Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Žinių archyvas (2012 - 02)

Lietuvoje vyks kasmetinė NATO organizuojama konferencija
2012.02.06
img

Vasario 7–9 d. Vilniuje vyks kasmetinė NATO mokymo sinchronizavimo konferencija, kurią organizuoja JAV dislokuota Vyriausioji NATO sąjungininkų vadavietė transformacijai (NATO Supreme Allied Command Transformation, SACT). Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus daugiau nei 200 atstovų iš NATO šalių ir šalių partnerių.

 

Lietuvoje vykstanti NATO karinio mokymo konferencija į vieną renginį apjungs keturias su aljanso mokymais ir koviniu parengimu susijusias konferencijas: NATO mokymo ir pratybų planavimo konferenciją, NATO karinio švietimo ir individualaus rengimo konferenciją, NATO karinio mokymo valdymo grupės konferenciją ir NATO karinio švietimo forumą.

null
Afganistane Danijos kontingento sudėtyje tarnybą pradėjo Lietuvos kariuomenės oro atakos valdymo grupė
2012.02.06

Vasario pradžioje Afganistane tarnybą pradėjo motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono antroji oro atakos valdymo grupė (OAVG). Lietuviai Danijos karių kontingento sudėtyje pusmetį tarnaus Afganistano pietuose esančioje Helmando provincijoje.


Lietuvos OAVG užduotis – remti Danijos kariuomenės kovinės grupės vienetus ugnies parama iš oro, planuojant, užsakant ir valdant atakos sraigtasparnius, bepiločius skraidančius aparatus ir lėktuvus. Pirmoji OAVG Danijos karių kontingento sudėtyje operacijoje Afganistane dalyvavo 2008 metais.

null
Moksleivi, ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?
2012.02.06
img

Prasideda 17-asis nacionalinis moksleivių konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę". Konkursas vyks trim etapais. Pirmasis bus rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis – finalinis – organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

null
Krašto apsaugos ministrė dalyvauja Miuncheno saugumo konferencijoje
2012.02.04
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje teigė, kad renginyje iš aukščiausių JAV pareigūnų buvo svarbu išgirsti apie JAV ir Europos santykius gynybos srityje kintančios JAV gynybos ir saugumo strategijos kontekste.

"JAV pajėgumai mažinami, tačiau JAV gynybos sekretoriaus L. Panettos teigimu, jie bus efektyvesni, greičiau dislokuojami, technologiškai pažengę", - sakė ministrė. JAV ketina išlaikyti dvi brigadas Europoje, taip pat ypatingą dėmesį amerikiečiai ketina skirti greitojo reagavimo pajėgoms. JAV gynybos sekretorius taip pat pabrėžė, jog Europos šalys privalo investuoti į gynybą. Jo teigimu, vienas svarbiausių įsipareigojimų yra operacijos Afganistane užbaigimas. "Mes išliekame įsipareigoję tam, dėl ko buvo susitarta Lisabonoje", - kalbėjo JAV pareigūnas.

null
Parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera 2012“ pristatoma kario profesija
2012.02.03
img

Vasario 2–4 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir kelių Lietuvos kariuomenės padalinių atstovai dalyvauja tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera 2012“, kuri vyks Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“.

 

Parodos metu moksleiviai ir jaunimas turės galimybę susipažinti karininkų kalvės, Lietuvos karo akademijos, aktualijomis ir priėmimo sąlygomis. Parodoje bus pristatyti baziniai kariniai mokymai ir tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP). Taip pat besidomintys turės galimybę susipažinti su įvairiomis karinėmis specialybėmis bei ginkluote.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: NATO ministrų susitikime pasiektas proveržis dėl oro policijos misijos
2012.02.03
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ketvirtadienį, vasario 2 d., Briuselyje dalyvaudama NATO gynybos ministrų susitikime teigė, kad pasiektas proveržis siekiant ilgalaikės oro policijos misijos Baltijos šalyse.

 

„Šiandien su ministrais svarstant išmaniosios gynybos temą, daug dėmesio buvo skiriama oro policijos misijai. Džiaugiuosi, kad ši misija laikoma išmaniosios gynybos pavyzdžiu NATO“, – sakė ministrė. Jos teigimu, svarbu tai, kad kariniame lygmenyje sutarta dėl ilgalaikio sprendimo. „Baltijos valstybės įpareigotos padidinti savo indėlį į šią misiją. Svarbu, kad ji būtų patraukli mūsų partneriams“, – sakė ministrė.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė susitiko su JAV gynybos sekretoriumi
2012.02.03
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ketvirtadienį, vasario 2 d., Briuselyje dalyvavo Baltijos ir JAV gynybos ministrų susitikime, kuriame JAV gynybos ministras Leonas Panetta dar kartą išreiškė paramą ilgalaikei NATO oro policijos misijai dislokuotai Baltijos šalyse.

 

„Susitikimas įvyko JAV iniciatyva. Pagrindinė žinia, kurią išgirdome, kad reorganizuodama savo karines bazes Europoje, JAV išlaiko įsipareigojimus 5-ajam Vašingtono sutarties straipsniui bei ketina toliau tęsti gynybos planų vykdymą“, – sakė ministrė.

null
NATO oro policijos misija Baltijos šalyse: Lietuvos ir užsienio kontingentų bendradarbiavimas
2012.02.03
img

Vasario 3 d. NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys Vokietijos ir Lietuvos karinių oro pajėgų kariai Aviacijos bazėje Šiauliuose žiniasklaidai pademonstravo, kaip vykdydami šią misiją bendradarbiauja misijoje dalyvaujančių užsienio šalių kontingentai ir Lietuvos, kaip priimančiosios šalies, kariuomenės padaliniai.

null
Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius lankėsi Alytuje dislokuotuose kariniuose padaliniuose, skaitė paskaitą miesto moksleiviams
2012.02.02
img

Sausio 27 d. Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika lankėsi Alytuje dislokuotuose kariuomenės daliniuose, skaitė paskaitą apie krašto saugumą Šv. Benedikto gimnazistams.

null
Lietuvos kariai pataria, kaip kovoti su speigu
2012.02.02
img

Nuo šiandien Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja apie stichinį reiškinį – speigą. Ne kartą šaltu oru treniravęsi kariai parengė informacijos santrauką, kaip su šalčiu kovoti kariškai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media