Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Krašto apsaugos ministerijoje surengta konferencija „Moteris ir kariuomenė“

2012.02.09
image

Vasario 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta konferencija „Moteris ir kariuomenė“. Tokio renginio tikslas – atidžiau pažvelgti į dabartinę moterų situaciją krašto apsaugos sistemoje, jos keitimosi tendencijas ir kaip tai atspindi bendrą moterų ir vyrų padėtį Lietuvos visuomenėje.

 

Kreipdamasi į konferencijos dalyvius krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė: „Džiaugiuosi, kad pirmą kartą organizuojame konferenciją tokia tema. Pradėjus dirbti šiose pareigose, vienas dažniausių klausimų, kurį gaunu bendraudama su žmonėmis yra „Ar nesunku vienai tarp vyrų?“ Atsakymas labai paprastas, nes nesu viena tarp vyrų, ministerijoje moterų turbūt yra net daugiau nei vyrų. Jų yra įvairiuose departamentuose, skyriuose, kuriems taip pat vadovauja ir moterys. Kariuomenėje, taip, vyrų yra dauguma, tačiau taip ir turi būti. Šiuo metu mūsų kariuomenėje yra apie 11 proc. moterų“.

 

Ministrė pažymėjo, kad moterims nėra jokių apribojimų karinėms specialybėms. „Paskutinį apribojimą panaikinome praėjusiais metais. Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo naujas Karo prievolės įstatymas, pagal kurį karo prievolę atlikti savanoriškai gali ir moterys. Atsiradus šiai galimybei, atsirado ir norinčių. Keletas jų yra baigę bazinius karinius mokymus, o vėliau pradėjo tarnauti Lietuvos kariuomenėje“, – pabrėžė ministrė.

 

Aukščiausias moterų karininkių laipsnis Lietuvos kariuomenėje šiuo metu yra pulkininkės leitenantės. „Kol kas nėra pulkininkių ar generolių, tačiau tai jaunos moterys, joms dar viskas priešaky“, – sakė R. Juknevičienė.

 

Konferencijoje taip pat buvo diskutuojama apie moterų karjeros kariuomenėje galimybes, ar moterys patiria stresą tarnyboje, apie iššūkį merginoms studijuojant ten, kur tradiciškai buvo vyrų sfera. Renginyje taip pat buvo pristatyta Lietuvos vykdoma veikla siekiant pagerinti socialinę moterų padėtį Afganistano Goro provincijoje, kur nuo 2005 metų veikia Lietuvos vadovaujama Provincijoje atkūrimo grupė.

 

Pranešimus konferencijoje skaitė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektorius mokslui ir studijoms doc. dr. Valdas Rakutis, Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto Edukologijos katedros dėstytoja doc. dr. Irena Stonkuvienė, Lietuvos kariuomenės dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo medicinos centro Psichologinių tyrimų laboratorijos viršininkė kpt. Ramutė Vaičaitienė, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vado padėjėja, Lietuvos karo akademijos absolventė vyr. lt. Lina Jieznienė, Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento Socialinės saugos ir sveikatos priežiūros politikos skyriaus vedėja dr. Aušra Kazlauskienė, Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento Programų ir projektų skyriaus vyriausioji specialistė Justina Jakavonytė.

 

Vaizdo medžiaga: Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės konferencijoje "Moteris ir kariuomenė" pasakyta kalba.

 

Skaityti pranešimai:

Doc. dr. Valdas Rakutis. Moteris ir karas Lietuvos istorijoje. Vaizdo medžiaga

Dr. I. Stonkuvienė. Lyčių vaidmenų tendencijos besikeičiančioje Lietuvoje pps. Vaizdo medžiaga

Kpt. R. Vaičaitienė. Ar lengva moteriai kariuomenėje? – psichologo pastebėjimai pps. Vaizdo medžiaga

Vyr. lt. L. Jieznienė. Studijos Karo akademijoje: priimti negalima nepriimti pps. Vaizdo medžiaga

Dr. A. Kazlauskienė. Kada moteris vadovaus batalionui? pps. Vaizdo medžiaga

J. Jakavonytė. Moterų socialinio aktyvumo skatinimas Goro provincijoje: tendencijos, iššūkiai ir galimybės pps. Vaizdo medžiaga

 

 

Nuotr. aut. Alfredas Pliadis

2012-02-29 23:10

True

Paklausykit, vyrai, L. Jieznienės kalbą. Suprasit, kad ir kariuomenėj protingų moterų yra!!!
2012-02-09 21:19

Dėdė

Jei suskaičiavus veltėdžius KA sistemoje,tai būtų,tikrai,ne vyrų naudai.O eina moterys į mūsų kariumenę,nes ir jos nori lengvos duonos,soc.garantijų...Ir tie beraščiai komentatoriai turėtų būti blokuojami pasak įspėjimo.Na,bet jie,ko gero,"socialiai artimas elementas".Čia tarsi KGB-kriminaliniai nusikaltėliai.
2012-02-09 20:54

efka

vyt jas laukan is kariuomenes..vienos bedos per jas..tormazai
2012-02-09 19:18

xxx

Tik jau nereikia vyrai - taip nuvertinti moterų. kai Jūs gimdysit,maitinsit krūtimi, auklėsit ir auginsit vaikus.....tada gal ir mes...būsim pajėgios daryti normatyvus skirtus Jums. Ir kodėl mes kariuomenėje, o ne civilinėse įstaigose....tai aplamai ne Jūsų reikalas...
2012-02-09 17:31

nenoriu

na as tai is patirties rasau del to musu kuopa ir tsisake moteru ir pas mus i kuopa ju neprijama. o tu (tru) nepripazysti akivaizdziu faktu
2012-02-09 16:57

tru

Ech, sustabarėję jūs seksistai, "bobų ir jų kuprinių nešėjai". tarnauja moterys koviniuose batalionuose JAV, Izraelyje, Britanijoje, daug kur. Taip būna problemų, bet tai čia lygiai kaip ir su vyrais - ir jų myžnių būna, ir jų nekompetetingų ambicingų šiknių pasitaiko. O tai yra atrankos problema - ką priimam?
2012-02-09 07:17

Lygios teisės

Labai neblogas Dr. A. Kazlauskienės paranešimas „Kada moteris vadovaus batalionui?„ Tik įdomų kuriuose daliniuose dabartinės pulkininkės leitenantės 2 metus tarnavo štabų viršininkais.
2012-02-09 07:09

Lygios teisės

Viskas kas buvo pasakyta yra nuostabų... Siūlau surengti panašia konferencija tik šiek tiek kitokia tema: “Vyrų diskriminacija kariuomenėje. Ar tikrai mes lygiaverti?“ Manau yra labai neblogų temų diskusijai: Atlyginimų sistema vienoda, o fizinės parengties normatyvai NE. Vyrams reikia baigti daug kursų ir ištarnauti tam tikruose pozicijose kad gauti laipsnį, o moterims NE ir t.t.
2012-02-08 23:03

:-)))

Bet pripažinkit, kad partizaninio karo metu būtų faina keletą turėti savo bunkeriukį ...
2012-02-08 20:12

Belekas

Iš patirties žinau ,kaip su tom bobom būna per gerą žygį, išpradžiu neši jos ginklą paskui jos kuprinę o veliau ir ją pačią.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media