsi JAV kadetai
2012.03.29
img

Kovo 28 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi kadetų delegacija iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

null
Lankėsi Bundesvero akademijos klausytojai
2012.03.29
img

Kovo 29 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Krašto apsaugos ministerijoje viešėjusia Vokietijos Bundesvero generalinio štabo vadų ir štabo karininkų akademijos klausytojų delegacija.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė vizito Kinijoje metu lankėsi Taikos palaikymo centre
2012.03.28
img

Kovo 28 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lankėsi Taikos palaikymo centre netoli Pekino, kur Kinijos kariai ruošiasi, treniruojasi taikos palaikymo operacijoms.

 

„Taikos palaikymo operacijos ar kitos tarptautinės operacijos yra labai svarbi ateities bendradarbiavimo sritis tarp mūsų šalių, – pabrėžė ministrė. – Bendradarbiaudami su jūsų centru galėtume keistis ekspertais ir studentais – tai būtų praktinis vakar pasirašytos sutarties įgyvendinimas“.

null
Baltijos oro erdvėje treniravosi NATO, Švedijos ir Suomijos naikintuvai ir Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas
2012.03.28
img

Vaizdo medžiaga. Autorius - Lukas Kalvaitis

 

Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) lėktuvas C-27 „Spartan" praranda ryšį virš tarptautinių Baltijos jūros vandenų. Kokių veiksmų reikia imtis, kad orlaivis būtų saugiai parskraidintas atgal?

 

Toks buvo vienuoliktosios Baltijos regiono oro pajėgų treniruotės (angl. Baltic Region Training Event - BRTE-XI), kurią NATO Jungtinė oro pajėgų vadavietė Ramštaine (angl. HQ AC Ramstein) surengė Lietuvoje kovo 27 ir 28 dienomis, scenarijus.

null
Tęsiami bendri Afganistano nacionalinės armijos ir Lietuvos karių patruliai
2012.03.27
img

Kovo 24 d. Goro provincijoje dislokuotos Afganistano Nacionalinės armijos (ANA) kariai kartu su Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) ANA mokymo grupe vyko į patrulį į šalia Bajano kalnyno įsikūrusį kaimą.

ANA kariai vietos gyventojams perdavė humanitarinę labdarą, rūbų, avalynės. Susitikime su kaimo atstovais PAG ir ANA vadai susipažino su vietos gyventojų problemomis ir poreikiais.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media