Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas susitiko su Kauno rajono gimnazistais

2012.02.02
image

Vasario 1 d. Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas lankėsi Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje, kur susitiko su kariuomene besidominčiais Kauno rajono gimnazistais.

 

Renginyje taip pat dalyvavo LR Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Algirdas Vaclovas Patackas, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas pulkininkas Albertas Dapkus, atstovai iš Krašto apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) ir Lietuvos šaulių sąjungos.

Prisimindamas savo praeitį, renginį Lietuvos kario priesaikos žodžiais pradėjo buvęs karys savanoris, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius, Vidmantas Vitkauskas. Jis sutelkė jaunuolius pamąstyti apie kario kelią ir priesaikos žodžių prasmę. Direktoriaus mintį tęsė gimnazistų atliekamos partizanų dainos.

 

Generolas majoras J. V. Žukas savo pranešimu stengėsi susirinkusiems atsakyti į klausimą, ar maža valstybė gali save apginti. Paaiškindamas jaunuoliams, kaip ir kodėl visi Lietuvos piliečiai yra įpareigoti karo atveju ginti savo šalį, generolas pabrėžė, kad krašto gynyba ir pasipriešinimas agresijai – ne vien kariuomenės reikalas, tam vienaip ar kitaip turi būti pasirengę visi. Be to, Sausumos pajėgų vadas supažindino susirinkusius su tikėtinais agresijos prieš Lietuvą scenarijais bei galimais kariuomenės kontrveiksmais.

 

„ Kad berniukai taptų vyrais, įvairios tautos jiems sugalvoja įvairių išbandymų, kartais net itin žiaurių. Mums, lietuviams, belieka džiaugtis, kad Lietuvoje berniukai gali tapti vyrais tiesiog patarnavę kariuomenėje. Todėl įvairūs, tokie retoriniai klausimai, kaip „kam Lietuvai reikalinga kariuomenė?” ir panašiai yra tik suaugusių berniukų, taip ir neišdrįsusių tapti vyrais, bandymai pateisinti save“, – generolo mintį tęsė Algirdas Vaclovas Patackas.

 

Vėliau KASP atstovas majoras Židrūnas Šadauskis papasakojo gimnazistams apie, kaip tapti kariuomenės dalimi. Nemažai dėmesio buvo skirta baziniams kariniams mokymams (BKM): paaiškinti reikalavimai į juos pretenduojantiems, mokymų sąlygos.

 

Susitikimo pabaigoje Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. J. V. Žukas ir kiti kariuomenės atstovai mielai atsakė į jaunuolių klausimus. Juos ypač domino kario dienotvarkė, tarnybos sąlygos, kiek kariai turi laisvalaikio ir pan. Kiti domėjosi darbdavių požiūriu į BKM dalyvaujančius jų darbuotojus, ar NATO gintų Lietuvą, jei ji būtų užimta priešo dar nespėjus sulaukti sąjungininkų paramos. Visa tai parodė, kad jaunoji karta išties yra neabejinga savo šaliai, savo kariuomenei ir jos likimui.

Po susitikimo dalyviai turėjo progos apžiūrėti Lietuvos karių ginkluotę, ekipuotę, karišką kuprinę ir jos turinį, fotografo Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010–2011 m.“ dalyvių darbus.

 

Susitikimus su Lietuvos kariuomenės generolais planuojama rengti ir kitose šalies mokyklose.

 

Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380
Nuotr. št. srž. Laisvūno Vizbaro

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media