Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos kariuomenės dalinius papildys būtinųjų karinių mokymų 7-osios laidos dalyviai

2011.01.28
image

Sausio 27 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) vyko Karių atrankos į profesinę karo tarnybą ir skyrimo į karinius vienetus komisijos posėdis, kurio metu 29 būtinųjų karinių mokymų7-osios laidos dalyviams pasiūlyta pasirašyti profesinės karo tarnybos sutartį.

 

Mokymų dalyviai, kuriems pasiūlyta toliau tęsti tarnybą, taip pat paskirstyti į naujas tarnybos vietas. Pirmumas pasirinkti tarnybos vietą suteiktas labiausiai pasižymėjusiems kariams.

 

Geriausiai mokymus baigęs jaunesnysis eilinis Andrius Dieninis po atrankos kalbėjo: „Esu patenkintas mokymuose įgytomis žiniomis ir pasiektais rezultatais. Savo ateitį sieju su Lietuvos kariuomene, o turėdamas galimybę rinktis tarnybos vietą, pasirinkau ją arčiau namų – Kęstučio batalioną, esantį Tauragės rajone“.

 

„Esu kilęs iš Visagino, bet labai džiaugiuosi, kad mane paskyrė į Mindaugo batalioną, esantį Panevėžyje, nors ir atstumas nuo gimtųjų namų nemažas. Esu pasiruošęs naujiems išbandymas“, –  sakė j. eil. Dmitrijus Krikun.


7-oji būtinųjų karinių mokymų 50 karių laida pasirengimą pradėjo praėjusių metų lapkritį. Per pirmąją savaitę jaunuoliai buvo supažindinti su bendrąja tvarka kariuomenėje, karių pareigomis ir teisėmis, statutais, rikiuotės, karinių ceremonijų elementais.


Mokymų dalyviams yra sudaryta galimybė apsigalvojus per pirmąsias penkias dienas iš mokymų pasitraukti. Mokymų pradžioje pasirengimą nutraukė septyni šios laidos jaunuoliai.


Pirmąsias savaites kariai didžiąją laiko dalį praleido teorinėse pratybose, mokydamiesi taktikos, ginkluotės ir šaudybos, karo topografijos, apsaugos nuo branduolinio, bakteriologinio ir cheminio ginklo, medicinos bei kitų kariškų subtilybių. Prasidėjus šeštajai mokymų savaitei karių rengimas vyko mokomuosiuose laukuose bei miške.


Pasibaigus pirmam devynių savaičių mokymosi etapui vienuolika karių buvo išleisti į atsargą – jiems įskaityta privalomoji pradinė karo tarnyba ir jie įrašyti į kariuomenės mobilizacijos rezervą.


Į antrąjį etapą atrinkti kariai didžiąją likusių mokymų dalį skyrė įgytų teorinių žinių pritaikymui praktikoje, daug laiko praleido lauko pratybose tobulindami ginklo valdymo ir taktikos įgūdžius. Mokymų antrąjį etapą baigė 32 kariai.

 

Savanoriški būtinieji kariniai mokymai pradėti organizuoti 2009 m. pabaigoje. Mokymai pradėti organizuoti sustabdžius šaukimą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Mokymai organizuojami siekiant sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą ir siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje, taip pat papildyti kariuomenės mobilizacinį rezervą. Mokymai vyksta trylika savaičių, į juos savanoriškumo pagrindais šaukiami 18-35 metų amžiaus karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Visiems juos baigusiems yra įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, geriausiesiems – pasiūloma keturiems metams pasirašyti profesinės karo tarnybos sutartį.

 

Nauja būtinųjų karinių mokymų grupė tarnybą pradės vasario pradžioje. Atranką į būtinuosius karinius mokymus ir į tarnybą Lietuvos kariuomenėje vykdo Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos. Plačiau apie atranką į būtinuosius karinis mokymus skaitykite www.karys.lt

 

A. Pliadžio nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media