Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Prancūzijos kadetai džiaugiasi studijavę Lietuvos karo akademijoje

2012.02.10
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje studijavusiems kadetams iš Prancūzijos Saint-Cyro karo akademijos vasario 10 d. buvo įteikti sertifikatai. Trys prancūzai Lietuvos karo akademijoje sausio – vasario mėn. pagal karinę Erasmus studijų mainų programą studijavo anglų kalbą.

 

Kadetai, gyvendami kartu su Lietuvos karo akademijos (LKA) kariūnais, taip pat susipažino su akademijos veikla, turėjo galimybę iš arčiau pamatyti, kaip mokosi Lietuvos kariūnai. Prancūzai kartu dalyvavo LKA kariūnams skirtose mokomosiose šaudymo pratybose.

 

Kadetas ltn. Frédéric Rocipon džiaugėsi jam buvusia galimybe studijuoti Lietuvos karo akademijoje ir atrasti naujas, dar nepažintas sritis. „Susipažinau su karine aplinka Lietuvoje, – pasakojo ltn. F. Rocipon. – Ji buvo labai naudinga, siekiant geriau suprasti visos Europos Sąjungos ir NATO šalių kariuomenių struktūrą ir jų valdymą.“

 

Visi trys Saint-Cyro karo akademijos auklėtiniai džiaugėsi viešnage Lietuvoje, kuri taip pat buvo įdomi ir naudinga kultūriniu atžvilgiu. „Galėjome susipažinti su šios gražios šalies kultūra ir jos paveldu. Aplankę muziejus ir žymias vietas, tokias kaip Trakai, kartu sužinojome nemažai apie Lietuvos istoriją. Tai – išskirtinis patyrimas“, – kalbėjo ltn. Maxime Serres.

 

Ltn. M. Serres taip pat pabrėžė, kad Lietuvos karo akademijoje jis lankė labai aukšto lygio anglų kalbos kursus, kurie taip pat yra dėstomi visiems Lietuvos krašto apsaugos sistemos darbuotojams.

 

Prancūzai Lietuvos karo akademijoje studijavo pagal karinę Erasmus studijų mainų programą, kurios tikslas – kariūnų ir jaunesniųjų karininkų mainai tarp Europos Sąjungos karo mokyklų. Erasmus programa skirta aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui, studentų, dėstytojų ir kito personalo mobilumo skatinimui, daugiašaliam aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimui plėtoti. Lietuvos karo akademija yra pasirašiusi Erasmus dvišalio bendradarbiavimo sutartis su Lenkijos nacionaliniu gynybos universitetu, Tadeušo Kosciuškos sausumos pajėgų karo akademija (Lenkija), Brno gynybos universitetu (Čekija) ir Varšuvos universiteto Istorijos fakultetu (Lenkija).

 

Karo akademijos informacija

Prancūzijos ambasados nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media