Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Krašto apsaugos ministrė su Norvegijos kariuomenės vadu aptarė sėkmingai plėtojamą Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą

2012.02.09
image

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė vasario 9 d. susitikusi su Norvegijos kariuomenės vadu generolu Haraldu Sunde (Harald Sunde) dėkojo už Norvegijos paramą atkuriant Lietuvos kariuomenę. Susitikime kalbėta apie dvišalį bendradarbiavimą, saugumo situaciją regione, tarptautinę operaciją Afganistane.

 

„Norėtume, kad Šiaurės Europa būtų tas regionas, kuriame gyventi geriausia“, – sakė ministrė.

 

Norvegijos kariuomenės vadas skyrė ypatingą dėmesį Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui, nes mato didelę Šiaurės šalių bendradarbiavimo teikiamą naudą. Gen. H. Sunde teigimu, tarp Norvegijos ir Lietuvos užsimezgęs labai tamprus dvišalis ryšys, vyksta aktyvus dvišalis bendradarbiavimas gynybos srityje, o šalys yra lygiavertės partnerės ir operacijose, ir pratybose.

 

Pradėję bendradarbiauti gynybos srityje prieš 30-40 metų, šiauriečiai tik prieš kelis metus sugebėjo pereiti nuo ambicingų idėjų prie praktinio jų įgyvendinimo konkrečiuose projektuose. „Šiauriečiai gerai išmoko pamoką, kad tikroji išeitis yra tik daugiašalis bendradarbiavimas – partnerių paieškos ir pasitikėjimu pagrįstas investavimas į bendrus projektus, dalijantis ir kaštus, ir saugumą“, – kalbėjo Norvegijos kariuomenės vadas. Jo manymu, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo perspektyvas ypač sustiprina prisidėjimas prie Aljanso pajėgumų stiprinimo, visiškai atitikdamas regioninio požiūrio strategiją.

 

„Aš stipriai tikiu Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimu“, – sakė jis.

 

Susitikime buvo aptarta saugumo situacija regione, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacija Afganistane, kt. Šiaurės ir Baltijos šalys bendradarbiauja operacijoje Afganistane ir ieško galimybių vienyti pastangas po 2014 m. Norvegijos kariuomenės vadas teigė, kad jų Specialiųjų operacijų pajėgos (SOP) ieško perspektyvų toliau sėkmingai plėtoti Šiaurės ir Baltijos šalių SOP bendradarbiavimą Afganistane iki 2014 m. ir po ISAF operacijos.

 

Gen. H. Sunde teigimu, „durys atviros“ dar glaudesniam bendradarbiavimui ir galimybėms vystyti bendrus pajėgumus.

 

Pasak R. Juknevičienės, šiuo metu Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė Afganistano Goro provincijoje koncentruojasi daugiau į afganistaniečių nacionalinės armijos mokymus. Norvegijos kariuomenės vadas taip pat pažymėjo, jog Norvegijoje daug diskutuojama apie tai, kaip Aljansas atrodys po operacijos Afganistane.

 

Be to, pokalbyje buvo paliesta ir energetinio saugumo tema. R. Juknevičienė teigė, kad dabartinei Lietuvos vyriausybei ypatingai svarbus energetinis saugumas, todėl imamasi visų priemonių siekiant energetinės nepriklausomybės.

 

Ugnė Naujokaitytė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 5 273 5520, 8 640 45376.

A. Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media