Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Žinių archyvas (2012 - 02)

Flotilės admirolas K. Macijauskas dalyvauja Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadų susitikime Rygoje
2012.02.21
img

Vasario 21 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas dalyvauja Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadų darbo susitikime Rygoje (Latvija).

 

Susitikime Lietuvos KJP vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas su kolegomis Latvijos KJP vadu jūrų kapitonu Rimantu Štrimaičiu (Rimants Štrimaitis) ir laikinai einančiu Estijos KJP vado pareigas komandoru Ivo Värk pasidalins informacija apie šalių karinių jūrų pajėgų veiklą praėjusių metais, Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą pagal trišalį Baltijos šalių jūrų eskadros BALTRON projektą, taip pat aptars klausimus, susijusius su šių metų eskadros veikla ir bendrais mokymais jūroje.

null
Anykščiuose lankėsi pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brg. gen. Almantas Leika
2012.02.20
img

Vasario 15 d. pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika lankėsi Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje ir Anykščių Antano Baranausko vidurinėje mokykloje, kur susitiko su gimnazijos ir mokyklos bendruomenėmis, jaunimui skaitė paskaitas apie mūsų krašto gynybą.

 

Interaktyvios paskaitos metu brigados generolas apžvelgė Lietuvos istoriją, nepriklausomybės kovas, pristatė Lietuvos krašto apsaugos sistemą, Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį tarptautinėje arenoje.

null
Logistikos valdyboje vyko iš misijos Afganistane sugrįžusių karių apdovanojimų ceremonija
2012.02.20
img

Vasario 20 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje Vilniuje vyko Nacionalinio paramos elemento šeštosios pamainos (NPE-6) karių, sugrįžusių iš misijos Afganistane, sutikimo ir apdovanojimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius, Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai, karių artimieji, kiti svečiai.

null
Spėjama, kad karinio dalinio teritorijoje Marijampolėje į gruntą galėjo nutekėti degalų
2012.02.20

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono teritorijoje Marijampolėje, patikrinus kuro lygį požeminėje degalų saugykloje ir aptikus trūkumą, spėjama, kad į gruntą galėjo nutekėti apie keturios tonos degalų (A 95 markės benzino).

 

 

Likęs saugykloje kuras nedelsiant perpumpuotas į kitas talpyklas, apie galimą degalų nutekėjimą informuotas Marijampolės regiono Aplinkos apsaugos departamentas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdyba. Žalos, padarytos gamtai, dydį vertins civiliai ekspertai. Degalų nuotėkio priežastys tikslinamos, manoma kad jis galėjo įvykti dėl temperatūrų kaitos ir grunto judėjimo įtrūkus saugyklos korpusui.

null
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo dviejų ant Kuršių marių ledo pasiklydusių žmonių paieškos ir gelbėjimo operaciją
2012.02.18
img

Vasario 18 d. naktį Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo dviejų ant Kuršių marių ledo pasiklydusių Klaipėdos ir Priekulės gyventojų paieškos ir gelbėjimo operaciją. Operacijai buvo pasitelkti Priekulės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) automobilis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės laivas ant oro pagalvės „Viesulas“.

 

Krantą ties Svencelės kaimu pasiklydę žmonės pasiekė paryčiais, ketvirtą valandą ryto. Susiorientuoti jiems padėjo kaip kranto orientyras pasitelktas Priekulės PGT automobilis su įjungtais švyturėliais ir garsiniu signalu. Išgelbėtiems asmenims medikų pagalbos neprireikė.

null
Karo akademijoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
2012.02.18
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vasario 17 d. vyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas, kuriame dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, LRS Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika ir kiti garbingi svečiai.

null
Lietuvos karo akademijos diena Anykščiuose
2012.02.18
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, siekdama supažindinti Lietuvos moksleivius su savo veikla, organizuoja Akademijos dienas Lietuvos miestuose. Pernai tokia diena vyko Telšiuose, šiais metais – 2012 m. Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose.

null
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo žmogaus gelbėjimo operaciją
2012.02.18
img

Vasario 18 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo žmogaus be sąmonės, rasto ant Kuršių marių ledo ties Preilos miesteliu, gelbėjimo operaciją.

 

Gelbėjimo operacija pradėta 20.10 val., kai Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) iš Bendrojo pagalbos centro (tel.112) gavo pranešimą, kad ties Preila, apie 1 km nuo kranto, du žvejai ant ledo rado gulintį žmogų.

null
Baltijos šalys laipsniškai didins priimančiųjų šalių paramą NATO oro policijos misijai
2012.02.17
img

„Sprendimas dėl oro policijos pratęsimo neribotam laikui, tai – didžiulis laimėjimas, atspindintis ilgalaikius NATO įsipareigojimus Baltijos šalių saugumui. Daug diskutavome su sąjungininkais ir įtikinome juos, kad esame pasirengę dalytis su jais saugumo užtikrinimo atsakomybe ir su tuo susijusiomis išlaidomis“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Lietuvos karo akademija dalyvaus Vilniaus knygų mugėje
2012.02.17
img

Vasario 23–26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija dalyvaus Vilniaus knygų mugėje 2012, Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius), kurioje pristatys naujausius Akademijos leidinius. Taip pat, prie Akademijai skirto stendo kariūnai supažindins lankytojus su studijomis ir atrankos į Lietuvos karo akademiją reikalavimais.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media